Diskusia:Letisko Poprad-Tatry

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Samozrejme nebudem môcť donekonečna revertovať, som však presvedčená, že šablóna {{Na úpravu|neencyklopedický text}} v súčasnosti vystihuje kvalitu textu. Pozorný čitateľ vníma. --–Bubamara 11:42, 8. marec 2010 (UTC)
...„chyby som upravil, a tak tam nedavaj tu sablonu“. OK., takto formulovaný text

2010 - výbušnina v lietadle:

Hneď začiatkom roka sa popradské letisko neslávne preslávilo po celom svete. Príčinou bola výbušnina, ktorá odletela z Popradu do Dublinu v batožine nič netušiaceho pasažiera 2. januára pravidelnou linkou spoločnosti Danube Wings. Výbušninu do batožiny uložil policajt pri bezpečnostnej akcii, ktorá mala slúžiť na výcvik psov. Zabudol ju však vybrať, a tak sa výbušina dostala spolu s batožinou až do bytu pasažiera v Írsku. O tom, že mal v batožine nebezpečnú trhavinu sa dozvedel až tri dni po prílete, keď bol neprávom zatknutý írskou políciou.[3]


... beriem ako malú humoristickú vložku (od odborníkov na letecké články) v encyklopédii :-). --–Bubamara 12:00, 8. marec 2010 (UTC)

Nuž je to tak smiešne, že sme si spravili hanbu, ale nech to tam je. --94andrej94 12:07, 8. marec 2010 (UTC)
Problémový je samotný vyššie citovaný text, udalosť nehodnotím. --–Bubamara 12:12, 8. marec 2010 (UTC)
Bubamara - v čom ti prosím ťa ten text prekáža? Písal som ho, aby tam boli aj aktuálne informácie z "histórie" letiska. Ak to vieš napísať lepšie, nejako preformulovať, tak nech sa páči, ale ak chceš len ničiť článok a zbytočne mňa a Andreja kritizovať, tak na to ťa tu netreba!--Avrban 13:28, 9. marec 2010 (UTC)
Narýchlo som preformulovala text, prekontrolujte prosím, či je to správne, ponáhľam sa. Vďaka. Článok, ktorý má pochybnú encyklopedickú úroveň, netreba ničiť ešte viac. Najviac mu môžu uškodiť paradoxne uzurpátori „tvorcovia“. Toto je však wiki, takže odkazy typu:„ale ak chceš len ničiť článok a zbytočne mňa a Andreja kritizovať, tak na to ťa tu netreba“ idú do stratena. --–Bubamara 13:57, 9. marec 2010 (UTC)
Ok ďakujem, som rád že sa vieme normálne dohodnúť, upravila si to dobre. A dalo sa to urobiť hneď, bez zbytočných osobných útokov (ako napr. "..od odborníkov na letecké články"), možno nie som odborník na písanie článkov, ale o letectve čosi viem, ty zas vyzeráš byť odborníčka najmä na to písanie (ak si aj na letectvo, tak ešte lepšie :-)), ale úprava článkov na wiki je tu preto, aby článok ľudia navzájom zlepšovali (napr. ja napíšem niečo o letectve, a ty tomu dáš ten správny encyklopedický formát), a nie na to aby tam len drbli 10 šablón o tom aký je článok na nič.--Avrban 14:12, 9. marec 2010 (UTC)
Wikipédia je dobrovoľný projekt, na to netreba zabúdať. Ak redaktor narazí pri kontrole posledných úprav na nedostatky v článku, môže ich odstrániť a rovnako na ne môže upozorniť šablónou. Obe postupy sú správne. Osobné útoky neboli, bola len reakcia na redaktora, ktorý má problém s komunikáciou na Wikipédii. --–Bubamara 17:15, 9. marec 2010 (UTC)
Presne tak, s tými šablónami máš veru pravdu. Sú tu takí viacerí, čo len prečítajú článok a dajú tam šablónu "Na úpravu". Šablóny sa im tam chce dávať, ale upraviť článok, tak to nie. Aby si niekto nemyslel, že tu niekoho menujem, tak nemyslím nikoho z nás (tí, ktorí tu diskutovali), myslím to aj v ostatných článkoch. -- 94andrej94 14:50, 9. marec 2010 (UTC)

Tabulky[upraviť zdroj]

94andrej94, pisem ako odpoved na osobne odkazy v zhrnuti uprav, ktore znova revertujem. Nekomunikuj cez zhrnutie uprav, bol si nato upozorneny. Tabulky maju zvysovat prehladnost, navigaciu a nie nejake "take som nevidel". Ony su vsade zle, ak budu obsahovat tucne pismo, budu zbytocne obrovske alebo bez wikilinkov. Povodne som myslel, ze ti ide len o modru farbu pozadia, ocividne mas vacsi neobjasny problem, tak sa vyjadri. --Bonnifac 12:13, 9. marec 2010 (UTC)

Je to proste neprehladne. --94andrej94 12:22, 9. marec 2010 (UTC)

S tebou sa velmi zle komunikuje, pocitujes silne vlastnenie clankov. Pozri de:Flughafen Košice, to je prehladna verzia aeroliniek a niektorych destinacii. Ziadne tabulky, komplikovana wikisyntax, tucne, sikme pismo, netypicke zatvorky, nic take – proste odrazky. Vobec sa nekladie doraz na destinacie, ktore sa tak ci tak zle udrzuju aktualne. Ako uz Bubamara zmienila, nejde tu o to vytvorit cestovny poriadok, ktory aj tak nemas/nemame ozdrojovany. Tak ja tie tabulky zrusim, pretoze ked do nich doplnis riadne formatovane referencie, bude to uz brutalne neprehladna wikisyntax, ktoru bude potrebne aktualizovat kazdym rokom. --Bonnifac 22:01, 9. marec 2010 (UTC)

Tak ja sa s tým narobím a ty to jednoducho chceš vymazať. Ja tie destinácie aktualizujem a sú aktuálne. Teraz, v polovici marca, keď príde do platnosti letný letový poriadok, tak to budem tiež aktualizovať. A nepociťujem, že tie články vlastním. Tie tabuľky sú tam už od minulého roka a doteraz to nikomu nevadilo. Mám taký pocit, že si jediný komu to prekáža. --94andrej94 10:21, 10. marec 2010 (UTC)
...doteraz to nikomu nevadilo: Stáva sa často, že článok na seba upozorní po dlhom čase, keď ho niekto začne upravovať. P.S. K vlastneniu článku. Ty 94andrej94 to možno nepociťuješ, tvoje reakcie na zásahy v článkoch, ktoré upravuješ, hovoria o opaku. --–Bubamara 10:26, 10. marec 2010 (UTC)
Vieš ono to tak vyzerá, že pociťujem vlastnenie tých článkov, ale ja sa snažím aby ten článok bol dobrý. --94andrej94 10:32, 10. marec 2010 (UTC)

Sporná neutralita[upraviť zdroj]

Chcel by som sa spýtať toho čo tam dal šablónu (sporná neutralita), že prečo je tá časť článku sporná. --94andrej94 14:53, 9. marec 2010 (UTC)

Je to proste zaujate --Bonnifac 20:23, 9. marec 2010 (UTC)