Andrej Doležal

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Andrej Doležal
slovenský politik
15. minister dopravy a výstavby SR
Momentálne v úrade
od 21. marca 2020
PrezidentZuzana Čaputová
PremiérIgor Matovič
Predchodca Árpád Érsek
Biografické údaje
Narodenie23. marec 1981 (39 rokov)
Bratislava, ČSSR
Politická strananominant strany SME RODINA
Alma materFakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave
Andrej Doležal na facebook.com

Ing. Andrej Doležal (* 23. marec 1981, Bratislava) je súčasný minister dopravy a výstavby SR vo vláde Igora Matoviča. Je považovaný za experta v oblasti telekomunikácií a líniového manažmentu. V minulosti pracoval pre súkromné televízie Markíza a TV JOJ, ale aj pre štátnu RTVS. V tej zastával post technického riaditeľa, na starosti mal digitalizáciu televízie a rozhlasu a celkovú modernizáciu a skvalitnenie vysielania. Neskôr bol tiež riaditeľom sekcie inovácií v spoločnosti Towercom.

Andrej Doležal má bohaté skúsenosti v oblasti líniového manažmentu a strategického rozvoja spoločnosti v oblasti médií a telekomunikácií. Má dlhoročnú prax v oblasti riadenia väčšieho tímu ľudí (450+), zodpovednosti za zverený rozpočet, ale najmä zručnosti v oblasti spájania kultúrne, regionálne i odborne rozdielnych pracovných štruktúr v spoločnosti. V rámci dobrovoľníctva sa venuje výučbe študentov na Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Karola Adlera, ktorú sám navštevoval. Po jej absolvovaní si zvolil štúdium v oblasti regulácie a riadenia procesov, špecializáciu v oblasti návrhu riadiacich algoritmov a optimalizácie na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU. Štúdium ukončil inžinierskym titulom v roku 2004. Ovláda anglický a nemecký jazyk.

Do funkcie ministra dopravy a výstavby SR vymenovala Andreja Doležala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová 21. marca 2020. Ministrom sa stal ako nestraník.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]