Diskusia k Wikipédii:Štatistika

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Čo sa považuje za, resp. kto určuje, čo sú "kvalitné články"? Bronto 20:11, 31 Jan 2005 (UTC)

Podla mna je to prudko subjektivne! :) Liso 20:18, 31 Jan 2005 (UTC)

Tak, tak. Treba napísať presne čo je kritériom. Ja by som tu ešte rád videl štatistiku, koľko je tu "užitočných" článkov, čo by som definoval ako články, ktoré nie sú typu stub, redirect, prázdny článok či len zaradenie pojmu do kategórie (tie posledné by som tu najradšej nevidel vôbec), prípadne ešte aby boli dlhšie ako jeden odstavec. Helix84 20:21, 31 Jan 2005 (UTC)

Do pozornosti odporucam stranky [1] , kde mozes vidiet percento clankov na wiki presahujucich 1500 bajtov :) (cesi maju napr 19% a my 6% :) a mozes sa tam pohrat aj s inymi statistikami Liso 20:47, 31 Jan 2005 (UTC)

Stále nechápem, čo je "kvalitný" článok - je ich nepochybne oveľa viac ako 4 ! Bronto 12:27, 8 Mar 2005 (UTC)

Súhlasím, kvalitných článkov je nepochybne viac, ale problém je, kto určí, či článok je kvalitný (perfektný). Preto som založil stránku pre hlasovanie o kvalitných článkoch, kde sa snažím každý týždeň pridať jednu nomináciu. Uvažoval som aj o viacerých nomináciách za týždeň, lebo počet článkov, zaradených medzi najlepšie naozaj nezodpovedá skutočnému stavu, zdá sa však, že zatiaľ o najlepších (kvalitných, perfektných) článkoch rozhodujem viac menej ja sám (hoci názor už vyjadrili aj Bebe a Palica), kedže všetky nominácie sú moje. Verím tomu, že ak sa pridajú aj ostatní redaktori a nominujú články, o ktorých si myslia, že sú kvalitné, bude počet kvalitných článkov aspoň približne zodpovedať skutočnému stavu. Tieto nominácie majú zároveň slúžiť na skvalitnenie nominovaných článkov. Môžete hlasovať a pridávať nominácie na Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti). --Adrian 16:05, 8 Mar 2005 (UTC)
Ja navrhujem, aby sa ten stĺpec dal z tej tabuľky úplne preč, pretože si predstav, že si tu nový, pozrieš si seriózne vyzerajúcu tabuľku so štatistikou a tam máš "vyčíslené", že celkový počet kvalitných článkov je len 4! - už sa tu nikdy neukážeš...Prípadne by si tam mohol dať - ak vôbec niečo - stĺpec typu "väčšie ako xy MB" alebo tak...Bronto 16:16, 8 Mar 2005 (UTC)
Ja som uvazoval skor o nominacii redaktora na prispevok mesiaca k wikipedii... Ale jednak nemam cas aby som to realizoval, druhak je potom tazke odkazat, ze za co... Teda slo mi o to nadchnut "jesitnych" aby zabojovali za ocenenie a dali si pracu vyrabat kvalitne prispevky... (pripadne inak prospiet wikipedii) Za to som si predstavoval udelovanie nejakych medailiciek ala http://sv.wikipedia.org/wiki/Bild:Utvald_medalj_cropped.png :) ... Ale ako vravim, je to len surova myslienka a ma muchy... (priklad: redaktor:Valasek - medailicka za preklad rozhrania :) Liso 17:32, 8 Mar 2005 (UTC)