Diskusia s redaktorom:Wizzard: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 1 401 bajtov ,  pred 9 mesiacmi
d (Oprava)
[[Redaktor:Hrdina Impéria|Hrdina Impéria]] ([[Diskusia s redaktorom:Hrdina Impéria|diskusia]]) 11:52, 17. apríl 2020 (UTC)
Zdravím @Wizard, prečo sa premiestnila stránka Juraja Slepčianskeho na verziu mena starého pravopisu (Juraj Selepčéni)? Príde mi to ako chybné, ale nechcel som to zbytočne meniť keďže neviem dôvod. Všeobecne sa však v literatúre aj diskusii používa (prirodzene) moderná gramatika a meno, väčšinou vo verzii Juraj Pohronec Slepčiansky (niekedy s pomlčkou). Vďaka za odpoveď.
 
== Filip I. Druget - preklady názvov obcí ==
 
Ahoj [[User:Wizzard]],
 
na [[Filip_I._Druget|vyššie uvedenej stránke]] je slovenský preklad darovacej listiny, ktorým sa previedlo vlastníctvo niektorých zemplínskych obcí okolo hradu Zemplín. Niektoré obce nie sú preložené a niektoré sú preložené úplne zle. Torna (Malá a Veľká Tŕňa) je tam ako Turňa nad Bodvou (geograficky úplne mimo). Fotka listiny v pôvodnom znení je [https://www.google.com/search?q=halatskafalva dohľadateľná na Googli]. Všimol som si, že k prekladu chýba zdroj a navyše tento zlý preklad používajú aj niektoré malé obce na svojich weboch. Neviem, či ho nešťastne skopírovali odtiaľto, mali na to dosť času :D Je zvláštne, že tá Turňa nad Bodvou nikmou neprišla čudná.
 
Jeden maďarský autor uvádza dnešné názvy obcí a porovnanie s historickými (na s.110 [https://docplayer.hu/190950160-Annales-musei-de-herman-otto-nominati-2017.html ANNALES MUSEI DE HERMAN OTTÓ NOMINATI 2017]). Pre zastavenie šírenia dezinformácií navrhujem, že použijem známe názvy z jeho publikácie a uvediem referenciu. Je to správny postup, alebo sa odsek najprv musí označiť na vymazanie "[https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Citation_needed Citation needed?]"
 
Díky
 
--[[Redaktor:PaliKE|PaliKE]] ([[Diskusia s redaktorom:PaliKE|diskusia]]) 19:09, 17. august 2020 (UTC)
102

úprav

Navigačné menu