Daron Malakian

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Daron Malakian
Daron Malakian 1.jpg
Základné informácie
Narodenie 18. júl 1975 (44 rokov)
Hollywood, Kalifornia, USA
Pôsobenie 1990 - súčasnosť
Žáner Alternatívny rock
Experimentálny rock
Hard rock
Alternatívny metal
Heavy metal
Hrá na nástroje Elektrická gitara
Vokály
Vplyv System of a Down
Scars on Broadway
Webstránka www.systemofadown.com
www.scarsonbroadway.com

Daron Malakian (* 18. júl 1975) je gitarista skupiny System of a Down. Napísal väčšinu piesní tejto skupiny a tiež naspieval zadné vokály, no výraznejšie sa spevácky prejavil až na dvojalbume Mezmerize/Hypnotize.

Daron Vartan Malakian sa narodil v Hollywoode v štáte Kalifornia, jeho rodičia boli arménski prisťahovalci z Iraku a Iránu. Odmalička túžil hrať na bicie, ale rodičia mu to zakázali, pretože bicie sú priveľmi hlučné a nedajú sa stíšiť,a tak mu namiesto nich kúpili gitaru, na ktorú niekedy hrával aj osem hodín denne.

Vo veľmi mladom veku ho očarila heavy-metalová hudba, počnúc KISS cez Iron Maiden, Judas Priest alebo Motörhead až po Ozzyho Osbournea. Neskôr si obľúbil skupiny ešte tvrdšieho rázu - Slayer, Venom, Metallica, Pantera, či Sepultura. V tínedžerskom veku zaspával pri hudbe Cannibal Corpse. Okolo 17-tky začal počúvať The Beatles a Peter, Paul a Mary, ktorí mu boli inšpiráciou po textovej stránke. Daron začal navštevovať školu Rose & Alex Pilibos Armenian school v Little Armenia, Hollywood, ktorú navštevovali i Serj Tankian a Shavo Odadjian. Daron je obrovským fanúšikom Slayer, takisto ako Shavo, ktorý kedysi nosieval tričká s ich logom. V detstve sa tiež stal obrovským fanúšikom hokejového tímu Los Angeles Kings.

Je spevákom a frontmanom skupiny Scars on Broadway. V zozname 100 najlepší heavy metalových gitaristov časopisu Rolling Stone obsadil Daron 30. miesto.