Artičoka zeleninová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Variace sa artičoky
Pole s artičokami

Artičoka zeleninová alebo artičoka bodliaková, artičoka bodliaková záhradná (Cynara scolymus, Cynara cardunculus var. Scolymus) je teplomilná viacročná rastlina, ktorá svojim vzhľadom pripomína bodliak, s ktorým je príbuzná. Pestuje sa ako potravina[1].

Opis[upraviť | upraviť kód]

Stonka presahuje jeden meter. Prízemné listy rastú v ružici, sú stonkové, striedavé, veľké, šťavnaté, široko vajcovité. Plodom je nažka. Z pôvodnej planej artičoky boli vyšľachtené dva typy kultúrnych rastlín, artičok, pestovaných pre jedlé kvetné puky, a kardus čiže španielsky artičok, u ktorého sa jedia stonky a listy.

Oblasť výskytu[upraviť | upraviť kód]

Artičoke sa darí v teplejších oblastiach, v ktorých sa pestuje vinič, pretože neznáša mrazy pod −10 stupňov Celzia.

Pochádza zo Stredomoria, kde sa pestuje ako zelenina pre nedozreté súkvetia.

Pestovanie[upraviť | upraviť kód]

Pôda určená pre artičoky musí byť bohatá na živiny, hlboko prepracovaná a dostatočne vlhká. Rozmnožovať sa môžu vegetatívne odnožami alebo jednoduchšie, semenom. Semená sa vysievajú začiatkom marca do sadbovačov alebo do pareniska a neskôr sa presádzajú do kvetináčov. V druhej polovici mája sa dostatočne silné a otužilé rastlinky vysádzajú do voľnej pôdy so sponom 1 × 1 m. Počas rastu sa rastliny často okopávajú, zbavujú buriny a hnoja. Nerozkvitnuté kvetné puky s mohutne vyvinutými lôžkom sa zbierajú. Odkvitnuté stonky sa režú až pri zemi, dlhé listy sa skracujú a rastlina na zimu sa chráni mulčovaním.

Využitie[upraviť | upraviť kód]

Artičoka patrí k liekom na pečeň a žlčník[chýba zdroj]. Zvyšuje tvorbu žlče a tiež jej vylučovanie, podporuje činnosť pečene[chýba zdroj] a vylučovanie škodlivín močom. Znižuje hladinu krvného cukru a je vhodným doplnkovým liečivom pri diabete. Zabraňuje ukladaniu cholesterolu v cievach. Má tiež výrazné protialergické účinky, čo sa dobre uplatňuje pri liečbe rôznych ekzémov. Podporuje produkciu tráviacich enzýmov vo pankrease a je tiež doporučovaná pri poruchách jeho funkcie. Celkovo zlepšuje trávenie a látkovú výmenu.

Kontraindikáciou môže byť ťažká porucha obličiek, inak žiadne vedľajšie účinky nie sú známe.

Účinný je aj odvar získaný z asi dvojminútového varenia drogy. Podáva sa štyrikrát denne jedna šálka. Veľmi dobrý účinok má odvar čerstvého koreňa artičoky vo víne. Je to liek veľmi starý, ktorý okrem už popísaných účinkov tiež odstraňuje nepríjemný pach tela, predovšetkým v podpazuší, ako popisuje už Mattioli[chýba zdroj]. Odvar sa pripravuje nasledovne: osemdesiat gramov čerstvého koreňa sa zaleje 1 litrom červeného, nekonzervovaného vína a nechá sa krátko prejsť varom. Po pomalom vychladnutí sa uloží do chladu, avšak nie do chladničky. Užíva sa 3x denne jedna polievková lyžica po dobu 15 dní, potom sa urobí 14 dní prestávka a opäť sa 15 dní užíva. Celá kúra trvá 30 dní. Z artičok sa dokonca vyrábajú alkoholické aj nealkoholické nápoje.

Obsahové látky[upraviť | upraviť kód]

Cynarín, flavonoidy, slizy, vláknina, organické kyseliny, horčiny, triesloviny, inulín, tanín, organické soli, vitamíny A a B, flavóny a ďalšie účinné látky.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Rottenberg, A., and D. Zohar, 1996: "The wild Ancestry of the cultivated artichoke."

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Artyčok na českej Wikipédii.

Literatúra[upraviť | upraviť kód]

  • Herbár liečivých rastlín - Jiří Janča , Josef A. Zentrich