G N' R Lies

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
G N' R Lies
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
Štúdiový album - Guns N’ Roses
Dátum vydania 29. november 1988
Nahraný Rumbo Studios, Take One Studio, Image Recording Studio
Žáner Heavy metal, Hard rock, Blues rock
Dĺžka 33:31
Vydavateľstvo Geffen Records
Producent Mike Clink
Odborné recenzie

All Music Guide 3.5/5 hviezdičiekStar full.svgStar full.svgStar half.svgStar empty.svg
Rolling Stone 4/5 hviezdičiekStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg

Guns N’ Roses – Chronológia
Appetite for Destruction
(1987)
G N' R Lies
(1988)
Use Your Illusion I
(1991)

G N' R Lies je album skupiny Guns N' Roses, ktorý bol vydaný v roku 1988. Obsahuje štyri piesne z albumu Live ?!*@ Like a Suicide a ďalšie štyri novo nahraté a to s akustickými gitarami. Tri nové piesne boli napísané a nahraté v priebehu jediného štúdiového sedenia, ktoré producent Mike Clink nazval „jedným z magických okamihov v histórii Rock and Rollu“. Pieseň „You're Crazy“ bola napísaná už skôr, objavila sa na albume Appetite for Destruction, ale na G N' R Lies je v odlišnej verzii, hraná na akustické gitary.

Obal gramofónovej platne sa od obalu CD líši. V ľavom dolnom rohu je namiesto „LIES LIES LIES“ napísané „Wife-beating has been around for 10,000 years“. Namiesto „Elephant gives birth to midget“ je napísané „Ladies, welcome back to the dark ages“. Obal a booklet sú paródiou na britské bulvárne denníky.

Pieseň „Mama Kin“ je cover verziou piesne od Aerosmith z roku 1973 a „Nice Boys“ je cover verziou piesne od Rose Tattoo. V priebehu nahrávania albumu bola nahratá taktiež pieseň „Cornshucker“ (niekdy nazývaná „Cornchucker“). Živo bola hraná len raz a nikdy nevyšla na žiadnom albume. Vo februári 2006 sa dostala nahrávka na internet a dá sa stiahnuť na niektorých fanúšikovských stránkach. Pieseň „One in Million“ vzbudila pohoršenie medzi černochmi, homosexuálmi a ochrancami ľudských práv, pretože sa v nej spieva o „niggaz“ (tj. negroch) a „faggots“ (tj. buzerantoch). V roku 2000 prehlásil Axl Rose, že ďalšie vydania albumu už nebudú obsahovať túto pieseň, pretože kritici a média dezinterpretovali text a nimi „oklamaná“ verejnosť si ju nezaslúži počuť. V roku 2006 je pieseň stále na albume obsiahnutá. Celosvetovo bolo predaných 15 000 000 nosičov, z toho 5 000 000 v Spojených štátoch.

Zoznam skladieb[upraviť | upraviť zdroj]

  1. „Reckless Life“ – 3:20
  2. „Nice Boys“ – 3:03
  3. „Move to the City“ – 3:42
  4. „Mama Kin“ – 3:57
  5. „Patience“ – 5:56
  6. „Used to Love Her“ – 3:13
  7. „You're Crazy“ – 4:10
  8. One in a Million“ – 6:10