Forest Lawn Memorial Park (Hollywood Hills)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Forest Lawn Memorial Park Hollywood Hills
cintorín
Memorial George Washington Court of Liberty Forest Lawn Memorial Park (Hollywood Hills) 2014-07-02.jpg
Pohľad na pamätník Georgea Washingtona
Štát Spojené štáty Spojené štáty
Okres Los Angeles County
Mesto Los Angeles
Mestská časť Hollywood
Portál, ktorého súčasťou je táto stránka:

Forest Lawn Memorial Park je cintorín vo forme parku, v Hollywoode v Los Angeles. Tiež je jedným zo šiestych cintorínov od spoločnosti „Forest Lawn Memorial Parks & Mortuaries“ a nachádza sa na 6300 Forest Lawn Drive, v Los Angeles, v štvrti Hollywood Hills. Je častým miestom posledného odpočinku mnohých známych osobností zo šoubiznisu.

História[upraviť | upraviť zdroj]

Okrem niekoľkých ďalších cintorínov Forest Lawn Memorial existuje aj šesť pamätných parkov Forest Lawn americkej spoločnosti „Forest Lawn Memorial Parks & Mortuaries“, medzi ktoré patrí aj Hollywood Hills. Prvý cintorín Forest Lawn založil v roku 1917 Hubert Eaton v Glendale, ktorý pevne veril v šťastný život po smrti. Keďže považoval tradičné cintoríny za príliš tmavé a smutné, vytvoril podľa svojich predstáv cintorín, ktorý bol skôr priestranným parkom s fontánami, vysokými stromami, sochami a širokými trávnikmi. Predtým, ako sa oblasť používala ako cintorín, slúžila ako miesto pre niekoľko filmov vrátane filmu Narodenie národa od Davida Wark Griffitha.

Pochované osobnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Galéria[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Forest Lawn Memorial Park (Hollywood Hills) na anglickej Wikipédii.