Emotion Engine

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Emotion Engine

Emotion Engine je názov centrálneho procesora hernej konzoly šiestej generácie, Sony PlayStation 2. Bol vyvinutý spoločne firmami Toshiba a Sony a jeho sériová výroba začala v roku 1999. Podľa MicroDesign Resources je dvakrát rýchlejší ako 733 MHz Pentium III a 15-krát rýchlejší ako 400 MHz Celeron v úlohách ako napríklad prehrávanie celoobrazovkového videa [1].

Podľa spoločnosti Sony jeho názov neznamená, že je zvláštne navrhnutý na to, aby bol schopný renderovať realistické emócie na tvárach herných postáv.

Dátová zbernica, vyrovnávacia pamäť, ako aj všetky registre sú implementované 128-bitovou technológiou, integrované na jednom čipe vyrábanom 0,18-mikrónovou technológiou. Procesor je založený na čipe MIPS R5900, je kombináciou CPU a DSP procesora, ktorého hlavnou funkciou je simulácia trojrozmerných svetov. Všetky podstatné jednotky sú integrované na čipe: jadro MIPS III, 2 vektorové jednotky, FPU, jednotka na spracovanie grafiky (MPEG2 dekodér s prídavnými vlastnosťami), 10-kanálový DMA kontrolér, grafická jednotka, RDRAM a vstupno-výstupné rozhrania, všetko vzájomne prepojené 128-bitovou internou zbernicou.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Archivovaná kópia [online]. [Cit. 2006-09-16]. Dostupné online. Archivované 2007-06-22 z originálu.