Diskusia:Encyklopedista

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Diderot a spol.[upraviť zdroj]

Je lepšie dať odkaz priamo na "Diderotovu" encyklopédiu než tak ako to je teraz. Na to, aby bol ten článok na úrovni fr wiki alebo aspoň de wiki nemáme kapacity, a ostatné verzie sú len zoznamy tvorcov. Tých možno dať (resp. doplním to) do článku o encyklopédii ako sa to bežne robí. Tak to máme zbytočnú RS bez výpovednej hodnoty, ak budú tvorcovia v článku má to logiku. --Lalina (diskusia) 15:26, 4. október 2015 (UTC)

Nie je to lepšie, zdroje tento význam slova takto úvádzajú a aj Encyclopaedia Beliana o nich aj o samotnej Diderotovej Encyklopédii sú samostatné články. Vasiľ (diskusia) 15:33, 4. október 2015 (UTC)

My máme článok o encyklopédii, aj o tvorcoch. Pýtam sa čo by malo byť v článku "encyklopedisti (Diderot)", čo sa nedá dať do existujúceho článku Encyclopédie ou Dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers? Teraz ak chce niekto niečo vedieť o týchto encyklopedistoch, tak si musí naťukať Diderota a potom odklepnúť článok o encyklopédii (v lepšom prípade). Ak by tam bol priamo článok o encyklopédii bolo by to lepšie. --Lalina (diskusia) 15:47, 4. október 2015 (UTC)
Encyklopedisti je (v širšom význame) aj označenie pre prívržencov filozofických názorov, ktoré Encyklopédia reprezentovala. Preto som pre samostatné heslo, nie pre odkaz na "pozri pod Encyklopédia". Ja ten článok napíšem. Vasiľ (diskusia) 15:51, 4. október 2015 (UTC)
Ale potom treba takto upraviť aj RS. --Lalina (diskusia) 16:24, 4. október 2015 (UTC)