Diskusia:Kleisthenes (Atény)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nič v zlom, ale je tak trochu hanba púšťať na wikipédiu články s takými gramatickými chbymi. Okrem toho bolo treba vynechať niektoré autorove tvrdenia, ktoré nezodpovedajú pravde a skutočnosti. Napr. staroveký Rím s aurčite neinšpiroval Kleisthenovými reformami, Rimania k svojej zmiešanej ústave dospeli sami.

  • Napísal som tento článok, lebo si myslím že bola hamba že tento článok ešte vôbec na wikipedií nebol, teda o človeku, ktorý vytvoril politický systém, ktorý má aj Slovensko-demoktarciu. Som Grék a napísal som to najlepšie gramaticky ako som vedel a že tam boli drobné chyby to mi je ľúto ale nemyslím si, že by to bolo až také hrozné. Čo sa týka Ríma je to diskutabolné, ale mnohí historici tvrdia že sa inšpiroval Kleisthenom, teda podobne ako sa Servius Tullius inšpiroval Solónom, je to pravdepodobné, keďže Rimania a Etruskovia boli v kontakte s Grékmi.--Epikouros 09:41, 14. jún 2010 (UTC)
  • Gramatika sa opraví, to nie je taký problém. Prosil by som ale uviesť zdroje, z ktorých si čerpal. Ďakujem! --Rádiológ 11:06, 1. júl 2010 (UTC)