Arielle Kebbelová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Arielle Kebbel
Arielle Kebbel v roku 2012.
Celé menoArielle Caroline Kebbel
Narodenie 19. február 1985 (39 rokov)
Winter Park,Florida, Spojené štáty
Povolanieherečka, modelka
Roky pôsobenia2003 – súčasnosť

Arielle Caroline Kebbel (* 19. február 1985, Winter Park, Florida, Spojené štáty) je americká herečka a modelka známa zo seriálov ako True Love : Pravá krv (2008), Upírske denníky (2009),, UnREAL (2015) či Ballers (2015). V roku 2018, sa objaví vo filme Päťdesiat odtieňov slobody.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Arielle sa narodila v roku 1985 na Floride. Jej otec je nemeckého pôvodu a matka anglického. Odmaturovala na Crenshaw School vo Winter Garden. V roku 2002 sa zúčastnila floridskej súťaži krásy s názvom Miss Florida Teen USA Beauty Pageant. Pred jej hereckou kariérou sa naplno venovala modelingu. Objavila sa v niekoľkých amerických módnych časopisoch, ako príklad časopis Maxim. Tiež pôsobí ako filmová a televízna herečka.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

2003 - 2006

Jej prvá herecká skúsenosť prišla v roku 2003, v televíznom seriály Gilmorové dievčatá, kde stvárnila vedľajšiu postavu Lyndsay. O rok neskôr, si zahrala po boku raperra Snoopy Dogga, v komédií Keď to rachne, zahučíme. Zlom v jej kariére nastal v roku 2005, keď sa objavila vvo filmoch ako Prci, prci, prcičky v tábore alebo horrová dráma Na pol ceste či menšia úloha po boku Umy Thurman a Johna Travoltu v komédií Buď cool. Režiséri začali mať o Arielle väčší záujem a začala získavať rôzne herecké ponuky.

S produkciou 20th Century Fox, podpísala zmluvu na film Panna Aquamarine (2006), kde si zahrala spolu s herečkami Sarou Paxton a Emmou Roberts. S Jenny McCarthy, Brittany Snow a Jesseom Metcalfeom sa objavila v komédií John Tucker musí zomrieť (2006), kde sa predstavila ako školská hlásateľka s vysokými ambíciami. Tiež si zahrala dôležitejšiu rolu v horrore Smrtiaca nenávisť 2 (2006), s herečkami Sarah Michelle Gellar a Amber Tamblyn. Natáčanie filmu, jej umožnilo sa pozrieť do Tokya v Japonsku, kde sa veľa filmových scén natáčalo.

2008 - 2013

V roku 2008 sa objavila spolu s hercom Pennom Badgleyom a Olesyou Rulin vo filme Navždy silný, kde sa jej postava volala Emily. O rok neskôr si zahrala postavu Alex v horore Príbeh dvoch sestier, kde jej mladšiu sestru stvárnila Emily Browning. V paródií na film Twillight, sme ju mohli vidieť v postavení upírky Rachel, vo filme Sajrajt sága. V 2009 sa pridala k natáčaniu seriálu Upírske denníky, kde si zahrala najlepšiu kamarátku upíra Stefana (Paul Wesley). Objavila sa s deviatich epizódach seriálu a od roku 2011 sa tiež podieľala na natáčaní seriálu 90210 - Nová generácia, kde sa objavila v šestnástich epizódach a tiež sa objavila v komédií Brooklyn brothers (2011). V romantickej komédií Svadobné zvončeky (2012) si zahrala postavu Jessie, ktorá sa skúša už tretí raz vydať.

2014 - súčasnosť

V roku 2014, si zahrala menšiu úlohu v sci-fi filme The After a v roku 2015 sa objavila v romantickej komédií Ženích na odstrel, kde stvárnila postavu Georgie, ktorej sa čoskoro blíži svadba, ale nie je si úplne istá či si chce vziať prominentného plastického chirurga za muža. Od roku 2015 pôsobí v seriáloch UnREAL a Ballers. V roku 2017 sa objaví vo fantasy seriály Midnight, Texas a v roku 2018, by mala stvárniť postavu Gii Matteo vo filme Päťdesiat odtieňov slobody.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Arielle Kebbel na anglickej Wikipédii.