Diskusia s redaktorom:Pelex/Archív 2013

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


For The Worse Moment[upraviť zdroj]

fdr records je tak trochu officialne vydavatelstvo ;)--Sammy99 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Ale EP nie je normálny album.--Pelex (diskusia) 12:40, 3. január 2013 (UTC)
tak to mam vazne spravit ked bude az ked bude študio ? ..nemozem to tam potom dopisať ?--Sammy99 (diskusia) sa nepodpísal(a)
Článok musí spĺňať podmienky od začiatku. Zatiaľ to nechajte tak, ja si počkám na niekoho, kto sa rozumie do problematiky viac než ja aby som sa uistil že nerobím chybu. Ak sa môj predpoklad naplní, tak článok zmažeme. --Pelex (diskusia) 12:58, 3. január 2013 (UTC)

Presun[upraviť zdroj]

Ahoj, presuň prosím Kapitulny vikár na Kapitulárny vikár (podľa [1]). Vasiľ (diskusia) 23:22, 4. január 2013 (UTC)

pomoc začiatočníkovi[upraviť zdroj]

Ahoj dík za odpoveď ohľadne nášho článku... Trochu som už pochopil, a budem sa snažiť upraviť článok nanovo podľa šablón... Len ťa chcem poprosiť ak mi môžeš ušetriť čas a aspoň ma nasmerovať kde môžem presnejšie nájsť niečo k pochopeniu systému tvorenia a uverejňovania stránok (inak stránka je článok ? ako na českej wiki?). Keď článok urobím ako redaktor, je nutné ho niekomu zaslať na odobrenie, alebo sa toto deje automaticky? A ako vytvorený článok (alebo ako to nazvať) - niečo ako sme začali - "pretvoriť" z redaktorskej podoby na "plnohodnotný" článok. Sorry za amatérske otázky... učím sa a snáď pochopím časom... :-)--HK Manin (diskusia) sa nepodpísal(a)

Článok je akoby samostatná stránka, na všetkých wikipédiách to funguje rovnako. V rôznych jazykoch sa však tomu pochopiteľne hovorí inak. Prečítaj si to čo máš na svojej diskusnej stránke a napr. tu Pomoc:Obsah, Pomoc:Ako vytvoriť nový článok, Wikipédia:Váš prvý článok. Toto sú základné veci. To čo máš na redaktorskej stránke nie je vhodné aby tvorilo základ článku. Ako názov článku použi jeho občianske meno, bez prezývky atď. Píš o osobe nezaujate. Ako sa volá, kedy a kde sa narodil a zomrel. Kam chodil do školy, čo študoval, čím sa živil, čo urobil ako horolezec zaujímavé. Upozorňujem ťa, že by si mal použiť Wikipédia:Encyklopedický štýl. Taktiež by mali byť tvoje informácie overiteľné. To znamená, že wikipédia by nemala byť tým prvým médiom, ktoré uverejní jeho životopis. To čo by si tu napísal by v tom prípade bolo tvojim vlastným výskumom (Wikipédia:Žiadny vlastný výskum).--Pelex (diskusia) 12:22, 9. január 2013 (UTC)

Land use - krajina - obvinovanie mojej osoby z umyselne chybnych editov[upraviť zdroj]

Ahoj, mas blizko ku geografii. Potreboval by som neutralny nazor. Prerobil som rozlisovacku krajina, na zaklade odbornej literatury - najma mician, chrastina a jelecek. Myslim, ze ide o uznavanych odbornikov na land use. Avsak som neustale atakovany, ze robim vedome chybne edity. Ja si naopak myslim, ze Bronto a Mz a najma Vasil sa do tejto problematiky takmer vobec nevyznaju a naschval vyvolavaju konflikty, pricom sa obracaju na KSSJ, ktory vsak nieje odbornym zdrojom v oblasti geografickej terminologie. Poprosim ta o tvoj nazor, ci povazujes tu rozlisovacku a naslednu diskusiu za moje "umyslne chybne edity". Dakujem--Samofi (diskusia) sa nepodpísal(a)

Ahoj. Nie som geograf ale geológ a v rámci môjho štúdia sa s podobnými vecami nestretám. Diskusiu som sledoval a pravdupovediac neviem kto má pravdu. V prípade podobných nejasností by som odporučil namiesto z môjho pohľadu nepotrebného handrkovania osloviť odborníkov z akadémie vied alebo univerzít. Pre mňa osobne nie je kvalifikovaný podať erudovanú odpoveď nikto z vás.--Pelex (diskusia) 12:02, 11. január 2013 (UTC)

Syllis[upraviť zdroj]

Ahoj! Nehnevaj sa, ale je to jediná informácia, ktorá existuje. Napísal ju Pausanias. Text sa nedá už viac rozšíriť. Dá sa to jednoducho overiť.--Luppus (diskusia) 22:50, 20. január 2013 (UTC)

Veď práve z tohto dôvodu som predtým tu šablónu odstránil, aby tam nesvietila naveky. --Gepetito (diskusia) 23:00, 20. január 2013 (UTC)
V poriadku.--Pelex (diskusia) 23:15, 20. január 2013 (UTC)

Carbon capture and storage[upraviť zdroj]

Ahoj, toto vyzerá, že by mohlo patriť do tvojho okruhu odborností. Pozri sa, prosím, na to, či sa to nedá nejako upraviť. Vďaka. --Rádiológ diskusia 17:40, 21. január 2013 (UTC)

Dozriem na to.--Pelex (diskusia) 21:16, 21. január 2013 (UTC)

nový článok Dionýz Kuráň[upraviť zdroj]

Ahoj tak som sa to snažil urobiť najlepšie ako som vedel a pochopil na pieskovisku a potom som to celé skúsil spraviť ako nový článok... Len teraz neviem (akosi som sa k tomu zatiaľ nedopátral), že čo teraz.. Mám čakať? Alebo niekam niekomu niečo napísať, požiadať o nejakú recenziu, zverejnenie, ak je to podľa pravidiel, alebo ako? Dík za info... PS snaźím sa ale asi zo mňa nikdy wikigénius nebude ??? :-) HK Manin (diskusia) 17:51, 23. január 2013 (UTC)

Ahoj, trocha som ten článok upravila, pozri sa na rozdiely a skús ešte previesť zdroje na referencie. Ak máš otázky, napíš mi do mojej diskusie. Hneď ako článok uložíš, tak sa to objaví, netreba nikoho o nič žiadať, už má vlastný život. A poteším Ťa, na začiatočníka to bola viac ako dobré. Keďže nikto učený z neba nespadol, všetci sa stále učíme. Mal by si vidieť moje prvé články...--Lalina (diskusia) 18:28, 23. január 2013 (UTC)
Zdravím. Upozorňujem ešte na doslovné kópie obsahu z cudzieho webu (viď. Redaktor:TeslaBot/Copyvio_Watchdog#Dionýz Kuráň, pravdepodobne aj ďalšie). Tu na Wikipédii je to zmysle pravidiel a licencie neprípustné – text musí byť pôvodné dielo prispievateľa, preberať cudzie texty je možné len za striktne definovaných podmienok s písomným súhlasom autora (viď Wikipédia:Autorské práva). Ak to tu má zostať, pokús sa pls. tie doslovné fragmenty preformulovať vlastnými slovami. S pozdravom --Teslaton (diskusia) 18:43, 23. január 2013 (UTC)

Kategórie[upraviť zdroj]

Ahoj, pred časom som objavil tieto kategórie: Kategória:Silikáty a Kategória:Kremičitany. Domnievam sa, že sa jedná o kat. s rovnakým významom len pod inými názvami. Vedel by si mi objasniť, ako to vlastne je? Zatiaľ vďaka. --BT 21:36, 6. február 2013 (UTC)

Jedno sú chcemické látky (Kremičitany) a druhé sú minerály (Silikáty), obe kategórie sú oddelené aj pre iné typy zlúčenín a minerálov, ktoré možno obdobne charakterizovať, teda aspoň čo som kukal čo sa týka solí.--Pelex (diskusia) 22:27, 6. február 2013 (UTC)

Geological books[upraviť zdroj]

Ahoj onderj, I don'tknow, if it's helpfull: I found some geological books here here about all the Austria-Hungaria countries. but only in german, but perhaps helpful as geologe ;-) --regards from Vieden K@rl 15:12, 10. február 2013 (UTC)

Thank you, I will surely have a look on it.--Pelex (diskusia) 15:40, 10. február 2013 (UTC)
On wikisource is only the directory. The original are with our authority here.--K@rl 17:12, 10. február 2013 (UTC)

Dino Kuráň[upraviť zdroj]

Ahoj, autor zmazaného textu z článu Dionýz Kuráň už cca 15.2. (minulý týždeň) poslal ten mail s požadovaným textom... Ako sa bude vyvíjať s zmazaným textom ďalej? (veľa ľuďom od nás na čo najlepšej podobe tejto stránky naozaj záleží) čo sa bude diať s podobou toho textu a v akom čase to môžeme očakávať...? Dík za odpoveď... PS a ešte som sa pred týždňom pýtal ako s fotkami ktoré boli zmazané v diskusii a akosi som nikde nanšiel ani radu ani odpoveď... :-( --HK Manin (diskusia) 14:21, 21. február 2013 (UTC)HK Manin

Ahoj, Kandy už povolenie pridal (pozri Diskusia:Dionýz Kuráň). Text tam môžeš teraz pridať.--Pelex (diskusia) 14:40, 21. február 2013 (UTC)

Dik. A s tými fotkami je tiež niečo ako ten vzorový formulár? Pretože ja som autorov udával (aj miesto a termín vzniku fotky) a autori súhlasia. Tak už len túto radu a snáď to už bude všetko Ivan --HK Manin (diskusia) 16:51, 21. február 2013 (UTC) HK Manin

S tými fotkami to funguje rovnako ako s textom. Teda rovnaký formulár.--Pelex (diskusia) 16:03, 23. február 2013 (UTC)

Ahoj keďže už obaja autori fotiek svoje potvrdenia poslali môžem fotky vratiť ako boli?--HK Manin (diskusia) 17:48, 27. marec 2013 (UTC)

No pozeral som na Commons a tie fotky som tam nevedel nájsť ani stopy po nich. Neviem ktoré z OTRS povolení sa týka tých (?tej) fotky. Ak ich budeš znovu ukladať na commons, tak tam pridaj do kolónky permissions odkaz na to dané povolenie odtiaľto Diskusia:Dionýz Kuráň.--Pelex (diskusia) 20:31, 27. marec 2013 (UTC)

Odpoved[upraviť zdroj]

Dik za tip, pokusim sa to nejak rozsirit--Jakub257 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Rád pomôžem ak môžem.--Pelex (diskusia) 13:24, 23. február 2013 (UTC)

Diskusia s redaktorom:78.128.163.194‎[upraviť zdroj]

Zdôvodnite prosím upozornenie v diskusii: Diskusia s redaktorom:78.128.163.194‎ --78.128.163.194 14:30, 23. február 2013 (UTC)

Ospravedňujem sa, upozornenie som omylom vložil namiesto do diskusie IP 95.102.216.0 vám. Chybu napravím.--Pelex (diskusia) 14:32, 23. február 2013 (UTC)
Nabudúce dvakrát merať a raz strihať. Môžete tým istých ľudí odradiť. --78.128.163.194 14:34, 23. február 2013 (UTC)
Kolega sa pomýlil (nikto nie je neomylný) a ospravedlnil sa Ti, takže to Tvoje "nabudúce dvakrát merať a raz strihať" sa týka aj Teba. A ak Ti tak vadia takéto nedorozumenia, ľahká pomoc - zaregistruj sa. --Lalina (diskusia) 15:22, 23. február 2013 (UTC)

Jedna zabudnutá šablóna[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex. Zabudol si zmazať túto šablónu, alebo s ňou máš nejaké plány? --Sudo77 21:44, 15. apríl 2013 (UTC)

Ak by bolo na mne, šablónu by som nechal. --Jetam2 (diskusia) 22:06, 15. apríl 2013 (UTC)
V súčasnosti šablóna nieje použitá v žiadnom článku, teda neplní žiadnu funkciu a spĺňa kritériá na rýchle zmazanie (WP:CSD#S3). Po Wikipédia:Stránky na zmazanie/Akcia/Dobrodružstvo (anime), Detektívka/Záhady (anime), Fantasy/Mágia (anime), SciFi/Mecha (anime) je v prípade jej ponechania nutné ju prepracovať. --Sudo77 22:18, 15. apríl 2013 (UTC)
Môžme odtiaľ vyhodiť tie, ktoré sme zmazali alebo sú zjavne vlastným výskumom pôvodného autora a šablónu ponechať (ak ju dáme naspäť do tých anime článkov). Myslím si, že ani jej zmazanie by pre Wikipédiu žiadnou tragickou stratou nebolo. Zatiaľ odtiaľ môžem preventívne pomazať tie druhy, s ktorými si nevieme rady.--Pelex (diskusia) 09:14, 16. apríl 2013 (UTC)
V súvislosti s tým bude potrebné zasiahnúť aj do článku Anime.--Pelex (diskusia) 09:36, 16. apríl 2013 (UTC)

Marián Čunderlík[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex. Článok Marián Čunderlík vyzerá ako promo, propágacia a reklama diel tohto autora. Pozri, prosím [2] --Wookie (diskusia) 17:06, 19. jún 2013 (UTC)

Je to tak, článok bude treba upraviť. Len som dumal, či sa snažiť o rozumnú reč s tým redaktorom, alebo to bude ako hrach na stenu hádzať. :)--Pelex (diskusia) 17:08, 19. jún 2013 (UTC)
Upravene zmazanim. --Wookie (diskusia) 17:14, 19. jún 2013 (UTC)

Hriňová[upraviť zdroj]

Príjemný deň, žiadame o okamžité zrušenie Vašich úprav na stránke mesta Hriňová.Je milé ,že upravujete tento text ale bol písaný nami zamestnancami mesta a máme naň autorské práva.Neželáme si akékoľvek úpravy tohto textu z vašej strany nakoľko ste zmenili kontext a pokazili našu niekoľko ročnú prácu pri získavaní týchto faktov a informácii.Prosíme o okamžité vrátenie nášho pôvodného textu.Kto vie napísať o Hriňovej lepšie ako zamestnanci mesta. Sme sklamaný s vášho svojvoľného upravovania dlhoročne overeného textu.Ďakujeme a prosíme o okamžitú opravu.--46.228.210.15 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Dobrý deň, je mi ľúto, že došlo k takémuto nedorozumeniu. K nedorozumeniu pritom zdá sa došlo už vtedy, keď ste sa článok o Hriňovej, predtým publikovaný na stránkach obce rozhodli uverejniť na Wikipédii, bez toho, že by ste poznali podrobnosti licencovania. Odporúčam pozrieť Wikipédia:Päť pilierov (hlavne podkapitolku "3. Wikipédia je slobodné dielo"). Tým, že ste pridali text do Wikipédie automaticky súhlasíte s jeho uverejnením pod licenciou GNU Free Documentation License, tá umožňuje aby článok upravoval každý. Článok na Wikipédii (odvtedy čo ste poslali potvrdenie o publikovaní diela mimo Wikipédie na OTRS (ide o toto) nie je vaším vlastníctvom, je kolektívnym dielom redaktorov Wikipédie, ktorí sa ho rozhodnú upravovať. Z článku o Hriňovej som odstránil niektoré neencyklopedické a reklamné časti textu. S mojimi úpravami môžete nesúhlasiť, ale k rovnakému kroku by takisto pristúpil akýkoľvek iný správca. Text má byť v prvom rade encyklopedický, propagácia miest a obcí je vhodná cez iné médiá. Je mi ľúto, že vás musím sklamať, ale svoje editácie rozhodne vracať nebudem.--Pelex (diskusia) 08:35, 30. júl 2013 (UTC)

Translation requests into Slovak[upraviť zdroj]

Hello Pelex, I am a member of the international team of Wiki Loves Monuments who takes care of the upload campaigns used with the picture contest Wiki Loves Monuments next month. For these upload campaigns we need to translate some templates into various languages so that as much as possible people can participate in their own language. My question is if you can have a look at Diskusia_s_redaktorom:Bubamara#Translation_requests_into_Slovak where I posted a message with specific lines to translate into Slovak. Maybe I didn't wrote it on the right place but can you have a look at it for me and translate it? Thanks! Romaine (diskusia) 13:12, 4. august 2013 (UTC)

Opuka[upraviť zdroj]

Ahoj Pelex. Ospravedlňujem sa, že si dovoľujem poučovať skúseného redaktora, ale keď vytváraš nový článok, skontroluj prosím, či wikilinky v ňom nesmerujú bezdôvodne na rozlišovaciu stránku. Tak ako v článku Opuka link na vápno a cement. Linky na rozlišovacie stránky sú označené zelenou farbou (ak to máš zaškrtnuté v naslaveniach). Maj sa. --Zajano (diskusia) 12:36, 26. august 2013 (UTC)

Opuka je krátky článok (výhonok), kde by to šlo skontrolovať, ale robil som ho v chvate pri tom ako som varil, mám pocit, že som kompletne zabudol na interwiki mimoiného. Linky na všetky odkazy nie je podľa mňa za bežných okolností v silách autora nového článku kontrolovať pri texte presahujúcom rozsah 1 A4.--Pelex (diskusia) 12:39, 26. august 2013 (UTC)

Pomoc s projektom[upraviť zdroj]

Ahoj, onedlho chcem rozbehnúť projekt Študenti píšu na Wiki na Prešovskej univerzite, Gréckokatolíckej teologickej fakulte. Téma bude zahrňovať hlavne históriu a išlo by približne o tridsať študentov. Vyučujúci, ktorý to má mať na starosti mi už dal predbežný súhlas ohľadne spustenia daného projektu na jeho predmetoch. Z toho dôvodu potrebujem niekoľko dobrých, skúsených redaktorov, ktorí by prispievajúcich študentov priebežne kontrolovali, prípadne im poskytli radu. Nemal by si záujem ujať sa tejto úlohy?

Akdar (diskusia) 15:42, 26. august 2013 (UTC)

O aký počet študentov by sa asi jednalo. S tými úpravami formátu a rademi môžem pomôcť, aj tak tu tie ich príspevky bude treba riešiť.--Pelex (diskusia) 08:45, 27. august 2013 (UTC)
Zatiaľ rátam predbežný počet okolo tridsať ľudí, okrem Teba som oslovila už aj Lalinu a BT, pri čom BT už súhlasil so spoluprácou. Články si pred vložením prejde aj vyučujúci, ktorý to bude mať na starosti, ale keďže pôjde o nováčikov, je potrebné ich upozorniť na prípadne chyby, alebo ich usmerniť ako článok vylepšiť.Akdar (diskusia) 17:37, 27. august 2013 (UTC)

Doomas, nejasna vyznamnost[upraviť zdroj]

Servus, co je presne nejasna vyznamnost? Prvy krat tu pisem daco mam kus chaos ale editnem co treba len neviem co mam teraz :) diks--Sachtikus (diskusia) sa nepodpísal(a)

Ahoj, ide o to, že kapela (predmet tohoto článku) možno nespĺňa podmienky významnosti. Pozri sa čo je Wikipédia:Wikipedická významnosť. Pri kapelách je rozhodujúce či majú aspoň jeden album (žiadne EP ani singel), ktorý vydalo normálne vydavateľstvo.--Pelex (diskusia) 20:22, 13. október 2013 (UTC)

No malo by to byt okej, ten sevens sins je fulllenght normalny pod riadnym labelom.--Sachtikus (diskusia) sa nepodpísal(a)