Internetový robot: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 34 bajtov ,  pred 15 rokmi
+kat
(Nová stránka: '''Internetový robot''' Počítačový program označovaný ako internetový robot či len bot pre svojho majiteľa opakovane vykonáva nejakú rutinnú činnosť na internete - o...)
 
(+kat)
Počítačový'''Internetový programrobot''' označovanýskrátene ako''bot'' internetovýje robotpočítačový čiprogram, lenktorý bot pre svojho majiteľa opakovane vykonáva nejakú rutinnú činnosť na internete - obvykle odosiela a spracováva požiadavky na služby vzdialených serverov.
'''Internetový robot'''
 
Počítačový program označovaný ako internetový robot či len bot pre svojho majiteľa opakovane vykonáva nejakú rutinnú činnosť na internete - obvykle odosiela a spracováva požiadavky na služby vzdialených serverov.
 
'''Príklady robotov'''
 
Častým príkladom robotov sú vyhľadávací roboti internetových vyhľadávačov, v angličtine crawler, spider, gatherer . Tento typ robotov prechádza jednotlivé webové stránky, hľadá na nich odkazy na nové stránky, indexuje obsah spracovávaných stránok a umožňuje ich následné prehľadávanie. Podobným príkladom môže byť robot na kontrolu odkazov (linkchecker). Prechádza zadan=u množinu stránok (opäť nasleduje odkazy) a hľadá na nich neplatné odkazy. Robot môže informácie do stránok aj vkladať, existujú napr. roboti vkladajúci komentárový spam. Takýto robot vyhľadáva formuláre na webe a vkladá do nich reklamný text.
 
 
Robot nemusí pracovať len s webovými stránkami, IRC robot môže počúvať na IRC kanály a reagovať na zaslané príkazy, či do IRC kanálu nejakú konverzáciu odosielať.
 
 
 
[[Kategória:Informatika]]
[[Kategória:Internet]]
12 944

úprav

Navigačné menu