Pelíšky: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobraných 55 bajtov ,  pred 1 rokom
→‎Obsadenie: To, ze dostal plagat Micka Jaggera do daru a zavesi ho na nastenku, aby nastval otca neznamena, ze ma rad Rolling stones. Prave naopak, predpokladal, ze otec ho znici. Ak by Stones mal rad, na nastenku by palgat nedaval.
(→‎Obsadenie: To, ze dostal plagat Micka Jaggera do daru a zavesi ho na nastenku, aby nastval otca neznamena, ze ma rad Rolling stones. Prave naopak, predpokladal, ze otec ho znici. Ak by Stones mal rad, na nastenku by palgat nedaval.)
Značky: úprava z mobilu úprava z mobilného webu pokročilá úprava z mobilného zariadenia
* '''''Bohouš Šebek''''' ''([[Miroslav Donutil]])'' je komunista a bývalý vojak. V domácnosti presadzuje režim ako na vojne (hlavne na svojho syna, ktorému príliš nerozumie). Snaží sa všetkým okolo seba presvedčiť o sile a výhodách režimu, no [[Vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska|okupácia v roku 1968]] ho veľmi zarazí.
* '''''Marie Šebková''''' ''([[Simona Stašová]])'' je manželka Bohouša Šebeka. Svojho muža počúva, no vždy si urobí po svojom a dokáže si rôzne situácie užiť.
* '''''Michal Šebek''''' ''([[Michael Beran]])'' je rozprávač príbehu a syn manželov Šebkových, ktorý sa zamiloval do Jindřišky Krausovej. Je však nešťastný, lebo sa zaľúbila do Eliena a s otcom majú nezdravý vzťah. Má rád kapelu [[The Rolling Stones|Rolling Stones]].
* '''''Jindřich Kraus''''' ''([[Jiří Kodet]])'' je cholerik, ktorý vo svojom zanietení zraňuje svojich najbližších bez toho, aby to vôbec zaregistroval. Na sklonku života, tento kedysi silný muž, ktorého väznili fašisti a pracoval v odboji, pôsobí tragikomicky. Jeho postoje vzbudzujú veľký obdiv, vzhľadom na dobu, v ktorej žil, a tak prináša smiech skrz slzy - neznáša komunistov. Nie vždy sa však dobre správa k svojej ťažko chorej manželke a dospievajúcej dcéru Jindřiške, ktorá sa snaží vzoprieť jeho neúprosnej povahe a stálym príkazom. Aj v tomto nie príliš dobrom správaní sa v ňom skrýva milujúci manžel a otec, ako sa neskôr ukáže. Vždy veľmi miloval svoju ženu, ale jeho povaha a rád mu to nedovoľovala priamo vysloviť. Po už spomínanej smrti sa znovu zamiluje a ožení sa za vdovu so synom, po ktorom vždy túžil.
* '''''Vilma Krausová''''' ''([[Emília Vášáryová|Emília Vašáryová]])'' je Jindřichova manželka. Má veľké zdravotné problémy. Aj napriek cholerickému správaniu manžela, je milujúcou manželkou. V mladosti pracovala ako kuchárka v jedálni.
159

úprav

Navigačné menu