Dwayne Johnson

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
The Rock
Dwayne Johnson
Rodné meno Dwayne Douglas Johnson
Výška 1,94 m
Váha 120 kg
Narodenie 2. máj 1972 (45 rokov)
Hayward, Kalifornia, USA
Bydlisko Miami, Florida
Tréneri Rocky Johnson
Pat Patterson
Debut 1996
Odkazy
Webstránka dwaynetherockjohnson.net
Spolupracuj na Commons Dwayne Johnson
(multimediálne súbory na commons)

Dwayne Douglas Johnson (* 2. máj 1972, Hayward, Kalifornia, USA) je americký profesionálny wrestler a herec. Vo wrestlingovom svete je známy pod prezývkou The Rock.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Väčšinu svojej wrestlerskej kariéry strávil vo WWE, kde získal celkovo 16 titulov: 9 titulov v ťažkej váhe, 7 WWE titulov, 2-krát WCW svetový titul, 2-krát Intercontinental tituly, a 5 WWE Tag Team titulov. Bol šiesty WWF/E Triple Crown Champion. Tiež je víťazom 2000 Royal Rumble. Neskôr sa začal viac venovať hereckej kariére.

V roku 2000 napísal autobiografiu The Rock Says, ktorá debutovala ako číslo 1 v rebríčku The New York Times Best Seller a bola najpredávanejšia kniha niekoľko týždňov.

Herecký debut mal v roku 2002 vo filme Kráľ Škorpión. Za túto rolu dostal 5 a pol milióna amerických dolárov, čo bola v tom čase najvyššia suma, ktorú kedy zaplatili hercovi za jeho prvú rolu. Odvtedy sa objavil v úspešných filmoch ako sú Pobrežná Hliadka (Baywatch, 2017) Vitajte v džungli, Buď cool, Kráčajúca skala, Gang v útoku, Plán hry, Dostaňte agenta Smarta, Hora čarodejníc (tiež Útek na Horu čarodejníc), Planéta 51, Skala, Zúbková víla,Cesta na tajomný ostrov,Doom (tiež Misia na Mars), Fízli zo zálohy, Neľútostný pomstiteľ, Rýchlo a zbesilo 5, Rýchlo a zbesilo 6 a Rýchlo a zbesilo 7 a atd

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]