Diskusia:Slovenský betlehem

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Z časti článku možno urobiť samostatné heslo o autorovi SB a z tohoto článku to vypustiť. Neviem však, či to nie je celé prevzaté z nejakej inej stránky a teda môže ísť o copyvio. --Otm 20:29, 9. august 2007 (UTC)

Je to copyvio - [1] --Rádiológ 20:34, 9. august 2007 (UTC)
Vrátil som predchádzajúcu verziu. --Otm 20:42, 9. august 2007 (UTC)

Reakcia[upraviť kód]

Článok Slovenský betlehem je článkom mojím. Vznikol z oficiálnych (voľne šíriteľných) informácií ktoré slúžia na podporu návštevnosti a boli poskytnuté správcom webov a nevzťahuje sa naň žiadny copyright . Túto skutočnosť som si overil i u správcu farnosti v Rajeckej Lesnej kanonika pána Šadláka. Ďaľšie informácie pochádzajú autentického rozhovoru Alojza Machaja s pánom pekarom zverejneného v časopise Dotyky a cesty a do ktorého prispievam článkami aj ja. Asi pred pol rokom som dostal od Alojza Machaja k dispozíci väčšinu materiálov z piatich ročníkok zmieneného štvrťročníka, ktoré môžem použiť k svojej činnosti. Použité texty (aj keď by som ich mohol použiť nezmenené), prešli kompletnou úpravou a kritika diela je moja vlastná. Ku kritike boli použité materiály Třebechovický Proboštuv betlém avšak ako pomôcka, pretože texty nie su ani doslovným prekladom ani výberom citátov. V tiráži zmienenej publikácie je naviac uvedených niekoľko zdrojov, ale sama nie je taktiež chránená copyrighom a nemá udelené ani ISBN. Informácia o Krejzovom Betléme je priamo od pani Zvonařovej, pracovníčky múzea v Jindrichovom Hradci (osobne som sa s ňou rozprával a telefonicky ešte niekoľko krát, taktiež som zúčastnil tamojšej výstavy a dodávateľ informácie ma osobne pozná). Informácie sú však aj na stránke zmieneného múzea a aj v tomto prípade nie je text kópiou. Ďaľšie informácie sú z DVD zakúpeného v Rajeckej Lesnej (ale bohužiaľ tento materiál nevlastním, kde taktiež nie je prepis žiadnej citácie. Ako autor prispievam do niekoľkých periodík a som spoluautorom knihy o Strážnickom rezbárovi Františkovi Gajdovi. Okrem mňa sú autori Phdr. Jiří Pajer, CSc, PhDr. Štefan Zajíček a PhDr. Romana Habartová, ISBN 80-903743-0-1. Rezbárstvu sa venujem profesionálne, od organizácie podujatí, realizácie prác až po dokumentáciu. Informácie overujem niekoľkozdrojovo a nekopírujem chránené texty. Informácie o mojej osobe súaj vo vyhľadávači Google po zadaní mena Andrej Irša, referencie na stránke www.rezbarstvo.sk (ktorej som správcom). Andrej Irša

Z adresy uvedenej na stranke www.rezbarstvo.sk mi dosiel mail, potvrdzujúci autorstvo, týmto pokladám problém s autorskými právami za vyriešený. --Otm 13:43, 12. august 2007 (UTC)