Emma Watsonová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Emma Watsonová
Emma Watson 2013.jpg
Emma Watsonová (2013)
Celé meno Emma Charlotte Duerre Watsonová
Narodenie 15. apríl 1990 (26 rokov)
Paríž, Francúzsko
Roky pôsobenia 2001–doteraz
Oficiálna webstránka emmawatsonofficial.com

Emma Charlotte Duerre Watsonová (angl. Emma Charlotte Duerre Watson; * 15. apríl 1990, Paríž, Francúzsko) je britská herečka známa predovšetkým úlohou Hermiony vo filmovej sérii Harry Potter.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Watsonová rozdáva podpisy ľuďom pri Graumanovom čínskom divadle

Emma sa narodila Jacqueline a Chrisovi v Paríži. Po rozvode rodičov sa spolu s matkou a bratom presťahovali do Oxfordshire v Anglicku. V škole prejavovala záujem o herectvo, keď si zahrala v niekoľkých školských divadelných predstaveniach napríklad „Arthur: The Young Years“, „Happy Prince“ a „Alica v ríši divov“. Ako 7-ročná sa umiestnila na 1. mieste v školskej súťaži v recitácii. Strednú školu ukončila s prospechom "A" a chystá sa pokračovať v štúdiu na univerzite.

Teraz žije s mamou v Oxforde. Jej rodičia sú rozvedení a pracujú ako právni zástupcovia. Emma má o tri roky mladšieho brata Alexa (* 1993). Spolu so súrodencom majú dve mačky: Bubbles a Domino, ktorá je Alexova. Okrem Alexa má aj troch nevlastných súrodencov – brata Tobyho (4 roky) a sestričky dvojičky Ninu a Lucy (4 roky).

Konkurzu na Hermionu vo filme Harry Potter sa zúčastnila na podnet triedneho učiteľa. Na konkurze sa zúčastnila, ale ako hovorí – len tak zo srandy. Konkurz vyhrala a dnes už má za sebou osem filmov Harryho Pottera.

V súčasnosti sa Emma rozhoduje medzi štúdiom na niektorej Britskej univerzite, ale zvažuje aj štúdium v Amerike na niektorej univerzite z Ivy League Colleges. Chcela by hrať vo filmoch aj počas štúdia podľa vzoru Jodie Foster, ktorá zvládla herectvo aj štúdium naraz. Emma v jednom z interview vyhlásila, že už teraz má dosť peňazí, aby nemusela nikdy v živote nič robiť, ale to nie je cesta, po ktorej by chcela ísť. Štúdium na univerzite ju motivuje a verí, že z nej urobí ešte lepšiu herečku.

V roku 2014 promovala z prestížnej Brownovej univerzity na Rhode Island v USA z angličtiny.

Vo voľnom čase hráva športy; hlavne pozemný hokej a tenis. Má rada čas strávený s priateľmi, nakupovanie a kino. Jej obľúbené filmy sú: Vykúpenie z väznice Shawshank, Gladiátor, Statočné srdce, Pýcha a predsudok, Pomáda, Shrek, a Dannyho jedenástka; obľúbení herci: Julia Robertsová, Brad Pitt a Renée Zellwegerová.[chýba zdroj]

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]