Diskusia:Sokol (slovenský časopis, 1860 – 1861)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

@Vasiľ: Na aký tvar presunúť tento čl.? Súčasné rozlíšenie nie je v poriadku (kus podtitulu oddelený spojovníkom), na rozlišovačke Sokol je odkazovaný časopis Sokol (slovenský časopis), súdiac podľa backlinkov [1] tam ale ide o ešte iné periodikum z iných rokov, viď napr. zmienka v Jozef Miloslav Hurban#Slovenské novinárstvo v Hurbanovej dobe (otázka, či ten neskorší mal nejakú náväznosť na tento, alebo nie). Druhá možnosť je, že ide o ten istý časopis, potom je ale niektoré z tvrdení nepravdivé, buď roky v tomto čl., alebo roky v iných zmienkach. --Teslaton (diskusia) 09:32, 29. november 2016 (UTC)

Ja by som to presunul na Sokol (slovenský časopis). Asi ich bude viac, ale nemám tu teraz encyklopédiu, aby som to povedal naisto. Ak ich bude viac, tak by som to rozlíšil ako Sokol („meno redaktora/vydavateľa)“, resp. možno podľa rokov. Vasiľ (diskusia) 09:34, 29. november 2016 (UTC)
presunuté z Diskusia s redaktorom:Teslaton#Tvorba rozchodnika: Dobry den, obcas mi upravujete stranky, preto Vam pisem.
Tu https://sk.wikipedia.org/wiki/Sokol je Sokol ako časopis, ale bolo by potrebne keby tento mohol byt sam rozchodnikom pre dalsie dve stranky, ktore som vytvorila. existuje totiz
1) https://sk.wikipedia.org/wiki/Sokol_-_%C4%8Dasopis_pre_kr%C3%A1sno
2) https://sk.wikipedia.org/wiki/Sokol_-_obr%C3%A1zkov%C3%BD_%C4%8Dasopis
Rozdiel medzi nimi je v rokoch kedy vychádzali a v ludoch, ktorí tam pracovali, nemože to byť spolu. Ďakujem, Jaroslava Dollerova
@Jaroslava.dollerova: Pokiaľ sú tie roky vychádzania 100% správne a doložiteľné zdrojmi, môže sa to ev. rozlíšiť na tvary Sokol (slovenský časopis, 1860 – 1861) a Sokol (slovenský časopis, 1862 – 1869). Samostatnú rozlišovačku netreba, tvary potom len doplníme do rozlišovačky Sokol a existujúce wikilinky v čánkoch (odkazujúce niektorý konkrétny z nich) sa upravia. --Teslaton (diskusia) 09:54, 29. november 2016 (UTC)
Suhlasim :-) --Jaroslava.dollerova (diskusia) 10:12, 29. november 2016 (UTC)