Diskusia s redaktorom:Petak

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Carl a Karl Menger[upraviť zdroj]

Vitaj, opravil som mená podľa anglickej wiki, takže môžeš začať písať. Prajem veľa úspechov. --Adrian 12:20, 3 Mar 2005 (UTC)

Inac riesi sa to rozcestnikovou strankou... Pozri napr. Jupiter Liso@diskprís 17:58, 2 apr 2005 (UTC)

čierna diera[upraviť zdroj]

dík, za upozornenie. môžeš to rovno prísať v diskusii k článku. (u seba som si tvoje upozornenie preniesol do vlastnej diskusie, tak nebuď prekvapený, keď ho tam nenájdeš) --Bebe 08:31, 21 mar 2005 (UTC)

Problém so zdrojom obrázka Obrázok:KarlMenger.jpg[upraviť zdroj]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Obrázok:KarlMenger.jpg. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka.

Ahoj, tento článok bol upravený podľa Tvojich výhrad. Môžeš, ak nemáš iné výhrady, upraviť svoje hlasovanie, aby sa mohla naša wiki pochváliť ďalším NČK :-)? Ďakujem --Prskavka@diskprís 09:49, 16 jún 2006 (UTC)

Mohol by si sa prosím ťa pozieť na toto: pás (algebra)? Pozri aj diskusiu. Bronto 23:15, 22. február 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

  • No, musim sa priznat, ze termin Band vidim prvykrat v zivote (rozumej, co i len v anglickej verzii ho vidim prvykrat). Nepoznam slovensku terminologiu a hlavne (a toto je problem vseobecnejsi a netyka sa len tohoto konkretneho pripadu) je velmi lahko mozne, ze slovenska terminologia jednoducho neexistuje. Slovenska (rozumej po slovensky pisana) matematika je oproti svetovej nekonecne mala a tak je jednoducho nemozne aby mal kazdy anglicky termin slovensky equivalent. Ak ide o vypecenejsi pojem, ktory sa len tak lahko nedostane do skript ani matfyze, tak takato sanca neexistuje ani len teoreticky. Mozno, ze to nie je pripad pásu, ale ako som uz povedal, neviem :) Ale aj napriek tomu viem rozoznat, ze stranka vznikla prilis surovym prekladom z anglictiny. Idem ju teda trosku pocesat. Ale to hlavne, cize slovensky ekvivalent anglickeho band, zial nezodpoviem. --Peták 09:09, 23. február 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
    • Všetky majú (aspoň tie, čo existovali do 80. rokoch 20. storočia), je na to aj pomerne obrovský slovník. Ja mám ale problém, že som z neho stratil práve slovenský register, preto sa pýtam. Tento band je tam tiež. Bronto 18:50, 23. február 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Lattice je zväz i mriežka[upraviť zdroj]

Skôr len ako zaujímavosť -- samozrejme, že v tej diskusii súvisiacej s pojmom Band bol lattice zväz, to je úplne jasné. Lattice sa vyskytuje aj ako mriežka -- konkrétne napríklad pri použití geometrických metód v teórii čísel, pozri napr. en:Lattice (group) a en:Minkowski's theorem. Slovensku terminologiu je ťažko v tomto prípade podložiť literatúrou -- každopádne v Šalát, Kolibiar, Legéň, Znám: Algebra a príbuzné disciplíny sa používa mriežkový bod. S trochou googlenia som našiel nejakú českú stránku, kde v sylaboch predmetu sa spomína o kúsok pred Minkowského vetou pojem mriežky. (Vzhľadom na to, že to je už pomerne špecializovaná téma, asi sa ani nedá očakávať, že nájdeme veľa kníh v slovenskom/česko jazyku, kde sa tento pojem vyskytne.) --Kompik 08:39, 22. september 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]


Ahoj, Petak.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 23:09, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Ahoj, Petak

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 15:26, 27. február 2024 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Petak!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017