Diskusia:Zygota

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Existuje nejaká referencia na to dešpiralizovanie, keď už na to nie je wikilinka? Z tohto popisu naozaj ťažko porozumieť tomu, čo sa tým myslí. Rovnako ako ťažko porozumieť spojeniu "vyvíjať svoje oplodnenie".--Eryn Blaireová (diskusia) 19:56, 19. september 2015 (UTC)

@Eryn Blaireová, Vasiľ, OJJ: Celá séria anonymných úprav z 2013 [1] vyzerá podozrivo (ten tvar „deribo-respiračno-aklemostický UV-telemeorit“, „dešpiralizácia“), neviete to niekto overiť? Keďže zdroj nebol uvedený, možno by bolo lepšie vrátiť to na revíziu spred tých úprav, resp. ideálne na nejakú ozdrojovanú minimálnu definíciu. --Teslaton (diskusia) 06:31, 28. marec 2018 (UTC)
@Teslaton: Přepsal bych, třeba dle anglické verze. Podíval jsem se rychle spec. na ten název UV-telemeorit, nebyl zmíněn ani v publikaci od Rosypala a dalších. -OJJ 07:16, 28. marec 2018 (UTC)
@Teslaton: Od štúdia mám už ďaleko, ale „deribo-respiračno-aklemostický UV-telemeorit“, „dešpiralizácia“ mi tiež nič nehovorí. Ani tie vety o dešpiralizácii. Ostatné je, pokiaľ viem, správne. --Eryn Blaireová (diskusia) 07:46, 28. marec 2018 (UTC)
Sú to absolútne nezmysly, „deribo-respiračno-aklemostický UV-telemeorit“ je úplný výmysel. Dešpiralizácia existuje, ale týka sa chromozómov, veď je to tam aj spomenuté na začiatku. Pri mitóze dochádza najprv k ich špiralizácií a nakoniec dešpiralizácií. Potom je ešte špirálne ryhovanie zygoty, mitotickým delením, ale to je zase niečo iné. "Dešpiralizácia" v tomto kontexte je výmysel a do článku o zygote nepatrí. --Daevid (diskusia) 22:31, 28. marec 2018 (UTC)