Preskočiť na obsah

CHK Donbas (Doneck)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Donbas Doneck
Донбас Донецьк
Liga KHL
Založený 2001
História
Aréna Aréna Družba (3 500 miest)
Mesto Ukrajina Doneck
Klubové farby červená, biela, čierna
Hlavný tréner Rusko Andrej Nazarov

Donbas Doneck (ukr. Донбас Донецьк) je ukrajinský hokejový klub, účastník Bobrovej divízie v Kontinentálnej hokejovej lige. Klub sídli v meste Doneck. Bol založený v roku 2001.

Úspechy[upraviť | upraviť zdroj]

Ukrajinská najvyššia súťaž:

Pôsobenie v KHL[upraviť | upraviť zdroj]

DO KHL vstúpil pred sezónou 2012/2013.[1] V prvej sezóne bol trénerom mužstva Július Šupler, pôsobia tu aj slovenskí hokejisti Ján Laco a Peter Podhradský. V sezóne 2013/2014 sa klub prebojoval do druhého kola play-off, v ktorom prehral s Levom Praha. Posledný domáci zápas prvého kola a všetky domáce zápasy druhého kola klub odohral na štadióne Slovana Bratislava kvôli nepokojom na Ukrajine.

Zničenie štadióna[upraviť | upraviť zdroj]

27. mája 2014 v skorých ranných hodinách bol štadión podpálený a vážne poškodený. Prezident klubu Borys Kolesnikov obvinil z tohto činu proruských rebelov. Podľa architektov si opravy vyžiadajú 90 dní. Je však otázne, či vedenie KHL povolí klubu hrať v nasledujúcej sezóne vzhľadom na pretrvávajúce nepokoje.[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Donbass Doneck už s dokumentom od prijatí do KHL
  2. Prezident Donecka z KHL: Halu zničili ako somálski piráti. SME, 27.5.2014. Dostupné online.

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Donbas Donieck na poľskej Wikipédii a Донбас (хокейний клуб, Донецьк) na ukrajinskej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]