Diskusia s redaktorom:Saskardin/2006-2007

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neznámy zdroj[upraviť kód]

Buď pozdravený Rádiológ. Prosím, keby si doplnil zdroj obrázku Precession.jpg. Ak je obrázok v licencii GFDL alebo public domain, tak je oveľa výhodnejšie nahrať obrázok na Wiki Commons. Odtiaľ sa dajú sťahovať na všetky národné wiki. PS: pozri môj komentár k Tepny krku a hlavy Metju@diskprís 08:37, 12 január 2006 (UTC)

 • zdroj i odkaz pridané Rádiológ 10:26, 12 január 2006 (UTC)
  • Hmmmm, a máš povolenie od Wadsworth Publishing Company? Aká je to licencia ... :( Metju@diskprís 11:36, 12 január 2006 (UTC)
   • Oslovil som mailom tvorcov stránky, uvidíme... --Rádiológ 12:36, 12 január 2006 (UTC)
   • Takže ma odkázali na Wadsworth, tí ale majú niečo tak šialené ako štvordielny webový formulár, kde ani nechcú mail ale adresu - takže neviem, ako to dopadne - bojím sa, že tí experti mi kvôli polke obrázku budú písať odkiaľsi od protinožcov... že som si ho nevyrobil radšej sám :-/
 • V tom prípade „nemáš povolenie autora“. Tak daj vedieť, či ho dostaneš. Mal by si si pozorne prečítať Autorské práva. Metju@diskprís 13:52, 12 január 2006 (UTC)
 • Vymenený obrázok je vcelku v poriadku, i keď imho nie je tak názorný ako ten predtým. Ak nedostanem povolenie, môže zostať, ak dostanem, lepší je ten pôvodný.--Rádiológ 14:05, 12 január 2006 (UTC)

Vitaj![upraviť kód]

Som rád, že sa nájde niekto, kto je ochotný pomáhať s medicínou na Wiki. Zatiaľ je to veľmi zanedbaná oblasť. Budem rád, ak napíšeš na svoju autorskú stránku nejaký kontakt na seba. (Skype, MSN Messanger, ICQ, IRC, čo len chceš...) Pozri Wikipédia:Redaktori (kontakt) Veľa zdaru a odhodlania a veľa medicínskych článkov Metju@diskprís 14:19, 17 január 2006 (UTC)

Je to tam :-) --Rádiológ 18:35, 17 január 2006 (UTC)

Formátovanie[upraviť kód]

Ahoj, vďaka za články z medicínskej oblasti, dúfam, že pribudnú aj nejaké zo sveta Duny. Všimol som si, že vo svojich článkoch používaš "bold" aj na zvýraznenie dôležitých pojmov. Podľa Wikipédia:Príručka/Formátovanie sa bold používa na zvýraznenie predmetu článku. Na zvýraznenie iných pojmov zvykneme používať iba wikiodkaz na samostatný článok. Prajem veľa chuti do ďalších článkov. Adrian@diskprís 21:50, 23 január 2006 (UTC)

 • Vďaka za upozornenie, budem na to pamätať. Možno na zvýraznenie použiť italic? --Rádiológ 20:18, 24 január 2006 (UTC)
Pozri Wikipédia:Štylistická príručka, je potrebné ju ale doprekladať. Adrian@diskprís 21:18, 24 január 2006 (UTC)
 • Veľa zvýrazňovania znižuje prehľadnosť. Nezvýrazňuj - odkazuj na ostatné články wiki. Metju@diskprís 16:06, 25 január 2006 (UTC)

Použitie šablón[upraviť kód]

 • Rádiológ, skús prosím dodržať doteraz používaný spôsob na šablóny. Tak ako som to opravil v Svaly trupu. Najskôr šablóna z danej sústavy, ktorá zároveň pridá kategóriu a potom vždy šablónu {{Anatómia človeka}}, aby sa dalo ľahko behať medzi sústavami. A ešte jedna vec, nepoužívaj prosím {{Medicínsky výhonok}} na anatomické veci, máme predsa {{Anatomický výhonok}}. A nezaraďuj prosím všetky veci do kategórie Medicína, dá to veľa práce potom všetko zaraďovať. Už si zbehlý, tak pekne do správnych kategórii. A posledný môj názor - veľa podkategórií škodí. Návštevníci potom nič nenájdu. Ja si myslím, že základné kategórie máme vytvorené, tak len sem tam treba nejakú vytvárať. Ale samozrejme sme na Wiki, takže ak máš iný názor, daj vedieť. Veľa zdaru. Metju@diskprís 09:57, 4 február 2006 (UTC)
S tými šablónami sa ospravedlňujem, úplne som na ne zabudol - chel som doplniť pár viet do každého odkazu pre Ľudské telo - mám totiž názor, že ľudia ľahšie niečo doplnia, ako vytvoria novú stránku, najmä tí opatrnejší. Ten Anatomický výhonok som si nevšimol, klikol som na dostupný odkaz (tam je len ten Medicínsky) - budem na to myslieť. Ohľadne tých podkategórií - ja mám zasa radšej viac menších - hlavne z dôvodov odkazovania (jednoduchšie sa mi odkáže na "truncus coeliacus" ako na "cievne zásobenie trupu" - čo je samo o sebe šialená kategória :-) --Rádiológ 10:04, 4 február 2006 (UTC)
 • Podľa mňa keď prídeš dajme tomu do kategórie Medicína a hľadáš niečo o aorte - ideš do kategórie Anatómia (zatiaľ ťa to baví), tam klikneš na Obehová sústava (tu to nie je, lebo sme to krásne schovali ;)), máš na výber okrem iného Cievy hrudníku (ak viem, že to práve sem patrí, tak znechutene klikám ďalej) a prichádza posledná podkategória Srdcovnica, v ktorej sa honosí jeden jediný článok - Srdcovnica (som u zdárneho konca). Tomuto by som chcel predchádzať. Pokiaľ máme 20 článkov z medicíny, bolo by dobré, keby kategórií bolo menej ako 20. Na začiatku sme mali stav, keď kategórií bolo viac ako článkov. Dlho mi trvalo, kým som to všetko roztriedil. Potreboval by som spriaznenú dušu, ktorá by mi pomáhala zatrieďovať články, ktoré sa obiavia v hlavnej kategórii Medicína (tie tam hádžu ľudia, ktorí nie sú od "fachu"). Tak asi tak, hold hŕŕŕ do práce ... Metju@diskprís 13:40, 4 február 2006 (UTC)
 • Rozumiem presne, o čo ti ide. Akurát ja to rozdeľujem už teraz, a ty by si to radšej chcel ako prehľadný väčší článok, ktorý keby presiahol určitú veľkosť, rozdelil by sa na viac samostatných. To je ale pre mňa určitý problém - nemyslím ten prístup, ale robenie článkov - príkladom je rádiológia pankreasu. Keď som s tým začal, zistil som, že vlastne tu nemáme anatómiu pankreasu, ani fyziológiu pankreasu, ani choroby pankreasu - proste nič. Prvotne bolo mojim cieľom tu vytvoriť akúsi on-line encyklopédiu rádiológie, pretože na slovenskom nete nie sú z tohoto odboru prakticky žiadne informácie. Lenže pri danom stave vecí to môžem písať len tvrdo odborne, pretože ak by som zvolil prístupnejší spôsob, musel by som spracovať celú problematiku pankreasu v medicíne, fyziológií i anatómií, aby dotyčný záujemca vôbec vedel, kde je sever. Takže zatiaľ skôr experimentujem so spôsobmi tvorby článkov, uvidíme kam to dospeje - bol by som nerád, keby ma to po čase prestalo baviť. Navyše celkovo medicínu tu moc ľudí nerobí, čo je škoda :-/ Ešte jeden predpoklad - myslím, že viac ľudí hľadá cez vyhľadávač v ľavom menu, než klikaním na jednotlivé kategórie...--Rádiológ 15:19, 4 február 2006 (UTC)
 • No prosím, tačilo pridať pár viet, a už sa nám tie článočky utešene rozrastajú :-)--Rádiológ 15:21, 4 február 2006 (UTC)

Len tak.[upraviť kód]

Ahoj! Chcel som ťa poprosiť o pomoc s dopĺňaním článkov do šablóny novinky v medicíne (wiki novinky mám na mysli) Šablóna:Medicína/Novinky. Pekne si sa rozbehol a človek nestíha toto sledovať. Prosím, nedávaj tam Výhonky, len pekné články ako MRI :) Škoda, že nie si viacej online... Metju@diskprís 19:17, 6 február 2006 (UTC)

Medicínske výhonky[upraviť kód]

Ahoj Rádiológ, možno by bolo dobré zvážiť, či pridávať stub Medicínsky výhonok k článkom, ktoré sa netýkajú len medicíny ako takej. Napríklad histológia je v prvom rade biologická veda, až sekundárne medicínska veda, a pod. Tiež štúdium jednotlivých druhov buniek je primárne predmetom štúdia cytológie, až sekundárne predmetom štúdia medicíny (aplikovaná cytológia). Čo ty na to? --AtonX 16:44, 8 február 2006 (UTC)

 • Nie som proti. Máme biologický výhonok? (vyberal som z toho, čo je v priamej ponuke, imho by nebolo zlé dať medzi špeciálne stránky zoznam výhonkov) --Rádiológ 19:04, 8 február 2006 (UTC)

Inak čo sa týka dendritov, dendrity sú aj inde ako v medicíne, napríklad v materiálovej vede, učili sme sa to na škole, ale Bronto určite rád doplní rozlišovaciu stránku, on je na to expert (bez irónie) :p --Wizzard 16:46, 8 február 2006 (UTC)

 • Rád mu to prenechám, presmeroval som to preto, lebo sa to všetko týkalo neuroglie, v ktorej boli odkazy na dendrity - terminy vysvetľoval článok, na ktorý som som ich presmeroval.--Rádiológ 19:04, 8 február 2006 (UTC)


Šablóna:Medicína/Obrázok týždňa/7 2006[upraviť kód]

Radiológ nechcem ti kecať do odborných vecí, len by som ťa rada upozornila na to, že ak napíšeš k popiske v šablóne napríklad:Mikroskopický obraz granulomatóznej hypofyzytídy, nie je to po uložení vidieť ako pri klasickom obrázku. Pozri si pre inšpiráciu obrázok zo 7. týždňa, možno sa ti to bude pozdávať. Nech aj my medicínski nevzdelanci vieme, čo na tých obrázkoch je :)--Bubamara 19:32, 21 február 2006 (UTC)

Ja vždy dúfam, že to po mne niekto opraví ;-) Inak samozrejme vďaka za upozornenie, pokúsim sa... --Rádiológ 21:18, 21 február 2006 (UTC)

Kríž[upraviť kód]

Ahoj Martin, keď opravuješ výplody horúceho, srdca ako napríklad v článku Kríž, je dobré si všimnúť, či dotyčný básnik okrem pridania svojich vlastných myšlienok niečo z pôvodného článku neubral. Často sa to totiž stáva.--Jano spoza mláky 20:11, 2 marec 2006 (UTC)

 • Vďaka za upozornenie, priznám sa, že to ma ani nenapadlo... --Rádiológ 20:52, 2 marec 2006 (UTC)

Redirecty latinských názvov anatomických štruktúr[upraviť kód]

Neviem, či je to bežný postup, ale chcel by som to takto naďalej robiť - ak sa voči tomu nezdvihne väčšia opozícia. Robím to preto, aby bolo možné neskôr priamo odkazovať jednotlivé anatomické, rádiologické, chirurgické a ďalšie články, kde sa s týmito názvami bude operovať. Je to totiž podstatne jednoduchšie ich v ostatných článkoch priamo odkazovať, ako hľadať, kde do čerta je popísaný ten pedunculus... Ak sa potom nejaký anatomický detail rozvinie, môže sa redirect zrušiť a spraví sa mu "pravý" článok. --Rádiológ 19:26, 6 marec 2006 (UTC)

 • Podla mna to robis velmi dobre. Radioactive.svg Atomique 08:45, 8 marec 2006 (UTC)
 • Dík :-). Ešte sa tu tak dobre neorientujem ako by som chcel, tak som sa radšej spýtal. --Rádiológ 08:49, 8 marec 2006 (UTC)

kontakt[upraviť kód]

Zdravím ťa, chcel by som ťa poprosiť, či by si mi nedal na seba nejaký ICQ alebo iný kontakt, chcel by som sa ťa niečo opýtať (nesúvisí to s wiki), možno mi budeš vedieť pomôcť... dik. prípadne keby si mi napísal na ICQ 123 626 918. --Wizzard 08:35, 8 marec 2006 (UTC)

Tu by som mal byť v zozname, ale v práci som rozbehaný a online preto len občas (ICQ 170717298). Dnes okolo štvrtej by som sa na ICQ mohol objaviť, ozvem sa ti. Z práce sa mi to asi nepodarí... --Rádiológ 08:39, 8 marec 2006 (UTC)
 • Ok, vďaka. --Wizzard 09:02, 8 marec 2006 (UTC)

Lymfa[upraviť kód]

Chcel som Ťa poprosiť ako odborníka - k článku lymfa - nemal by byť povznesený na trošku vyššiu úroveň? Pomôžeš? Napríklad vetička Ak je človek chorý, lymfatické uzliny sa zväčšujú. asi nie je až tak všeobecne pravdivá... a pod. --AtonX 07:51, 21 marec 2006 (UTC)

 • Prečo nie? Dám si to do "to do", pretože k tomu potrebujem pár vecí pozrieť a nedá sa to hneď. Ale pozriem na to.--Rádiológ 07:53, 21 marec 2006 (UTC)
 • Chýba mi tam funkcia a ochorenia Helix84.JPG helix84 13:40, 23 marec 2006 (UTC)
 • Viem , nie je to dokonalé, ale to bolo zatiaľ všetko, čo som našiel - previazanosť s chorobami určite neskôr bude. --Rádiológ 15:59, 23 marec 2006 (UTC)

Genóm[upraviť kód]

Zdravím ťa. Na diskusii na stránke na žiadosť o status bota si písal niečo o ľudskom genóme, že by sa ten môj bot dal použiť. Momentálne máme na wiki vyše 2000 planétok, tak uvažujem, že by som sa na to pozrel, len mi to musíš trochu upresniť, teda ak si to myslel vážne :p Čiže ak máš predstavu, čo by ten môj bot mohol urobiť v oblasti medicíny, skús to nejako spísať. Dik. --Wizzard 13:04, 23 marec 2006 (UTC)

Genóm, to by bolo asi trošku mimo (zatiaľ) - ale možno by to šlo napríklad so zoznamom registrovaných liekov v SR... --Rádiológ 15:56, 23 marec 2006 (UTC)

V poriadku, teda ak budeš maš akýkoľvek nápad, len smelo napíš môjmu botovi, prípadne zisti zdroj, z ktorého by sa dali ťahať dáta, priprav nejakú šablónu, podľa ktorej by si chcel robiť články a ide sa na vec :p --Wizzard 15:57, 23 marec 2006 (UTC)

Oblivion[upraviť kód]

 •  :)) Mozno by si mohol o Oblivione napisat nejaky ten clanok, ked uz mas informacie z prvej ruky ;) Radioactive.svg Atomique 08:17, 13 apríl 2006 (UTC)
 • Uvidíme, uvidíme :-))) --Rádiológ 08:29, 13 apríl 2006 (UTC)

Zovšeobecnenie[upraviť kód]

Ahoj, veľmi sa mi páčia články, ktoré si začal pridávať. Viem že ich píšeš z pohľadu lekára, ale nezabúdaj, že sú to všeobecnejšie biologické termíny, ktoré sa netýkajú len človeka (somity sú napríklad aj základom segmentácie tela hmyzu)… Skús sa naučiť pridávať aj interwiki (iw), aby sme prepojili články s ostatnými wikipédiami - pozri ako sa to robí napríklad pri hesle somit (stačí iw na en:). Skúsim k nim ešte pohľadať nejaké obrázky na commons. Ak by ti to nešlo, rád poradím. --AtonX 07:57, 19 apríl 2006 (UTC)

 :-) Práve som ti ďakoval za tie presmerovania. Pokúsim sa, no všetka literatúra, čo mám v práci i doma je takmer výlučne o človeku, takže tú náväznosť si veľmi netrúfam. Na iw budem myslieť. Som roztržitý niekedy, až hrôza. --Rádiológ 08:00, 19 apríl 2006 (UTC)

MKCH[upraviť kód]

Ahoj, pomôžeš mi prosím so zatrieďovaním chorôb, ktoré zatiaľ máme na Wiki do systému MKCH-10? Konkrétnejšie si neviem poradiť s chronickou hypofyzitídou - je to Kategória:E22 Hyperfunkcia podmozgovej žľazy (hypofýzy) alebo Kategória:E23 Hypofunkcia a iné choroby podmozgovej žľazy (hypofýzy)? Vlastne neviem presne zaradiť ani ostatné ochorenia hypofýzy z kategórie Kategória:Endokrinné choroby. --AtonX 14:52, 24 apríl 2006 (UTC)

Hypofyzitída je G04.9 --Rádiológ 15:22, 24 apríl 2006 (UTC)
OK, chcel by som kategorizovať všetky choroby ktoré máme na wiki až do úrovne trojpísmenového kódu. --AtonX 15:24, 24 apríl 2006 (UTC)
Super, tiež som to mal v pláne, ale až po dokončení celeho MKCH-10. To sa teraz bohužiaľ skomplikovalo, stránka uzis je off line, dúfam, že len dočasne, pretože ručné prepisovanie by ma asi zabilo... --Rádiológ 15:35, 24 apríl 2006 (UTC)
Ahoj, vedel by si podľa MKCH zakategorizovať aj článok skolióza? dik :) --AtonX 16:23, 12. október 2006 (UTC)
Jasne, vždy na to zabudnem :-) --Rádiológ 16:24, 12. október 2006 (UTC)

Znechutenie a obrázky[upraviť kód]

Rádiolog, nenechaj sa znechutiť prosím. Robíš na wiki dobrú robotu, tak sa nenechaj odradiť zmazanými obrázkami. Chápem, že ťa to nahnevalo, ale nehnevaj sa na Helixa, nie on je ten, kto za to môže. Určite nebudem sama, koho bude mrzieť, ak z wiki odídeš, predýchaj hnev a vráť sa prosím. Tak chlapi, chceme ho tu, že?:) --Bubamara 17:10, 2 máj 2006 (UTC)

 • Ahoj síce sa ešte nepoznáme ale neodchádzaj.--Divadino 18:47, 2 máj 2006 (UTC)
 • Symbol support vote.svg Za - som za aby ostal - clovek sa vela z tvojich stranok dozvie (nie ako odomna...)--ham 19:45, 2 máj 2006 (UTC)
Nehnevám sa na Helixa, hnevám sa na systém, ktorý tu funguje. Pozrime sa na to: Commons je určený pre obrázky úplne free, ktoré možno podľa príslušnej licenice šíriť vo všetkých krajinách sveta - super, beriem. Potom tu ale máme národné "obrazárne", ktoré sú tu podľa môjho názoru nato, aby umožňovali použitie obrázkov, ktoré napríklad v iných štátoch nie je možné použiť (napr. pre rozdielne zákony). Tak je napr. možné použitie "fair use" v anglickej wiki (kde sú mimochodom obrázky, ktoré mi tu boli zmazené, bez problémov prijímané). Preto nechápem, ako je možné, že sa tu uplatňujú pravidlá, ktoré sú určené pre commons? Tak jednoducho zrušte sk úložňu obrázkov a budete mať po problémoch. Je v tomto prípade ÚPLNE zbytočná.

Ďalšia vec, čo ma pomerne dosť znechutila, že sa rovno mazalo, bez akéhokoľvek upozornenia, diskusie alebo podobne. A to som tu vyrobil fair use šablónu a nepridal obrázok 24 hodín potom práve preto, lebo som čakal, že sa niekto ozve. Nikto nič, tak som pridal obrázky ňou označené, ktorých zverejnenie neporušuje žiaden zákon SR. Boli o pár minút bez slova zmazané. Skutočne nemám chuť bojovať s fundamentalistami, všetko má svoje hranice, i snaha byť "najčistejší z čistých". Radšej budem robiť niečo užitočné, čo ma nebude zbytočne stresovať, i tak mám v robote stresov dosť... To Ham: Robím veci, ktoré ma zaujímajú a bavia, a hlavne z nich mám radosť - z toho, čo sa tu dnes stalo, radosť nemám... --Rádiológ 19:57, 2 máj 2006 (UTC)

  • No ale k veci zostávaš alebo nie. Keď máš zápornú odpoveď radšej si to rozmysli.--Divadino 20:02, 2 máj 2006 (UTC)
  • No ale dúfam, že ostávaš. Svet nestojí a nepadá na dvoch obrázkoch - skôr to ber ako spúšťací mechanizmus na ďalšiu diskusiu o princípoch na našej Wiki. --AtonX 06:56, 3 máj 2006 (UTC)
   • Diskusia prebieha TU

Świętochłowice[upraviť kód]

hello. could you like write an article in eo.wiki about Polish city, Świętochłowice, please? you can based on en.wiki. thank you very much! (if you want, I can write an article about your city in Polish Wikipedia) Szoltys

Sorry, but I have no time, maybe some of my colleges here... --Rádiológ 08:02, 3 máj 2006 (UTC)

Správca[upraviť kód]

Urobil som ťa dočasným správcom, verím, že nikto nebude proti tvojmu trvalému správcovstvu. Adrian@diskprís 15:32, 8 máj 2006 (UTC)

Vďaka, budem opatrný. --Rádiológ 15:42, 8 máj 2006 (UTC)
Radiológ pre úplnosť, vyjadri sa prosím k svojmu nominovaniu/správcovstvu aj tu - Wikipédia:Žiadosť o práva správcu. Vďaka:) --Bubamara 12:39, 12 máj 2006 (UTC)
Fíha!!! Vďaka za podporu! Ani som netušil, že sa o mne hlasuje :-) --Rádiológ 13:42, 12 máj 2006 (UTC)
P.S. Ak by sa ti chcelo, mohla by si mi trošku upraviť redaktorskú stránku :-)
Už máš pánske maniere, ani sa nepodpisuješ:o))))) No, nálepku škodcu na svojej stránke mám, ale odborník teda nie som, skôr zlodej iných nápadov:) Keď budeš na ICQ, vysvetlím:) --Bubamara 14:01, 12 máj 2006 (UTC)
No, ja som ten layout fakticky tiež "ukradol", preto ten pokus °-) --Rádiológ 14:06, 12 máj 2006 (UTC)

Obrazok[upraviť kód]

 • Neviem ci som dobre rozumel nedavnej diskusii ohladom obrazkov. Ak su male alebo v zhorsenej kvalite, tak ich mozeme davat na wiki? Napadlo mi to teraz, ked si vlozil troch kos. mucenikov. Na ten obraz iste wiki nema prava (je trochu zlozite zohnat od toho aurora prava, to som pisal v diskusii).--ham 06:13, 16 máj 2006 (UTC)
 • Môžeš použiť obrázok osoby v nízkom rozlíšení (ideálne nepresahujúci v žiadnom rozmere 400 px - max 640 px) pri článku o danej osobe - podľa Autorského zákona na vzdelávacie a informatívne účely. --Rádiológ 06:17, 16 máj 2006 (UTC)

Pozor, už som opravil {{subst:nsd}}. Helix84.JPG helix84 13:07, 25 máj 2006 (UTC)

Parte :o)))[upraviť kód]

Rádiológ prosímťa zmeň si ten hrubý čierny rámček na niečo optimistickejšie, už som si myslela, že píšeš zo záhrobia:o))))) --Bubamara 12:05, 9 jún 2006 (UTC)

?skrutka?[upraviť kód]

skrutka nie je technicky vyhonok? jankaka 13:13, 27 jún 2006 (UTC)

Technický áno, ale už nie výhonok :-) --Rádiológ 17:26, 27 jún 2006 (UTC)


Muzeum.SK[upraviť kód]

Zdravím Rádiológ, snažil som sa pridať niečo na wikipediu (Muzeum.SK) a nechapem celkom dobre, prečo ste môj prispevok o mojom projekte Muzeum.SK označil "Na zmazanie"??? Vadim Vam, alebo som niekde urobil chybu? Milan

 • Milan, znamená to, že momentálne prebieha diskusia o tom, či tento článok spĺňa kritériá na encyklopedický článok. Wikipédia nie je zbierka všetkého o všetkom, snažíme sa dodržiavať vysoký informačný štandard. --AtonX 06:57, 4 október 2006 (UTC)

Rozumiem a verím, že diskusia dopadne v prospech Muzeum.SK a jeho informačnej hodnoty. Milan

Milan, aj ja v to veľmi dúfam, hlasuje sa tu. V našej encyklopédii máme články o webových projektoch, ktoré sa Vášmu zďaleka nevyrovnajú. Ďakujem za Vašu trpezlivosť i pochopenie.--Kelovy 12:55, 4 október 2006 (UTC)

Ďakujem za podporu, som zvedavý ako to dopadne. Milan

 • Milan, problém nie je v tvojej stránke. Problém je vo wiki, ktorá nie je vyhľadávacím portálom pre webové stránky :-) Urobil si kus dobrej roboty. Myslím, problém, ktorý v tom vidím, dostatočne vysvetľujem vo vyššie odkazovanej diskusii. --Rádiológ 07:24, 5 október 2006 (UTC)

Krebsov syndróm[upraviť kód]

Zdravím Vás, chcel by som sa spýtať či existuje choroba s menom Krebsov syndróm. Vasiľ 20:13, 15. október 2006 (UTC)

V mne dostupnej literatúre (Lazovskis: Prehľad klinických symptómov a syndrómov) sa nič s rovnakým alebo podobným názvom nenachádza. Môže sa jednať o chybný preklad z nemčiny - hovorovo "rakovinový syndróm". Predpokladám, že k omylu s Krebsovým cyklom nedošlo... Apropo, čo by to ako malo byť? Nikto nevie všetko... --Rádiológ 14:32, 16. október 2006 (UTC)
Vďaka za odpoveď, može byť že by som mal k dispozícii zlý názov, malo by sa jednať o degeneratívne ochorenie, dieťa začne po niekoľkých mesiacoch zaostávať vo vývoji,svalová hmota slabne pokiaľ viem, musia ich kŕmiť hadičkou nasúvanou do žalúdka, psychicky je na úrovni niekoľko mesačného dieťaťa, malo by ísť o relatívne nové ochorenie, známe asi od roku 1990, na celom svete by malo byť iba niekoľko tisíc ľudi s týmto ochorením (alebo čo to vlastne je). Vasiľ 15:28, 16. október 2006 (UTC)
Takýchto chorôb je hrozne veľa, ich príčinou je vrodená mutácia niektorého z enzýmov metsbolických dráh v ľudskom organizme. Látka, ktorú má štiepiť sa potom v organizme hromadí a spôsobuje poškodenie orgánov, veľmi často práve mozgu. K tomu názvu má asi najbližšie Krabbeho leukodystrofia. --Rádiológ 15:41, 16. október 2006 (UTC)
Vďaka. Vasiľ 15:45, 16. október 2006 (UTC)

Reproduktor[upraviť kód]

Ahoj, len taká poznámka, to, čo je na tom obrázku, nie je reproduktor, ale reprobedňa (má to aj vzletnejší názov - reproduktorová sústava). V angličtine je aj jedno aj druhé loudspeaker, ale v slovenčine to nie je jedno. Ja viem, je to také plané brblanie, veď som ani neponúkol riešenie, nieto ešte vyriešil sám... :-) Wek1 14:20, 8. december 2006 (UTC)

 • To nič, vďaka za informáciu. Ja som proste len chcel nahradiť zmazaný obrázok niečím iným. Ak máš lepší, šup ho tam :-) --Rádiológ 08:20, 9. december 2006 (UTC)

Štítna žľaza[upraviť kód]

Mohol by som ťa poprosiť naplniťŠtítna_žľaza#Hyper_a_hypofunkcia_Štítnej_žľazy buď prekladom en.wiki alebo originálnym prehľadom porúch štítnej žľazy? Diagnózy sa mi zle prekladajú a nechcem tam dať poslovenčené anglické názvy, nech to nevyzerá ako učebnica manažmentu ;o). Z čoho viem má rádiológia so ŠŽ úzke kontakty tak mi prosím ten článok prebehni, či som tam nedal aj inde nejaké poslovenčené názvy. Dik. --Edo11 09:18, 16. január 2007 (UTC)

Trošku som ti to upravil, no chcelo by to prepracovať podľa MKCH-10. Účel to však zatiaľ spĺňa. Ak nie si lekár, trafil si to dosť presne :-) --Rádiológ 17:41, 16. január 2007 (UTC)
Skoro farmaceut, lieky a chémia mi idú lepšie ako diagnózy a anatómia. Dík, za pomoc.--Edo11 19:54, 17. január 2007 (UTC)
Fajn, to sa tu rozhodne bude hodiť :-) --Rádiológ 17:00, 18. január 2007 (UTC)

Foramen magnum[upraviť kód]

Ahoj, Foramen magnum má presmerovanie na samo seba. Keď budeš mať čas, pozri sa na to. Vopred ďakujem :) --Kelovy 09:22, 6. marec 2007 (UTC)

Nemá, presmerované je na záhlavnú kosť. --Rádiológ 18:29, 7. marec 2007 (UTC)
ale malo, Aton to zmenil :) záhlavná kosť však nie je to isté ako foramen magnum, čiže to nepovažujem za dobrý nápad, presmerovania by mali byť len na synonymum dotyčného slova, (práve pred chvíľou som riešil problém týmto spôsobený), čiže by sa hodil maličký výhonok o samotnom Foramen magnum, ak sa nedá, tak radšej zrušiť wiki-link. --Kelovy 18:38, 7. marec 2007 (UTC)
Maličké výhonky sú neencyklopedické. Ak niekto hľadá (alebo odkáže wikilinkom) na foramen magnum, presmerovanie ho privedie na správny článok ktorý vysvetlí, že je to otvor v záhlavnej kosti. Nemyslím si, že presmerovania by mali byť len na synonymum dotyčného slova. --AtonX 08:13, 8. marec 2007 (UTC)
podľa mňa ide o zavádzanie čitateľa - modré slovo vzbudzuje dojem, že o ňom existuje článok. Takýmto spôsobom uvažovania by sme mohli mať všetko modré a nik by sa nevysomáril, že čo modré je naozaj modré. --Kelovy 08:18, 8. marec 2007 (UTC)
Ale o foramen magnum článok máme, len je súčasťou iného, väčšieho článku. Určite si časom samostatný článok zaslúži, ale veď nám tu chýbajú podstatne významnejšie anatomické štruktúry...--Rádiológ 18:16, 8. marec 2007 (UTC)
výborne veľmi sa teším - iste je takýchto prípadov viac... podľa mňa by bolo lepšie, ak budú istý čas červené odkazy, ktoré neskôr zmodrejú, ako súčasné presmerovanie na materský článok, ktoré najmä laikov môjho typu mierne mätie --Kelovy 18:59, 8. marec 2007 (UTC)
Problém je v tom, že Rádiológ kedysi urobil viacero takýchto článkov, hoci som mu už vtedy hovoril, že to je technicky problém. Teraz je to tak, že aj keď viem, že to urobil Rádiológ, a že to teda je niekde vnútri v tom článku, tak mám niekedy problém vôbec v tom článku v nejakom rozumnom čase nájsť to, čo ma tam vlastne presmerovalo, alebo mám problém uhádnuť, či sa to presmerovanie myslí ako synonymum toho, kam som bol presmerovaný (tak by to malo byť) alebo mám to čo hľadám začať hľadať v texte. Encyklopédie sú práve preto zoradené spravidla abecedne a rozdelené na menšie časti, aby sa rýchlo našlo to, čo sa hľadá, a aby článok pokiaľ možno obsahoval len to, čo hľadám. Bronto 19:09, 8. marec 2007 (UTC)
Rozsekať na drobné sa to dá, len je to desivá robota - pre predstavu: človek má viac ako 200 kostí, na každej z nich je tak priemerne 10-100 anatomických termínov - urobiť pre každý z nich samostatnú stránku je peklo a to sú iba kosti... niečo podobné, ako keby sa chemik rozhodol sem zapísať každú známu chemickú zlúčeninu. Ale ak bude takáto dohoda, môžem zadávať i samostatne každý anatomický pojem. --Rádiológ 23:02, 10. marec 2007 (UTC)
Inak to ani technicky ani dlhodobo nejde, iba ak by to boli vyslovene položky zoznamu a nič viac (potom by sa mohlo odkázať na zoznam)...Ale to isté máš dnes prakticky v každej vednej oblasti, v medicíne je to len lepšie spočítané...Ak sa napríklad dobre pamätám, tak je 12 000 000 druhov živočíchov/organizmov(?)...Treba začať so základnými.

Darcovstvo krvi[upraviť kód]

Zdravím, chýba mi tu článok o darcovstve krvi, pôvodne som chcel preložiť článok z cs, avšak myslím, že si to vyžaduje odborníka (som darca, ale nie som si istý či sú rovnake podmienky u nás a v Česku), neplánujete niečo napísať? Vasiľ 18:26, 15. marec 2007 (UTC)

Úprimne, o darcovstve neviem nič, patrím medzi tých, ktorí krv darovať nemôžu a môj odbor je taktiež dosť mimo. Takže pokojne prelož, potom to pozrieme niekde na stránkach Červeného kríža... --Rádiológ 18:29, 15. marec 2007 (UTC)
Hm, dobre tak sem hodím článok z cs a potom sa uvidí, veď sa dakto nájde kto to opraví (aspoň dúfam). Vasiľ 18:31, 15. marec 2007 (UTC)
Tu máš super zdroj --Rádiológ 18:35, 15. marec 2007 (UTC)

Kontakt[upraviť kód]

Poslal by si mi na seba cez mail alebo ICQ nejaký telefonický kontakt, aby som si bol istý, že tam zajtra neprídem na šiestu zbytočne? :) dik --Wizzard 14:59, 28. jún 2007 (UTC)
Kontakt máš na maili na azet.sk --Rádiológ 15:17, 28. jún 2007 (UTC)

Limbický systém[upraviť kód]

Ahoj, nemohol by si prosim ťa doplniť obrázok k limbickému systému? Ja som sa totiž ešte nezvžil s pridávaním obrázkov.--Leo111 16:02, 30. jún 2007 (UTC)

Inak, Rádiológ, neviem ako si na tom s časom, ale bolo by dobré, keby si tie články aspoň občas po Leovi obsahovo skontroloval, ja ledva stíham opravovať termíny a kde tu nejaký obsah, ale nie som lekár, aby som videl zásadné obsahové chyby, keď ide o detaily. Bronto 16:21, 30. jún 2007 (UTC)

Pokúsim sa! --Rádiológ 20:42, 30. jún 2007 (UTC)

?[upraviť kód]

Prepáč, ale prestaň upravovať moju redaktorskú podstránku. Ďakujem ti. --Bubamara …✉ 11:08, 19. august 2007 (UTC)

Prečo? Je to zakázané? Je tá šablóna nepravdivá? Chápem, že sa ti nepáči, ale to je tvoj problém, nie môj. --Rádiológ 18:50, 20. august 2007 (UTC)

Súbor s neslobodnou licenciou[upraviť kód]

Bubamara …✉ 07:26, 6. december 2007 (UTC)

Hmm, keď sú tu už neslobodné i 150px ilustračné obrázky, pokojne ich zmaž. "Fair use" tu už zrejme neplatí - no čo, budem sa venovať niečomu užitočnejšiemu, kým sa to tu nezmení k lepšiemu... --Rádiológ 22:44, 15. december 2007 (UTC)