5 Tracks

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
5 Tracks
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
Dátum vydania 27. máj 2003
Nahraný MediaLuna Studios, New York
Žáner Alternatívny rock
Dĺžka 19:40
Vydavateľstvo EMI Records
Producent John Cale
Skladateľ John Cale
John Cale – chronológia
Stainless Gamelan
(2002)
5 Tracks
(2003)
HoboSapiens
(2003)

5 Tracks je EP album hudobníka Johna Calea, ktorý bol vydaný 27. mája 2003 vo vydavateľstve EMI Records; ako jeho prvý album vydaný v tejto spoločnosti. S vydaním tohto EP oznámil, že na jeseň bude vydaný jeho nový štúdiový album. V októbri teda vyšiel album HoboSapiens. Ide o prvý album zložený z nového materiálu od roku 1996, kedy vyšiel album Walking on Locusts. Medzi tým vychádzali rôzne soundtracky a kompilácie. Autorom všetkých skladieb je Cale; na všetkých sa podieľal aj produkčne, spolu s ním skladby produkovali Andy Green (2-5) a Dimitri Tikovoi (1-3).

Skladby boli nahraté s pomocou programu ProTools. Nahrávanie albumu prebiehalo v štúdiu MediaLuna Studios v New Yorku a rôzne časti potom v Engine Studios. Záverečný mix prebiehal v Olympic Studios v Londýne.

Album obsahuje päť skladieb. V úvodnej piesni „Verses“ spieva sprievodné vokály Caleova dcéra Eden Cale. Skladba „Chums of Dumpty“ je reakciou na teroristické útoky z 11. septembra 2001. „E Is Missing“ pojednáva o americkom básnikovi menom Ezra Pound. Skladba „Wilderness Approaching“ sa zaoberá medzinárodným pašovaním drog a bola použitá vo filme Paris (2003).

Skladby[upraviť | upraviť zdroj]

  1. „Verses“ − 3:57
  2. „Waiting for Blonde“ − 3:45
  3. „Chums of Dumpty“ − 4:22
  4. „E Is Missing“ − 4:12
  5. „Wilderness Approaching“ − 3:24

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku 5 Tracks na českej Wikipédii.