Ailyn

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Ailyn
španielska speváčka
španielska speváčka
Základné informácie
Rodné meno Pilar Giménez García
Umelecké mená Ailyn
Narodenie 29. máj 1982 (41 rokov)
Esplugas de Llobregat,
Španielsko Španielsko
Pôsobenie 2002-súčasnosť
Žáner heavy metal,
gotický metal
Vydavateľstvá Nuclear Blast
Súvisiace
články
Sirenia
Webstránka oficiálny fanklub

Pilar Giménez García (*29. máj 1982, Esplugas de Llobregat, Španielsko), Ailyn, je španielska speváčka. Do roku 2016 pôsobila ako vokalistka nórskej goticko-metalovej skupiny Sirenia. V minulosti sa zúčastnila na španielskej verzii hudobnej súťaže X Factor.

Začiatky[upraviť | upraviť zdroj]

Jej hudobná kariéra začala v 15 rokoch, keď študovala spev na Escuela de Albéniz. Pôsobila v ženskom triu „Charm“. Po ich prvom albume skúšala šťastie ako sólová speváčka a pod prezývkou An Ling (neskôr sa z toho stalo Ailyn) začala nahrávať vlastné skladby.

Sólo kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

V septembri 2005 sa zúčastnila ako jedna z desiatich finalistiek v španielsku na medzinárodnom festivale popovej hudby "Canzoni Dal Mondo". V máji skúsila šťastie na súťaži X Factor, kde prespievala skladby: „Time After Time“, „Moonlight Shadow“, „Bring Me to Life and Why“. V štvrtom kole vypadla.

Sirenia[upraviť | upraviť zdroj]

9. apríla 2008 sa Ailyn zúčastnila na konkurze na post vokalistky v skupine Sirenia, kde v konkurencii 500 speváčok zvíťazila. So skupinou Sirenia nahrala album The 13th Floor (23. január 2009)

O nej[upraviť | upraviť zdroj]

Ailyn rada maľuje, číta (obľúbená kniha Pán prsteňov), hrá videohry, miluje hory. Spievala už v jazykoch: angličtina, francúzština, španielčina, po japonsky a hebrejsky.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Ailyn na anglickej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).