Charles Hitchcock Adams

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Verzia z 00:01, 15. január 2011, ktorú vytvoril VolkovBot (diskusia | príspevky) (r2.5.1) (robot Pridal: nl:Charles Hitchcock Adams)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Charles Hitchcock Adams (* 25. máj 1868, Belmont, Kalifornia, USA – † 8. august 1951, San Francisco) bol americký astronóm amatér.

Narodil sa v kalifornskom Belmonte ako posledné z piatich detí Williama a Cassandry Adamsovej. V roku 1886 začal študovať na Kalifornskej univerzite chémiu. Počas druhého roku štúdia podnik jeho otca v dôsledku prírodnej katastrofy postihla strata a úpadok a Charles opustil univerzitu, aby mu pomohol sa zotaviť.

Nasledujúce roky pomáhal rodine a zamestnal sa ako poisťovací agent. Tiež pracoval ako úradník v Merchants' Exchange Association. V roku 1917 sa stal výkonným sekretárom tejto organizácie a pôsobil na tomto mieste až do roku 1940.

Po získaní trojpalcového astronomického ďalekohľadu sa začal venovať astronómii a stal sa členom Pacifickej astronomickej spoločnosti. V roku 1925 sa stal jej pokladníkom a ostal ním až do odchodu do dôchodku v 1950.

Charles sa oženil s Olive Brayovou, s ktorou mal syna Ansela Eastona, umeleckého fotografa. Jeho žena, Olive, zomrela v roku 1950 po vážnej chorobe, ktorá ju pripútala na invalidný vozík.