Diskusia:Havária jadrovej elektrárne A1

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mám pripomienku. Na jednom mieste sa píše, že najzávažnejšia nehoda bola tá v roku 1977 a na druhom mieste sa píše, že najzávažnejšia bola tá v roku 1976. Tak ktorá bola závažnejšia?

- to iste. naozaj to vyzera, ze havaria v roku 1976 bola zavaznejsia - 2 mrtvi. cize navrhujem vymenit odstavec o prvej a druhej havarii, alebo premenovat clanok na Havarie jadrovej el... (mn.cislo). dalej - popis havarie z 1976 je podany ako nejaka rozhlasova hra, proste hrozny styl, nehodiaci sa do encyklopedie. rad by som to prepisal, ale myslim si, ze to velmi nestoji za to, pretoze tam chybaju dolezite fakty. (kde presne zlyhal ludsky faktor alebo technika? mohol za to clovek, co zle vlozil palivovy clanok, technika, ktora nesignalizovala vcas problem? ak technika, zanedbali nieco technici alebo to bol zly design? atd.) myslim si, ze s ohladom na to, ze 2 ludia prave dostali vyznamenanie od prezidenta za spravanie pri havarii v 1976, bolo by vhodne, keby to niekto, kto ma udaje, komplet prepisal. aby bola wikipedia ako vzdy, ked sa nieco deje, zdroj, skade moze clovek nacerpat viac.

-ad závažnosti havárii: havária v 1977 sa považuje za závažnejšiu z dôsledku vysokej rádioaktívnej kontaminácie, kým havária z 1976 bola tragickejšou, keďže pri nej prišli o život tuším 2 ľudia.. zdroj nemám -ad štylizácia druhého odseku: súhlasím s kolegom nadomnou, všetko zle. Príde mi to ako prepis z jedného markizáckeho dokumentu pochybnej kvality, ktorý som videl pred časom na youtube... Chcem si nájsť niekedy na tento článok čas a trochu ho upratať..