Diskusia:Katolícky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

V mnoha bodech, kde se mluví jen o rímskokatolickej cirkvi by se IMHO mělo mluvit i o gréckokatolickej církvi. Cinik 09:18, 4 júl 2006 (UTC)

  • Skor som aby z tejto stranky vznikla rozlisovacia stranka, aby tu ostalo rozdelenie - poprípade odkazať aj na stranku Rítus. a info ktore sa tyka rim kat c. nech sa presunie.--ham 20:18, 4. november 2006 (UTC)


Tie odkazy do rôznych jazykov taktiež odkazujú v drvivej väčšine na rímskokatolícku cirkev a nie na katolícku ako takú. Keby mi niekto poradil ako sa to mení, tak by som to zmenil.

Samostatne katolícka cirkev tuším ani neexistuje, čiže je to pojem, ktorý potrebuje určité rozdelenie. V nemeckej wikipedii majú takúto stránku celkom dobre napísanú, dá sa z toho čerpať? Je možné (či to neporušuje nejaké interné pravidlá) preložiť nemeckú stránku do slovenčiny? --Jage 11:23, 27. apríl 2007 (UTC)

Ak chceš písať o rímskokatolíckej cirkvi, tak píš do článku rímskokatolícka cirkev, nie sem. Po druhé, zmysel wikipédie je používať iné spoľahlivé a pod. knižné a internetové zdroje a nie opisovať ostatné wikipédie; napriek tomu to často robíme, lebo je to praktické a nie vždy v rozpore s prvou časťou vety.Bronto 11:32, 27. apríl 2007 (UTC)