Diskusia s redaktorom:Michal62606

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mike Vogel[upraviť zdroj]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Mike Vogel, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

-OJJ 12:18, 12. júl 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Simon Monjack[upraviť zdroj]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Simon Monjack, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 15:18, 14. júl 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Simon Monjack, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Lalina (diskusia) 12:31, 17. júl 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Upozornenie[upraviť zdroj]

Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Pe3kZA 10:31, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Úpravy článku[upraviť zdroj]

Zdravím, ak sú v prekladanom článku aj referencie, tak treba prekladať aj s nimi, len napísať preklad nestačí! Čo sa týka odkazov na čsfd a imdb, tie sa pridávajú prostredníctvom šablón Šablóna:Imdb meno a Šablóna:Csfd meno. V prípade uvedenia zdroju sa používa šablóna preklad Šablóna:Preklad. --BT 11:46, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Rachelle Lefevre, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 12:12, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Bryce Dallas Howard[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Bryce Dallas Howardová, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 12:15, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Kategória:Herečky USA[upraviť zdroj]

Ak je herečka zaradená v kategórii Kategória:Filmové herečky USA a Kategória:Televízne herečky USA, čo sú špecifickejšie podkategórie kategórie:Herečky USA, tak ju do článkov nevkladaj. --BT 13:20, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Stacey Dash[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Stacey Dash, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Exestosik (diskusia) 18:22, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Alicia Silverstone[upraviť zdroj]

Zdravím. Pri písaní prosím dodržiavaj elementárne typografické základy:

 • za bodkami (koniec vety, skratka) a čiarkami sa píše medzera
 • čísla: oddelovač tisícov je v slovenčine medzera (ideálne pevná), nie čiarka. Desatinný oddelovač je čiarka, nie bodka. Mena sa uvádza za číslom, nie pred ním. Tzn. nie $ 123,456,789.999 ale 123 456 789,999 USD
 • úvodzovky: v slovenčine sa používa „...“, nie "..."
 • názvy diel nemusíš uvádzať v úvodzovkách, stačí kurzíva a/alebo wikilink
 • číselné rozsahy sa uvádzajú s pomlčkou a medzerami (1990 – 2005), nie spojovníkom (1990-2005). Najjednoduchšia cesta, ako to rutinne zadať je šablóna {{--}}: 1990{{--}}2005.

--Teslaton (diskusia) 20:47, 10. august 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Courteney Coxová[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Courteney Coxová, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Teslaton (diskusia) 29. 8. 2016, 12:39 (UTC)


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Amy Adamsová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

platí tiež aj pre Courteney Coxová --BT 24. 9. 2016, 18:34 (UTC)

Dvojvetné články bez zdroja[upraviť zdroj]

Nevytváraj dvojvetné články bez zdroja, ktoré nespĺňajú ani kritériá minimálneho článku. --BT 25. 9. 2016, 08:34 (UTC)

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Olivia Wilde, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 25. 9. 2016, 08:45 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Dakota Johnson, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Pe3kZA 6. 10. 2016, 09:16 (UTC)

Doslovné preklady z webových zdrojov[upraviť zdroj]

Zdravím. Na Wikipédii nie je prípustné doslovné preberanie obsahu z neslobodných zdrojov bez písomného súhlasu pôvodného autora (viď publikácia diela predtým publikovaného mimo Wikipédie. Týka sa to aj doslovných prekladov, ako si to spravil v čl. Dakota Johnsonová s profilovým textom z ČSFD [1]. Neopakuj to pls., nabudúce to už budem mazať. Informácie použiť (s uvedením zdroja, viď referencie) môžeš, samotný text ale treba naformulovať vlastnými slovami. --Teslaton (diskusia) 6. 10. 2016, 17:26 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Tilda Swinton, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Pe3kZA 9. 10. 2016, 12:24 (UTC)

Tilda Swinton[upraviť zdroj]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Tilda Swinton si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

--Gepetito (diskusia) 9. 10. 2016, 13:00 (UTC)

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Hayden Panettiere, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 30. 10. 2016, 23:33 (UTC)

Ahoj, nevidím důvod, proč bychom neměli urgent nechat doběhnout. Revertoval jsem a uvidíme, třeba se to ještě povede opravit. Jinak žádat o smazání jde pomocí {{delete}}. Měj se, --Martin Urbanec (diskusia) 3. 11. 2016, 18:35 (UTC)

Zdroje: upozornenie[upraviť zdroj]

Zdravím. Vďaka za nové články, opakovane však ignoruješ požiadavky na citovanie zdrojov, čo patrí medzi nutné kritéría pre minimálny článok. Ak v tom budeš pokračovať ďalej, bude to časom na blok.

Článkom o herečkách tiež chýbajú ďalšie náležitosti – štandardné sekcie (Filmografia, Iné projekty so šablónou {{Projekt}}, Externé odkazy so šablónami {{csfd meno}} a {{imdb meno}}, v prípade prekladu sekcia Zdroj s vyplnenou šablónou {{Preklad}}), prepojenie na iné jazykové verzie (slot Jazyky vľavo, link Pridať odkazy). Snaž sa štandardy článkov pokiaľ možno dodržiavať, nie chŕliť ďalšie a ďalšie nevyhovujúce. --Teslaton (diskusia) 5. 11. 2016, 15:56 (UTC)

Ali Larterová[upraviť zdroj]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Ali Larterová si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

--Gepetito (diskusia) 6. 11. 2016, 15:25 (UTC)


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Winona Ryder, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 20:11, 28. december 2016 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Presun[upraviť zdroj]

Na základe čoho si presunul Winona Ryder na Winona Ryderová? Winona Ryder je jej umelecké meno, tie sa neprechyľujú! --BT 20:42, 8. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Vera Farmiga (Farmigová)[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Vera Farmigová, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 20:01, 29. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Vera Farmigová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

V článku stále chýbajú zdroje, treba ich doplniť.--BT 21:00, 29. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Prosím, používaj šablónu Šablóna:Pracuje sa, aby sme vedeli, že na članku ešte robíš a počkali na výsledok. Je to jednoduché, stačí na začiatok članku umiestniť toto: {{Pracuje sa}}.--JanoB (diskusia) 21:13, 29. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Tiež by nezaškodilo sa trochu pohrať so štylistikou (pomaly v každej vete ktorá, ktorý, ktoré) a pozor na pravopis!--JanoB (diskusia) 21:33, 29. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Zdroje sa pridávajú vo formáte referencií, tak ako je to na en. wiki! --BT 23:23, 29. január 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Anne Hecheová[upraviť zdroj]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Anne Hecheová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

To platí aj pre Amber Heard a ďalšie. Prečo nedopĺňaš do článkov zdroje??? --BT 15:08, 2. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Isla Fisherová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 12:35, 6. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

LGBT osobnosti[upraviť zdroj]

Keď pridávaš kategóriu LGBT osobnosti..., z akých zdrojov čerpáš? --BT 20:23, 6. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Substub[upraviť zdroj]

Subs

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Alison Brie, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

---OJJ 08:02, 14. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Alison Brie, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 08:57, 14. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Vďaka za skvelé články, ale nezabúdaj prosím pridávať zdroj, minule Ti to už skvele išlo :)--Kelovy (diskusia) 08:34, 15. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Natasha Lyonne, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

Zdroje sa dopĺňajú vo formáte referencií!!! Nabudúce už nebudem upozorňovať, ale okamžite mazať. --BT 23:22, 15. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Upozornenie[upraviť zdroj]

Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Pe3kZA 15:05, 17. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Eva Mendes, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 10:15, 18. február 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Octavia Spencerová, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--BT 22:35, 2. marec 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Dane DeHaan, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

Naposledy sa pýtam, prečo nedopĺňaš do článkov referencie??? Nabudúce ťa budem pre ignorovanie množstva upozornení blokovať. --BT 19:42, 9. marec 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Habánske múzeum[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Habánske múzeum, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.
Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Habánske múzeum, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 16:21, 3. jún 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Urgent a zdroje[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Leváranek, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.
Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Leváranek, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 13:15, 10. jún 2017 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Michal62606!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Dolores O’Riordan: zdroje[upraviť zdroj]

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Dolores O’Riordan, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Teslaton (diskusia) 19:29, 24. január 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Železničná stanica Malacky, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Pe3kZA 14:52, 30. apríl 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Zdroje[upraviť zdroj]

Ahoj! Skús, prosím, citovať všetko čo dávaš do článkov, resp. nedávať do článkov veci čo nie sú citované/citovateľné. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 14:31, 12. máj 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Referencia, ktorú si pridal, ale nie je zdrojom informácie čo je v článku. (Na vlaky.net sa nepíše o 22 minútach ani o autobusovej stanici atď.) Citácie nie sú externé odkazy.--Jetam2 (diskusia) 14:40, 12. máj 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Ahoj Michal, ak sa Ti dá, rob úpravy na jeden záťah. Používaj náhľad stránky, kde sa Ti zobrazí jej aktuálny vzhľad.--Pe3kZA 10:29, 1. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Kde ty berieš tie údaje o minútach? To si kde kedy videl takto uvádzať vzdialenosti?! Tiež veta o vylúčení - zrejmä osobnej dopravy je nateraz nezmyselne formulovaná! Viac po sebe čítaj.--Pe3kZA 10:09, 4. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Šablóny[upraviť zdroj]

Ahoj, na margo šablón - nie všetko sú stanice a bolo by preto vhodné dávať správne odkazy - zastávky/stanice. Je v tom rozdiel a dodatočne sa to potom „ťažšie“ opravuje.--Pe3kZA 19:34, 15. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Dobre, dám na to pozor v ďalších úpravách vďaka, Michal

Michal, DS sa nemažú, môžeš si starý obsah presunúť do histórie a na DS dať odkaz na túto podstránku.--Pe3kZA 20:08, 15. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Železničná zastávka Chrabrany[upraviť zdroj]

Zdravím. Tie články sú na samej hranici urgentov (viď minimálny článok). A konkrétne Železničná zastávka Chrabrany si pls. po sebe aspoň prečítaj a oprav úplné nezmysly. --Teslaton (diskusia) 20:03, 16. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Prečítal som si.. Michal
Pri tých zastávkach je tiež veľmi otázna encyklopedická významnosť (2NNSZ), tie párvetové zmienky o nich v spoľahlivých zdojoch ťažko považovať za netriviálne. Adekvátne k tomu potom vyzerajú aj tie články. Zmysluplnejšie by bolo rozširovanie článkov o tratiach resp. ak objekty, tak aspoň významnejšie uzlové stanice. --Teslaton (diskusia) 20:17, 16. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Ešte by som pridal: pridávaj, prosím, aj obecné kategórie. Tiež referencie nemajú správne vyplnené názvy stránky a podobné náležitosti. Opravoval to po tebe Teslaton.--Jetam2 (diskusia) 21:48, 16. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Železnica[upraviť zdroj]

Zdravím. Keďže máš zjavne ambíciu písať tu na železničnú tematiku, pozri si pls. aspoň tak elementárne veci, akou je rozdiel medzi výrazmi „koľajnica[2] a „koľaj[3]. Takto články ako Železničná stanica Párnica (ešte navyše k tomu, že ide o nekvalitné superkrátke články, obsahovo úplne na hranici minimálneho čl.) obsahujú tvrdenia, ktoré nedávajú zmysel. Snaž sa pls. kvalitu svojich výstupov pokiaľ možno postupne zlepšovať, nateraz je to opakovane zúfalé. --Teslaton (diskusia) 06:26, 30. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

OK, beriem na vedomie, ja sa snažím písať kvalitné články, lenže niektoré železnice zase nemajú až tak veľa článkov, z ktorých by som mohol čerpať a superkrátke články? Niektorý redaktori písali ešte kratšie články napr. železničná stanica Kúty alebo železničná stanica Ilava, vhodné je pozrieť aj na staršie články a nie kritizovať len tie nové..... Michal62606

Michal, je čiastočne pravdou, že tých zdrojov je pomenej, na druhej strane nie je potreba písať o každej (encyklopedicky minimálne významnej) zastávke na lokálnej trati. Tým, že o niečom nie sú zdroje naznačuje jeho malú významnosť, nemyslíš? Porovnaj si množstvo zdrojov napr. o žst Žilina a zastávke Párnica... Čo sa týka kvality obsahu - v minulosti boli nižšie požiadavky a dodnes to vidieť na článkoch, ktoré nemá kto rozšíriť a sú tu akceptované. Preto kladieme viac dôraz na kvalitu v súčasnosti vytváraného obsahu. Obhajoba typu „sú tu aj horšie články“ tu neobstojí. Pe3kZA 08:14, 30. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Z mojej strany som začal zakladať články pre stanice, lebo mi tvoje články pripadali sfušované. Okrem už spomínaných podnetov pridám vlastný. Referencie nie sú urobené poriadne: údaje nie sú vyplnené správne a dávaš ich do článku niekedy celkom náhodne, nie do súvisu s informáciou ktorú zdrojujú. Prišlo mi lepšie niektoré články vytvoriť sám ako kontrolovať a opravovať. Pre Ilavu mám ešte nejaké záložky otvorené. Snažím sa spraviť najskôr tie hlavnejšie stanice, aby mali aspoň nejaký štandard.--Jetam2 (diskusia) 09:27, 30. jún 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Michal, daj si viac záležať na výstupe, v článkoch je neustále množstvo preklepov.--Pe3kZA 10:27, 13. júl 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Železničná zastávka Šiatorská Bukovinka[upraviť zdroj]

Ad [4]Obsluhuje ju trať č. 164 Fiľakovo Somoskőújfalu, ktorá bola v roku 2011 zrušená“: toto je zase ďalší nový level. Kde si sa pls. dočítal, že bola zrušená? Toto už hraničí s vyžadovanými schopnosťami, nie je možné, aby bolo po tebe treba opravovať prakticky každý jeden tunajší počin (ešte navyše k tomu, že ide v drvivej väčšine prípadov o články na hranici substubu). Takže ešte raz: skús pls. tvoriť radšej menej, kvalitnejšie spracovaných článkov, pričom tým kvalitnejšie myslím aspoň to, aby tam neboli vyložené nezmysly a triviality a aby boli dlhšie než 2 alebo 3 vety.

A ešte na margo citovania: skús na generovanie citácií z URL používať nástroj [5], vydavatelia sa nepíšu paušálne veľkým písmom, pri tom VLAKY.NET, od ktorého si to zrejme odpozeral je to tak len preto, že to združenie, ktoré je vydavateľom portálu, má oficiálny názov veľkými písmenami [6]. Ďalej názvy referencií treba vkladať len vtedy, ak ich chceš použiť v texte opakovane. Ak ich použiješ len raz, stačí uviesť <ref>...</ref> bez atribútu name="...". A keď už názov, tak stačí krátky identifikátor, napr. name="vlaky.net-psiare", netreba traktáty typu name="železničná zastávka Psiare, zák.inf.", nafukuje to zdroják a je to zbytočné. --Teslaton (diskusia) 17:37, 13. júl 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Železničná stanica Zohor[upraviť zdroj]

Tu znova [7]:

 • Od stanice Zohor po stanicu Rohožník trať disponovala dvojkoľajkou.“ (???)
 • Dňa 2. februára 2003 bola trať Zohor – Plavecký Mikuláš zastavená.“ (čo znamená „zastaviť trať“?)
 • Stanica má niekoľko koľajníc“ (1. koľaj vs. koľajnica; 2. keď už zdroj uvádza konkrétne počty a druhy číslovaných koľají, je vhodnejšie uviesť to konkrétne, nie vágne – „niekoľko“)
 • V úseku ... je trať elektrifikovaná, je napojená striedavým prúdom o napätí 25 kV, 50Hz.“ (keď už, tak „napájaná“, no stačí uviesť „elektrifikovaná striedavou sústavou 25 kV/50 Hz“)

--Teslaton (diskusia) 18:21, 13. júl 2018 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Eva Kramerová[upraviť zdroj]

Zdravím. Ad [8]: ak meníš údaj, zmeň/doplň pls. vždy aj zdroj. Lebo súčasný zdroj, ktorý tam je citovaný [9] (odhliadnuc teraz od jeho spoľahlivosti, keďže ide o crowdsourcingovú db.), uvádza ako jej dátum narodenia 30. máj 1990. --Teslaton (diskusia) 22:06, 3. február 2019 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Presuny[upraviť zdroj]

Ahoj, čakám na odpoveď o tom, prečo si presunul článok Branislav na Branislav (prvé meno) alebo Miriama na Miriama (prvé meno) a aký to malo význam.--aRychlik (Diskusia) 15:52, 31. júl 2019 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Šablóna "Pracuje sa"[upraviť zdroj]

Ahoj, do článku Laurie Metcalfová som dala šablónu "Pracuje sa", ktorú treba rešpektovať.--Lalina (diskusia) 16:38, 15. február 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Patrí sa komunikovať.--Lalina (diskusia) 13:06, 16. február 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Beriem na vedomie, nebol som tu, ospravedlňujem sa;-)

Zdroj[upraviť zdroj]

Ahoj! Tvrdenia o infikovaní by bolo dobré podporiť referenciou.--Jetam2 (diskusia) 15:11, 20. marec 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Šablóna[upraviť zdroj]

Ahoj, neviem ako si robil šablónu Držiteľky ceny Primetime Emmy za najlepší ženský herecký výkon v krátkom komediálnom či dramatickom seriály, ale vôbec ju neotvára a označuje ju za neexistujúcu. Chcela som opraviť tú hrúbku, ale nedá sa, tak s tým niečo, pls, urob.--Lalina (diskusia) 16:51, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Lebo nestačí len šablónu presunúť, ako tu [10], ale treba opraviť aj v článkoch.--2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 18:16, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
V tom nebude ten háčik, lebo tá sa normálne dá otvoriť. Presun robí problémy len pri kategóriach, tie treba v článkoch aj premenovať.--Lalina (diskusia) 20:02, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Načo je taký presun dobrý? Aj tak všetky články odkazujú na chybný názov, takže keď nemieniš opravovať v článkoch zbytočne to presúvaš.
Chyba bude asi, že ma zadaný iný názov stránky na ktorej je šablóna a iný názov priamo v šablóne. Tie jeho šablóny sú sama chyba, ani názov nevie poriadne zadať (šablóny by bolo dobre popresúvať), ale popridával to do všetkých článkov a nechce sa mi to všade opravovať.--2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 20:19, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Konkrétne tu - Šablóna:Držiteľky ceny Primetime Emmy za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (krátky komediálny či dramatický seriál), toto je názov stránky, a keď si dáš upraviť šablónu tak tam máš meno - Držiteľky ceny Primetime Emmy za najlepší ženský herecký výkon v krátkom komediálnom či dramatickom seriály. Toto by malo byť rovnaké z názvom stránky.--2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 20:23, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Tu to rovnako spravil zle - Šablóna:Predsedovia poroty Filmového Festivalu v Cannes, ešte aj ten názov. --2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 20:29, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
.:Opravila som oboje. A správny presun má význam aj bez opravy v článku, lebo správne presmeruje. Nie všetko sa dá hneď opraviť v článkoch, ak ich je veľké množstvo.--Lalina (diskusia) 20:35, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Tu napríklad Šablóna:Držiteľky ceny Primetime Emmy za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe miniseriálu alebo filmu, všetky názvy v tejto kategórii Kategória:Šablóny cien Primetime Emmy sú so zátvorkou, ale on to musí založiť inak. Bolo toho viac, ale už si nepamätám kde všade. --2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 20:40, 12. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Ospravedlňujem sa za príslušné chyby, vidím že mám dosť chybné príspevky, tak bude asi lepšie ak už nebudem pridávať žiadne, S pozdravom Michal))

Michal, nikto nepadol z neba učený (aj keď si to poniektorí o sebe myslia). Keby si videl moje prvé príspevky, škoda reči. Treba sa len poučiť z existujúcich článkov a našich rád. Sprav článok na svojom pieskovisku, daj mi vedieť, pozriem ho a potom ho presunieš.--Lalina (diskusia) 13:39, 13. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Asi to tak bude, tvoje príspevky sú chybné, a tie tvoje herecké články (preklady) sú rovnako v biednom stave a väčšina z nich si zaslúži minimálne šablónu na úpravu. Len to zatiaľ nikto nerieši. --2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 16:52, 13. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Takýmto prístupom chceš získavať nových redaktorov?--Lalina (diskusia) 17:30, 13. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Nie je nový, a pridáva tu veľa nekvalitného obsahu, tak mu to treba dať najavo a netváriť sa že články sú OK. --2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 18:08, 13. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Nikto sa netvári, že všetky články sú OK. Ale extrémistický prístup nie je užitočný. Treba poradiť a pomôcť, nie odradiť.--Lalina (diskusia) 19:42, 13. máj 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Urgent[upraviť zdroj]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Mercedes McCambridgeová, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude pravdepodobne tvoja úprava, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránená. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 18:11, 26. jún 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Šablóny hereckých cien[upraviť zdroj]

Zdravím. Dve veci k tým cenám:

 1. všetky ocenenia by mali byť v článkoch dotyčných spracované v prvom rade vo výklade v príslušnej sekcii, vrátane zdrojov. Až v druhom rade formou navboxov, tie sú len doplnková záležitosť k výkladu.
 2. prečo máš pls. tendenciu robiť zo záhlaví tých navboxov púťové atrakcie so saturovanými krikľavými farbami ako napr. [11]. Trebárs na enwiki sú tiež podfarbené, je to ale aspoň robené s určitým citom a rešpektovaním vizuálu skinov, takže keď si tam rozbalíš navboxy napr. u Frances McDormand, nie je to na epileptický záchvat ako tu. Pri takomto poňatí mám sto chutí navrhnúť v Kaviarni strojové vyhádzanie všetkých custom farieb, ktorými ľudia tie navboxy vyfrabujú a ponechať všade defaultné nesaturované modré. Načo je dobré robiť z toho detskú vymaľovánku? --Teslaton (diskusia) 18:35, 26. jún 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

--Teslaton (diskusia) 18:35, 26. jún 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Tie farby treba samozrejme všetky vyhádzať a nechať tam default, takto farebne to je riadna šaškáreň. A o biednej kvalite týchto hereckých článkov, ani nehovorím. --178.255.153.164 19:05, 26. jún 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
Stop hand nuvola green.svg Oznam
Zistili sme, že experimentuješ s Wikipédiou. Tvoj experiment fungoval a následne bol odstránený. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, svoje, alebo verejné pieskovisko a riaď sa pokynmi na ňom, pretože pokusy v článkoch sú zvyčajne rýchlo zmazané. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri sa na stránku Vitajte vo Wikipédii.

Z akého dôvodu vraciaš úpravy a odstraňuješ kategórie (The Little Foxes)?--2A02:AB04:27BD:D900:6501:7E4E:249E:79AC 14:16, 5. august 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

E-mail[upraviť zdroj]

Ahoj, pridaj si, prosím, e-mail pre lepšiu komunikáciu. Vďaka.--Lalina (diskusia) 00:50, 11. august 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Pravopis[upraviť zdroj]

Ahoj, vo viacerých tvojich článkoch som našiel spojenie v seriály / o seriály - správne je to v seriáli / o seriáli. Daj si na to prosím pozor. Ďakujem. --Exestosik (diskusia) 21:40, 14. október 2020 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Upozornenie[upraviť zdroj]

Stop hand nuvola green.svg Oznam
Zistili sme, že experimentuješ s Wikipédiou. Tvoj experiment fungoval a následne bol odstránený. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, svoje, alebo verejné pieskovisko a riaď sa pokynmi na ňom, pretože pokusy v článkoch sú zvyčajne rýchlo zmazané. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri sa na stránku Vitajte vo Wikipédii.

- Matroxko 💬 ✒️ 10:23, 28. január 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Typografia[upraviť zdroj]

Nazdar. Už som to písal vyššie (#Alicia Silverstone), v textoch čo vidí návštevník, nepoužívaj pls. spojovník („-“) ako pomlčku („–“), sú to rôzne znaky s rôznou funkciou. V názvoch šablón je to jedno, tam je dokonca ten spojovník praktickejší, pretože sa dá pohodlne zadať z klávesnice. No v obsahu šablóny už nemá byť nikde „1978-1979“, ani „1978 - 1979“, má tam byť „1978 – 1979“. Čo na wiki štandardne docieliš s využitím šablóny {{--}}, tzn. markupom 1978{{--}}1979, ktorý vypluje „1978 – 1979“. --Teslaton (diskusia) 20:16, 2. február 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Hlasovanie Wikipédia:Pravidlá/Úprava pravidiel 2021[upraviť zdroj]

Voting icon (the Noun Project 2536419).svg

Udalosť: Wikipédia:Pravidlá/Úprava pravidiel 2021
Kedy: 26. november 2021 07:56:26 CEST – 11. december 2021 00:59:59 CEST
Odkazy: HlasovanieNávrh nových pravidielDiskusia

☞ Táto sprava Ti bola poslaná, lebo spĺňaš podmienky ku hlasovaniu.

✍️ Dušan Kreheľ (diskusia) 20:43, 3. december 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Rozmery obr.[upraviť zdroj]

Nazdar. Na margo [12]: za bežných okolností nie je žiadúce vkladať explicitné rozmery obr., vložených ako náhľady. Registrovaní redaktori totiž môžu mať v nastaveniach zadané vlastné predvolené defaulty, odlišné od globálnych a tieto natvrdo vložené sa im potom zobrazujú neštandardne. Lepšie je nechať buď default (tzn. len [[Súbor:Bjarni Tryggvason.jpg|náhľad|...]]), alebo pre portréty, ktoré by takto vychádzali príliš vysoké, použiť parameter upright ([[Súbor:Bjarni Tryggvason.jpg|náhľad|upright|...]]). --Teslaton (diskusia) 18:35, 7. jún 2022 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Josef Abrhám[upraviť zdroj]

Nazdar. Doplnenie ako [13] je slušné dozdrojovať citáciou, zdroj ktorý tam je citovaný miesto úmrtia neuvádza. --Teslaton (diskusia) 13:54, 12. jún 2022 (UTC)Odpovědět[odpovedať]