Discovery Channel

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Verzia z 05:00, 12. máj 2011, ktorú vytvoril Luckas-bot (diskusia | príspevky) (r2.7.1) (robot Pridal: mk:Discovery Channel)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Discovery Channel (v minulosti The Discovery Channel) je pôvodne americký satelitný a káblový televízny kanál, ktorý založil John Hendricks a distribuuje medzinárodná spoločnosť Discovery Communications. V súčasnosti je vo vlastníctve Davida Zaslava. Prvý krát bolo vysielanie spustené v roku 1985. V súčasnosti je kanál vysielaný celosvetovo v 155 krajinách a v 33 jazykoch.[1]

Programovo sa kanál zameriava na dokumentárne programy, hlavne populárnu vedu, technológie a dejiny rovnako ako National Geographic Channel a History Channel. V Spojených štátoch je program hlavného Discovery kanála zameraný najmä na autentické témy ako napr. teoretické vyšetrovanie (MythBusters, Unsolved History a Best Evidence), automobily, zamestnania (Dirty Jobs a Deadliest Catch) a ostatné dokumenty zamerané na rodinné a vekovo mladšie publikum.

Referencie

  1. Discovery, UNESCO and the UN Works Programme mark International Mother Language Day with a celebration of cultural diversity [online]. Discovery, UNESCO, a UN Works Programme, [cit. 2010-05-24]. Dostupné online. (po anglicky)