Diskusia s redaktorom:Tibor13

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Podpis[upraviť kód]

Ahoj, Tibor13. Do diskusie sa podpisuje obrázkom ceruzky vľavo. Alebo napísaním --~~~~. Vďaka a veľa zdaru!--Jetam2 (diskusia) 12:26, 6. august 2015 (UTC)

Mená[upraviť kód]

Ahoj, každý redaktor, ktorý sa venuje športu je veľmi vítaný, takže vďaka za Tvoje príspevky. Len jedna pripomienka - pozor na mená, treba ich písať v slovenčine, nie v origináli (žiaľ), alebo poangličtenej verzii. Želám Ti veľa chute a času na wikipédiu. Maj sa fajn. --Lalina (diskusia) 16:53, 9. november 2015 (UTC)

Ahoj, opravil som ruské, ukrajinské a bieloruské mená v článku Svetový pohár v biatlone 2015/2016 – Östersund tak, aby boli správne po slovensky. Keď to prepisuješ z angličtiny, väčšinou z toho urobíš skomoleninu, ktorá je od originálu veľmi vzdialená a (čo je závažnejšie), nie je to správne po slovensky. Bolo by fajn, ak by si sa držal tých mien, ktoré som ti v článku opravil. Ak by si potreboval pomôcť s nejakým menom, napíš mi, rád pomôžem. --JanoB (diskusia) 21:11, 7. december 2015 (UTC)

Ďakujem, stými menami mám zatiaľ veľké problémy, mal som na pláne niekedy s viacej voľným časom poopravovať ich a povypytovať sa niekoho ako to má byť správne. Niektoré mená do slovenčiny som bral zo stránky biatlon-info.sk, tam tie ukrajinské mená celkom preložili podľa toho ako sa vyslovujú. Výnimočne som vybral jedno, dva mená z českej wiki. Samozrejme budem teraz brať mená podľa vašej opravy.
Všimol som si aj, že ste opravili v niektorých prípadoch slovo "závod". Stým slovom som si nebol istý, pretože je české a neviem či v slovenčine je spisovné. Podľa zdroja [1] som ho ďalej neopravoval, ale mal som na pláne tento týždeň si to pozrieť aj v KSSJ. --Tibor J. (diskusia) 21:31, 7. december 2015 (UTC)
Super, vážim si tvoj prístup. Veľa nových redaktorov ide do toho bezhlavo a nenechajú si poradiť, čo je často na škodu. Držím ti palce, keby niečo, napíš. K tým zdrojom - kvalita novinárov (a nielen tých športových) je v súčasnosti pokiaľ ide o slovenčinu veľmi žalostná. Preto nie je dobré sa príliš spoliehať, že to, čo napíšu, je v súlade so slovenským pravopisom. Na prepis slov z iných písiem existuje presný postup v Pravidlách slovenského pravopisu a ten by mali všetci dodržiavať, pretože je záväzný. P.S. na sk-wiki si tykáme.--JanoB (diskusia) 21:38, 7. december 2015 (UTC)

Zjednodušenie zápisu wikilinkov[upraviť kód]

Ahoj, poradím ti jeden grif, ktorý používame, ak je základ wikifikovaného slova (hesla) rovnaký, ale vo vete ho používaš v inom gramatickom tvare a chceš z neho urobiť wikilink. Nemusíš písať všetko v prvom páde+v inom tvare. Ak je základ rovnaký, môžeš koncovku pridať až za wiki-zátvorky. Aby to bolo zrozumiteľnejšie, pridávam príklady z tvojich článkov: Prvý zápis je ten, ktorý používaš ty, druhý je zjednodušený, ktorý používame bežnejšie a na konci riadku máš výsledok v podobe wikilinku, ktorý je rovnaký, či už použiješ zložitejší alebo jednoduchší spôsob.

  • vo [[Švédsko|švédskom]] = vo [[švédsko]]m = vo švédskom
  • v [[Östersund|Östersunde]] = v [[Östersund]]e = v Östersunde

Ako si môžeš všimnúť, v tomto prípade nevadí, že pôvodné kmeňové slovo je s veľkým písmenom a do wikizátvoriek ho napíšeš s malým písmenom. Link bude fungovať. Tento zjednodušený zápis je možný iba ak je kmeň wikifikovaného hesla na wikipédii uvedený presne rovnako, ako kmeň výsledného slova. Tu je pár príkladov, kedy sa zjednodušený zápis nedá použiť:

Vďaka za radu! Ešte sa toho veľa tu musím učiť. Smiley.svg --Tibor J. (diskusia) 21:51, 10. december 2015 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Tibor13!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Integrita citácií[upraviť kód]

Zdravím. Na margo zásahov typu [2]: 1. vždy treba skontrolovať, či pomenovaná citácia, ktorú ideš spolu s fragmentom textu vyhodiť, nie je použitá aj inde (čo je vcelku pravdepodobné, keďže ju niekto pomenoval). Takto v článku vyrobíš červeným svietiacu chybu, viď zoznam citácií dolu. 2. tá informácia v citovanej verzii bola prítomná [3], len odvtedy obsah tej stránky zmenili. To je rovnako dobré skontrolovať, pokiaľ redaktor, čo to tam vložil a ozdrojoval zrovna sprosto nezavádzal, je pravdepodobné, že ide o takýto prípad (čo sa dá riešiť aktualizáciou URL na ten archív, ak inak šlo o zdroj, ktorý možno považovať za spoľahlivý). --Teslaton (diskusia) 21:46, 13. júl 2020 (UTC)