Diskusia s redaktorom:Nicolas Hermann FR

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Reverty[upraviť kód]

Prestaň revertovať nesprávnym spôsobom, najprv si pozri čo sa ako a kam píše a potom rob. --Lalina (diskusia) 12:53, 21. marec 2015 (UTC)

Rozumieš po slovensky? Koleduješ si o blok? Si tu 10 dní aj cestou, nedodržiavaš pravidlá a napriek upozorneniam prerábaš články podľa svojho. Takto tu nefungujeme, buď budeš rešpektovať pravidlá, alebo budeš zablokovaný. --Lalina (diskusia) 12:55, 21. marec 2015 (UTC)

Velmi pekne dakujem za vyhrazky. Ako vidim, na Slovensku sa normalne asi diskutovat neda. Teraz k veci: funkcia prezidenta Slovenskej republiky v roku 1939 vznikla, tak je uplne normalne, ze sa to v bibliografickej skratke uvedie. Takisto tato funkcia v aprili 1945 zanikla, takze je uplne normalne, ze sa to v bibliografickej skratke uvedie. Tieto zmienky maju vacsiu informacnu hodnotu, nez pomlcky. --Nicolas Hermann FR (diskusia) 13:02, 21. marec 2015 (UTC)

To nie sú vyhrážky, to je upozornenie. A nevyprávaj tu, že sa na Slovensku nedá diskutovať. Napísal si mi do diskusie, odpovedala som Ti v podstate ihneď. Napriek tomu si po mojej odpovedi napísal to isté do diskusie k článku. Vložil si to na nesprávne miesto, presunula som Tvoj príspevok tam kam patrí a opäť som Ti odpovedala. Takže kto tu nediskutuje? Tu platia nejaké pravidlá a ak ich chceš meniť musíš v prvom rade mať za sebou nejakú prácu, aby bolo jasné, že tomu vôbec rozumieš. A ak je niekto prvý, dá logika, že predchodcu nemá. --Lalina (diskusia) 13:13, 21. marec 2015 (UTC) P.S. Naštuduj si v prvom rade pravidlá, než nás tu začneš poučovať. Už za to množstvo revertov môžeš byť zablokovaný. P.S. 2 Ak za diskusiu považuješ len súhlas s Tvojim názorom, tak máš smolu.
Velmi pekne dakujem za dalsie vyhrazky. Teraz k veci: anglicka, francuzska a nemecka varianta Wikipedie - aj ked sa jedna o prveho cloveka v danej funkcii - vzdy uvadza u predchodcu, ze dana funkcia vznikla. Inak nema zmysel predchodcu uvadzat. U nastupcu, ked bol dotycny poslednym clovekom v danej funkcii, je takisto zmysluplne uvadzat, ze dana funkcia zanikla. Tieto zmienky maju vacsiu informacnu hodnotu, nez pomlcky. --Nicolas Hermann FR (diskusia) 13:22, 21. marec 2015 (UTC)
Opakuješ dookola to isté. A čo je v iných wikipédiach neznamená, že to automaticky musí byť aj u nás. --Lalina (diskusia) 13:24, 21. marec 2015 (UTC)
Ani keď ide o logickú vec? --–Bubamaradisk. 13:25, 21. marec 2015 (UTC)

Gymnázium Ladislava Novomeského[upraviť kód]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Gymnázium Ladislava Novomeského si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

--Teslaton (diskusia) 18:23, 22. marec 2017 (UTC)

Nevracaj tam prosím dotknutý obsah bez jeho uvedenia vlastnými slovami alebo doloženia povolenia od jeho skutočného autora cez OTRS. Ďalšie opakovanie už povedie k bloku. --Teslaton (diskusia) 21:17, 22. marec 2017 (UTC)

 • preformuloval som to. Prestan sa mi vyhrazat blokovanim. Je to primitivne.

--Nicolas Hermann FR (diskusia) 21:33, 22. marec 2017 (UTC)

Nie, nie je to primitívne, je to štandardný postup v prípade, keď si niekto nedá povedať ani na N-tý krát. Cieľom je ochrana wiki a šetrenie zdrojov (zbytočné revízie, čas redaktorov). --Teslaton (diskusia) 21:44, 22. marec 2017 (UTC)
Nicola Hermann FR, brzdi sa.--Lalina (diskusia) 23:01, 22. marec 2017 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Nicolas Hermann FR!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Spoľahlivé zdroje[upraviť kód]

Zdravím. Ad [1]> iná Wikipédia nie je v zmysle definície spoľahlivý zdroj, tvrdenia treba dokladať ak tak priamo (spoľahlivým) zdrojom, ktorý je v tamojšom článku použitý. V každom prípade, aj tunajší pôvodne prítomný zdroj [2] už bol medzičasom aktualizovaný na 13 krajín, takže s výnimkou Rakúska (kde to ale ešte v platnosti nie je, takže je otázne, či ho tam spomínať) to môže pokojne zostať doloženené aj ním [3]. --Teslaton (diskusia) 19:36, 20. január 2018 (UTC)


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Slovenská akadémia vied, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Teslaton (diskusia) 19:00, 12. september 2018 (UTC)

Zdravím. Na stránke [4] priamo uvedení nie sú. Treba tam konkrétnu citáciu dokumentu/dokumentov, ktoré dokladajú tie mená a roky. --Teslaton (diskusia) 19:07, 12. september 2018 (UTC)

 • Sú tam, ale treba ich trochu hladat. Vlavo je menu "Tabla P SAV". Tam su uvedeni Štefan Luby, Jaromír Pastorek a Pavol Šajgalík. Ostatnych treba trochu hladat.
  • Ondrej Pavlík to má napísané na vlastnej stránke Wikipedie a zároven na webstrankach [5] a [6].
  • Andrej Sirácky to má tiez na vlastnej stránke Wikipedie a na webstránke [7].
  • Dionýz Blaškovič to má tiez na na vlastnej stránke Wikipedie a na webstránke [8].
  • Štefan Schwarz to má tiez na vlastnej stránke Wikipedie a na webstránkach [9], [10]
  • Karol Šiška v knihe Miroslav Murín: SAV, t. Tlač. SNP, Ružomberok, 1973. U Šišku je problematické sa dopátrat materiálov, lebo mu v roku 1973 emigroval syn, následkom coho musel odstúpit z funkcie predsedu SAV a KSC/KSS jeho meno vymazala z dokumentov.
  • Vladimír Hajko to má na svojej stránke ceskej Wikipedie (preco neexistuje jeho stránka na slovenskej Wikipedii?) a tiez na webstránke [11]
  • Ladislav Mach sa spomína ako predseda SAV na webstránke [12], kde sú spomínaní aj viacerí predchádzajúci predsedovia SAV
  • Branislav Lichardus na webstránkach [13] a [14]

Nicolas Hermann FR (diskusia) 19:45, 12. september 2018 (UTC)