Architektúra & Urbanizmus

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Architektúra & Urbanizmus alebo A&U je slovensko-český teoretický časopis pre architektúru a urbanizmus s 39-ročnou tradíciou. Časopis vydáva Ústav stavebníctva a architektúry Slovenskej akadémie vied.

Zameriava sa na súčasný stav, históriu, filozofiu a kultúru. Zaoberá sa vzťahom architektúry a urbanizmu k umeniu, technike a k životnému prostrediu, metódami hodnotenia a kritiky architektonickej a urbanistickej tvorby a hodnotením význačných architektov, architektonických diel a období.

Časopis uverejňuje študie, ktoré zodpovedajú jeho jeho tematickému zameraniu (rozsah cca 20 strán), ďalej diskusné príspevky k publikovaným článkom, recenzie kníh a informácie o práci výskumných pracovísk (anotácie výskumných úloh, tézy dizertačných prác, informácie o významných konferenciach atď), ktoré sa zaoberajú teóriou architektúry a urbanizmu.
Texty v slovenčine, češtine a angličtine. Šéfredaktorom je Prof. Ing. arch. Matúš Dulla, DrSc. a redaktorka je Doc. Dr. Ing. arch. Henrieta Moravčíková. Redakcia prijíma príspevky od autorov, ku ktorým je pripojené informatívne resumé, anglický preklad, zoznam citovanej literatúry.

Literatúra[upraviť | upraviť kód]

  • Architektura a urbanizmus, ročník 1996, číslo 3
  • Architektura a urbanizmus, ročník 1997, číslo 1

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]