4. otvorené majstrovstvá Európy v bridži

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

4. otvorené majstrovstvá Európy v bridži sa konali v dňoch 12.27. júna 2009 v talianskom meste San Remo. Súťažilo sa v ôsmich kategóriách: páry - mixy, open, ženy, seniori a družstvá - mixy, open, ženy, seniori. Otvorenosť majstrovstiev spočívala v tom, že sa ich mohli zúčastniť aj mimoeurópski hráči a družstvá mohli byť zložené z hráčov rôznych štátov; zároveň mohlo štartovať viacero družstiev z toho istého štátu. Boli to prvé otvorené majstrovstvá Európy, na ktorých sa zúčastnili aj slovenskí reprezentanti.

Slovensko reprezentovali:

Kategórie[upraviť | upraviť kód]

Družstvá - open[upraviť | upraviť kód]

Súťaže sa zúčastnilo 117 družstiev zo 46 štátov, zvíťazilo družstvo Holandska.

Družstvá - mixy[upraviť | upraviť kód]

Súťaže sa zúčastnilo 89 družstiev z 36 štátov. Družstvá boli rozdelené do 6- a 5-členných skupín. Prví traja zo skupiny postúpili do kvalifikácie A, ostatní do kvalifikácie B. V kvalifikačných skupinách sa hralo švajčiarskym systémom a do vyraďovacej fázy postúpilo prvých 27 družstiev; z kvalifikácie B postúpilo 5 družstiev.

Víťazom Otvorených majstrovstiev Európy sa stalo družstvo Hauge (Rossen Gunev, Dessy Popova Bulharsko , Rune Hauge, Gunn Vist, Erik Saelensminde, Anna Malinowski Nórsko ). Vo finále na 48 rozdaní porazili družstvo Neve (Jean Allix, Joanna Neve, Vanessa Reess, Eric Mauberquez). Tretie skončili družstvá: Badger (Jeffrey Allerton, Paula Leslie, Frances Hinden, Graham Osborne) a De Botton (Janet de Botton, Artur Malinowski, Nicklas Sandqvist, Nevena Senior). Družstvo De Botton skončilo na treťom mieste aj pred dvomi rokmi.[1]

Družstvá - ženy[upraviť | upraviť kód]

Súťaže sa zúčastnilo 20 družstiev z 15 štátov, víťazom sa stal tým CBC Milano.

Družstvá - seniori[upraviť | upraviť kód]

Súťaže sa zúčastnilo 24 družstiev z 22 štátov, víťazom sa stal tým Miroglio.

Páry - open[upraviť | upraviť kód]

Víťazmi tejto kategórie sa stal švédsky pár Peter Fredin a Bjorn Fallenius.

Páry - mixy[upraviť | upraviť kód]

Súťaže zmiešaných párov sa zúčastnili za Slovenskú republiku Alojz Zlacký a Ljubov Tokárová. V základnej kvalifikácii skončili na 242. mieste s výkonom 45,85%. Postúpili do semifinále B a zo semifinále B do finále B, kde skončili na 91. mieste s výkonom 47,94%.

Majstrami Európy sa stali Turci Emine Kondakci Sen a Tezcan Sen. Bola to prvá zlatá medaila pre Turecko na otvorených majstrovstvách Európy. Druhé miesto získali Dessy Popova a Rossen Gunev z Bulharska, tretie miesto Francúzi Joanna Neve a Jean-François Allix.[2]

Páry - ženy[upraviť | upraviť kód]

Víťazkami tejto kategórie sa stal holandský pár Martine Verbeeková a Wietske van Zwolová.

Páry - seniori[upraviť | upraviť kód]

Víťazmi tejto kategórie sa stali Talian Amadeo Comella a Poliak Jacek Romanski.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]