Diskusia k Wikipédii:Otázky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ahojte. Som na Wikipedii nova, chcela by som prelozit nejaky clanok z anglickej wiki do slovenčiny. Konkretne sa jedna o clanok Jules Verne, ktory je podla mojho nazoru po slovensky velmi nevystizny krátky a pre autora takeho formátu by mal existovat lepsi clanok. Chcela by som teda tento clanok prelozit. viete mi poradit? Mozem pouzit obrázky z anglickej verzie? mozem to prelozit cele od slova do slova? Dakujem, Veronika

Ahoj. Áno môžeš to preložiť aj použiť skoro všetky obrázky. Obrázky môžeš pohľadať aj na commons. V prípade ďalších nejasností ti rád pomôžem (aj pri pri písaní článku). S pozdravom --ra1n 15:29, 5. február 2010 (UTC)

Zmena[upraviť kód]

  • ahojte, našla som na wikipédii článok o našom združení. neviem, kto ho sem vkladal, ale IČO priložené k článku nepatrí nášmu združeniu. je možná náprava?
Dobrý deň. Článok môže upraviť ktokoľvek, takže chybu môžete opraviť. O ktorý článok sa jedná?--MichalT 18:19, 9. jún 2010 (UTC)

* obrázok[upraviť kód]

prosím o pomoc prečítala som si návod ako vložiť obrázok, ale neviem nájsť, kde ho načítať? - na slovenskú Wikipédiu (nahrávajú sa cez ponuku vľavo „Nahrať súbor“)- kde vľavo? ďakujem --Kvetoslava (diskusia) sa nepodpísal(a)

odpoveď v diskusii redaktora --Amonet 09:31, 16. november 2010 (UTC)

Postreh[upraviť kód]

Som si všimol, že sa revertujú otázky, ktoré sa netýkajú wikipédie. Na stránke však uvádzame: "Táto stránka je správne miesto na otázky ktoré sa netýkajú Wikipédie." Čiže podľa mňa by sa tie otázky mohli nechať, na poslednú aj mňa zaujíma odpoveď :)--Kelovy (diskusia) 18:56, 29. október 2013 (UTC)

Tak potom treba zmeniť ten popis, lebo ľudia nám sem budú vypisovať otázky ako do poradne a my im to revertneme, čo ich dvakrát nepoteší a nespravíme si tým dobré meno. --Kelovy (diskusia) 19:31, 30. október 2013 (UTC)
Tak to zmeň. --peko (diskusia) 06:13, 31. október 2013 (UTC)
No ale potom to je lepšie úplne zrušiť, lebo otázky týkajúce sa wikipédie patria do Wikipédia:Krčma --Kelovy (diskusia) 06:59, 31. október 2013 (UTC)
Rob ako myslíš, ak zrušiť, navrhni, ak zmeniť zmeň.--peko (diskusia) 07:22, 31. október 2013 (UTC)
Radšej by som bol, ak by si zmenil svoj názor. Majme na pamäti, že náš ústretový postoj k čitateľom môže prilákať nových redaktorov, ktorých súrne potrebujeme.--Kelovy (diskusia) 07:30, 31. október 2013 (UTC)
Ahojte, táto stránka má slúžiť práve na otázky netýkajúce sa Wikipédie, je to na nej aj napísané: Táto stránka je správne miesto na otázky ktoré sa netýkajú Wikipédie. Buďte si však vedomí toho, že sa zaoberáme tvorbou encyklopédie a nie sme povinní vám odpovedať. Práve kvôli takýmto otázkam bola táto stránka založená, preto nie je správne revertovať slušné a vecné otázky (nehovorím o experimentoch). A ak bude mať niekto potrebné znalosti, čas a chuť, tak dotyčnému odpovie. --Amonet 14:07, 31. október 2013 (UTC)
Súhlasím, na stránke je jasne uvedené, na čo je určená. Áno, je pravda, ústretovosť sa nám /často/ z wiki vytráca. --–Bubamaradisk. 22:06, 2. november 2013 (UTC)