Diskusia:Jakub Rothschild

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdravím :) . Preložil som anglickú stránku wikipedie o The Right Honourable The Lord Rothschild a chcel by som sa opýtať či môžem na túto stránku doplniť niektoré údaje ? Ďakujem Marek Pafčuga (diskusia) 00:53, 25. október 2018 (UTC)

Zdravím, údaje pokojne doplňte (na hociktorej wiki stránke, povolenie si tu pýtať netreba), ale aby to nikto nemohol napadnúť a úpravu nevrátil, mali by byť odzdrojované (a teoreticky úplne korektne tento zdroj overený vlastnými očami, že sa neprepisuje len niečo, čo je na inej wiki napísané, avšak to bola len taká úvaha, o čom sú vlastne zdroje). Na online zdroje sa dá použiť generátor citácií https://tools.freeside.sk/wikiciter/sk/?sample

Zdravím, ďakujem za tip o wikiciteri som vedel. Pridal som do biografie tento odstavec :

Od roku 1963 pracoval Lord Jacob Rothschild v rodinnej banke N M Rothschild & Son V Londýne, až do roku 1980 kedy odstúpil kvôli rodinnému sporu. Predsedníctvo v banke získal po svojom Otcovi, ktorý sa rozhodol sústrediť sa na vedeckú a politickú kariéru a prišiel o kontrolu väčšiny hlasovacích práv v prospech jeho bratranca Sira Evelyna Roberta de Rothschilda a Jacob cítil, že jeho zámery by boli zmarené. Predal svoj menšinový podiel v banke, ale získal nezávislú kontrolu Rothschild Investment Trust - teraz RIT Capital Partners plc.

ale nechcem spraviť neporiadok v referenciách preto by som Vás chcel pekne poprosiť keby ste to tam vedeli správne pridať, toto je zdroj toho odstavca : Rose, Kenneth (2003). Elusive Rothschild: the Life of Victor, Third Baron. London: Weidenfeld & Nicolson. ISBN 978-0-297-81229-6.

V pridávaní budem ešte postupne pokračovať, musím ešte pohľadať niektoré referencie. Ďakujem veľmi pekne Marek Pafčuga (diskusia) 00:08, 6. november 2018 (UTC)

Je to z anglickej wikipédie. To je problém skopírovať aj so zdrojom?

Najskôr som nevedel ako ale už viem, pridal som.