Annabelle Wallisová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Annabelle Wallisová
Celé menoAnnabelle Frances Wallis
Narodenie 5. september 1984 (39 rokov)
Oxford, Spojené kráľovstvo
Povolanieherečka
Roky pôsobenia2005 – súčasnosť

Annabelle Frances Wallis (* 5. september 1984, Oxford, Spojené kráľovstvo) je britská herečka známa zo seriálu Tudorovci: Sex, moc a intrigy. Jej strýkom bol známy herec Richard Harris.

Životopis a kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Narodila sa v Anglicku ale vyrastala v Portugalsku. Hovorí plynule portugalsky, francúzsky, španielsky a arménsky. Jej strýkom je známy herec Richard Harris.

V Portugalsku Annabelle natočila zopár krátkych filmov, no neskôr odcestovala do Londýna, aby sa mohla venovať filmu. V Londýne pôsobila v niekoľkých reklamách a začala študovať na dramatickej škole.

V roku 2007 sa objavila v niekoľkých menej úspešných filmoch, ako napríklad v nemeckom horore Oceľová pasca či v anglickej dráme Diana - Posledné dni princeznej. Menšiu rolu mala aj v americkom filme Pavučina lží, po boku hercov Leonarda DiCapria a Russela Crowea.

Jej zatiaľ najväčšia rola, ktorá ju preslávila bola v seriály Tudorovci: Sex, moc a intrigy. Jej postava bola náhrada za herečku Anitu Briem.

Dostala menšiu úlohu vo filme X-Men: Prvá trieda či v romantickej dráme W.E ktorú režírovala speváčka Madonna. V roku 2014 získala jednu z hlavných postáv v horore Annabelle, ktorý poukazuje na udalosť z filmu V zajatí démonov.

V roku 2017 sa pripojila k natáčaniu filmu Múmia spoločne s Tomom Cruisom, kde stvárnila archeologičku, ktorá pracuje pre loveckú organizáciu známu ako Prodigium. V rovnakom roku tiež stvárnila postavu Maggie v dobrodružnom filme Kráľ Artuš: Legenda o meči.

Objavila sa tiež v hlavnej úlohe vo filme Vtelenie zla, ktorý režíroval James Wan. Film mal premiéru v septembri 2021. Tiež sa objavila v televíznom seriály Star Trek: Discovery.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Annabelle Wallis na anglickej Wikipédii.