Diskusia s redaktorom:Dušan Kreheľ

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Dušan Kreheľ. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 236 118 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Wikitext Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

--Peter439 11:26, 28. marec 2011 (UTC)

Zvestovanie Pána[upraviť kód]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Zvestovanie Pána, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--MDsmajlik (diskusia; príspevky) 30. 10. 2016, 12:02 (UTC)

kukni teraz Dušan Kreheľ (diskusia) 10:51, 1. január 2021 (UTC)

Štáty v úvode[upraviť kód]

Ahoj, v prípade narodenia a úmrtia na území dnešného Česka a Slovenska neuvádzame v úvode štát, len v infoboxe. Maj sa fajn.--Lalina (diskusia) 23:20, 18. január 2021 (UTC)

@Lalina: Je takáto dohoda niekde zachytená? --Teslaton (diskusia) 23:26, 18. január 2021 (UTC)
@Teslaton: Tak to si nepamätám. Keď som tu začínala, bola som na to upozornená. Má to logiku - menej problémov s dohadovaním sa o pomlčke.--Lalina (diskusia) 23:46, 18. január 2021 (UTC)

Deurgent strojových prekladov[upraviť kód]

Nazdar. Pls. ak sa chystáš odstrániť urgent zo strojového prekladu, treba si dať tú námahu a text celý, vetu po vete, prejsť. Nestačí to len námatkovo poupravovať a zhodnotiť ako vyhovujúce [1] (pričom stav ani po mojej úprave nie je dobrý – štylisticky je to zúfalé, pokrytím zdrojmi rovnako). --Teslaton (diskusia) 22:07, 26. január 2021 (UTC)

Snažil som sa, ale nevedel som si nechať „odstup“ od originálu resp. nejak inak lepšie (brilantnejšie) napísať a súčasne tá prvá veta v angličtine, resp. na začiatku, ma „paralyzovala“. Chcel som aby stránka nebola zmazaná a upravoval som vtedy, ako som najlepšie vedel.
✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 09:11, 3. marec 2021 (UTC)

Šablóna[upraviť kód]

Vráť to láskavo naspäť, Šablóna:Cite web tá šablóna sa vyskytuje v mnohých článkoch, všetky si ich pokazil. Keď niečomu nerozumieš, tak to nechaj tak.--2A02:AB04:27BD:D900:2543:7C98:441B:FC84 20:23, 1. marec 2021 (UTC)

Ach. „cat skwiki-20210220-pages-articles.xml | grep -F '{{Cite web' | wc -l“ vracia 1383.
✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 21:28, 1. marec 2021 (UTC)
K tomuto nejaké pozn:
  1. nemôžeš len tak prísť a nahradiť š., mapujúcu inojazyčné parametre, prostým presmerovaním. Cieľová š. dotyčné parametre pod takými názvami nepodporuje, preto je tam to mapovanie, nie presmerovanie. Výsledkom takej náhrady sú neplatné volania cieľovej š.
  2. ten one-liner vyššie (odhliadnuc od toho, že neviem, o čom by mal počet výskytov vo vzťahu k námietke IP vypovedať) je tiež problematický, pretože:
    • grepuješ case-sensitive, pričom na wiki sú názvy stránok vrátane volaní šablón case-insensitive, čo sa týka prvého písmena ({{Cite web a {{cite web je ekvivalentné a vyskytovať sa budú oba tvary [2][3])
    • grepuješ fixným reťazcom, pričom volanie š. je invariantné aj voči prítomnosti whitespace medzi {{ a názvom š.; a keď sa niečo dá, spravidla sa nájdu ľudia, čo to zistia a využijú [4]
    • grepovať v 1.3G fajle nie je moc efektívne a máš tam minimálnu kontrolu nad kontextom výskytov (namespace, typ stránky, či náhodou nejde o zakomentovaný/literálny výskyt, atď.), ak existuje štruktúrovanejšia alternatíva, je lepšie využiť tú. V tomto prípade FTI/FTS priamo na wiki (podporuje RE, vyhľadávanie v zdrojákoch a veľa ďalších praktických vecí), nástroje na zobrazenie počtu odkazov na stránku, prípade SQL nad replikou db cez Quarry).
--Teslaton (diskusia) 14:57, 4. marec 2021 (UTC)
Odpoveď je tu.
✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 08:52, 5. marec 2021 (UTC)