Ai no Kusabi

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Ai no Kusabi
Základné informácie
Anglický názovWedge of Interval
Japonský názov間の楔
ŽánerDráma

Šónen-ai/Jaoi

SciFi/Mecha
Anime: Ai no Kusabi
RéžiaAkira Nišimori Kacuhito Akijama
ŠtúdioAIC
Rokaugust 1992 - máj 1994
Dĺžka jednej časti60 minút
Počet častí2

Ai no Kusabi (jap. 間の楔) je japonské OVA vyrobené podľa románu autorky Rieko Jošiharovej. Príbeh vychádzal na pokračovanie v časopise Šósecu Džune od 22. decembra 1986 do 27. októbra 1987. Neskôr vyšiel ako román v roku 1990. CD dráma Dark Erogenous vznikla v novembri 1993, pričom nie je adaptáciou románu, ale sa týka obdobia, ktoré je v knihe iba stručne opísané. Ai no Kusabi sa považuje za klasiku v homosexuálne ladenom žánri jaoi.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Dej sa odohráva na planéte Amoi v meste Tanagura, kde je spoločnosť riadená superpočítačom nazývaným Jupiter a ľudia sa delia do tried podľa farby vlasov. Elitu tvoria ľudia s blond vlasmi. Potom nasledujú farby strieborná, modrá, zelená, červená, hnedá a najnižšie sú čiernovlasí. Blonďáci si vydržujú ľudí z nižších vrstiev, ktorí im slúžia v podstate ku všetkému.

Mongrel Riki je na ulici napadnutý gangom, ktorý ho chce zlikvidovať. Našťastie sa objaví záchranca, no je to blonďák. Riki mu nechce byť nič dlžný za záchranu. Nemá peniaze, tak mu ponúkne seba a Iason to prijme.

Riki sa na to potom snaží zabudnúť. Vracia sa do svojho gangu vedeného Guyom. Spolu sa vrhnú na kšeft, ale sú zradne chytení do pasce políciou. Riki sa z väzenia dostane hlavne preto, že Iason zariadi, aby sa Riki dostal na listinu domácich zvierat. Sám si ho potom privlastní, i keď je to proti pravidlám spoločnosti, aby mal blonďák ako hračku niekoho z mongrelov. Ale Jupiter to povolil.

Predstava toho, že bude Iasonovým domácim zvieraťom, sa Rikimu vážne nepáči. A ešte menej to, čo s ním potom Iason robí. Snaží sa preto Iasona zo všetkých síl nenávidieť. Raoul sa snaží Iasonovi dohovoriť, nech to nerobí, vraj je to proti pravidlám a že ani Jupiter nemusel domyslieť všetky dôsledky.

Príbeh zameraný na lásku a konflikty medzi tromi hlavnými postavami - Iasonom Minkom, Rikim a Guyom, odohrávajúci sa v budúcej počítačovo riadenej spoločnosti smeruje nezvratne k tragickému koncu.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Po slovensky a česky[upraviť | upraviť zdroj]

Po anglicky[upraviť | upraviť zdroj]

Po nemecky[upraviť | upraviť zdroj]