Generali Poisťovňa

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Generali Poisťovňa, a. s.
Generali Poisťovňa
Právna formaAkciová spoločnosť
OdvetviePoisťovníctvo
Založená1996
SídloBratislava, Slovensko
VedenieIng. Roman Juráš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Územný rozsahSlovensko
Člen skupinyGenerali CEE Holding
Zamestnancov630 zamestnancov a 620 obchodníkov
VlastníkGenerali CEE Holding B. V. (100 %)[1]
Webwww.generali.sk

Poisťovňa Generali pôsobí na Slovensku od roku 1996. Je v prvej trojici najsilnejších poisťovní na slovenskom trhu. Ako univerzálny poisťovateľ poskytuje produkty životného aj neživotného poistenia, či už fyzickým alebo právnickým osobám.

Skupina Generali[upraviť | upraviť zdroj]

Generali Poisťovňa, a. s. je súčasťou Skupiny Generali, ktorá patrí na svete k lídrom v poisťovníctve[2]. Začiatky Skupiny Generali siahajú do roku 1831, kedy bola v talianskom Terste založená spoločnosť Assicurazioni Generali[3]. Vďaka svojim vyše 180-ročným skúsenostiam v oblasti poisťovníctva je dnes jednou z najvýznamnejších spoločností na globálnom poistnom a finančnom trhu.

Skupina pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta, zamestnáva takmer 74 000 zamestnancov a zastáva vedúce postavenie na viacerých trhoch v Európe. Je jednotkou na talianskom trhu, silnú pozíciu s významným trhovým podielom zastáva aj v ostatných krajinách ako je Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Španielsko a Švajčiarsko. Čoraz dôležitejšiu úlohu zohráva aj na trhoch v strednej a východnej Európe a Ázii. V strednej a východnej Európe pôsobí Skupina prostredníctvom svojej holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding v 10 krajinách a je jedným z popredných poisťovateľov v danom regióne. V roku 2015 Technický inštitút MIT[4] zaradil Skupinu Generali medzi 50 technologicky najlepších spoločností na svete a podľa rebríčka Fortune Global 500[5] za rok 2015 sa zaradila medzi 50 najväčších spoločností na svete.

Generali Poisťovňa, a.s.[upraviť | upraviť zdroj]

Generali pôsobí na Slovensku od roku 1996. Nachádza sa v prvej trojke najsilnejších poisťovní na slovenskom trhu. Je univerzálnym poisťovateľom poskytujúcim produkty tak životného, ako aj neživotného poistenia, či už fyzickým alebo právnickým osobám. Je súčasťou Generali CEE Holdingu. Začiatkom roka 2015 úspešne prebehla integrácia poisťovní Genertel a Európska cestovná poisťovňa pod krídla Generali, čím sa posilnilo postavenie poisťovne na trhu. Na Slovensku má Generali takmer 650 zamestnancov a viac ako 600 obchodníkov vo vlastnej obchodnej sieti pôsobiacich vo vyše 100 pobočkách. Svoje služby poskytuje viac ako 600 000 klientom. Sídlo poisťovne je na bratislavskej Patrónke – Lamačská cesta 3/a.

Genertel[upraviť | upraviť zdroj]

Spoločnosť Genertel je súčasťou skupiny Generali Group a pôsobí ako odštepný závod. Bol založený v roku 1831 a na Slovensku pôsobí od roku 2010. Genertel ponúkla na Slovensku ako prvá poisťovňa svoje služby výhradne cez internet.

Produkty[upraviť | upraviť zdroj]

 • povinné zmluvné poistenie,
 • miniHavarijné poistenie,
 • plnohodnotné havarijné poistenie.

Európska cestovná poisťovňa[upraviť | upraviť zdroj]

Europäische Reiseversicherung AG je rakúska poisťovňaa na našom trhu pôsobí od roku 2006. Európska cestovná poisťovňa je jedinou na Slovensku, ktorá sa špecializuje na cestovné poistenie. Pod krídlami Generali je zaradená od roku 2014 a pokračuje vo svojom pôsobení.

Produkty[upraviť | upraviť zdroj]

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí,
 • poistenie storno poplatkov,
 • pripoistenia týkajúce sa cestovného poistenia.[6]

Aktivity Generali na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

Generali od roku 2002 spolupracuje v rámci bankopoistenia úzko s VÚB bankou, a.s. V roku 2004 spoločne založili VÚB Generali dôchodcovskú správcovskú spoločnosť, a. s. Okrem toho podporuje malé a mladé futbalové talenty vo Futbalovej škole Jupie Mareka Hamšíka – slovenského futbalistu, ktorý je kapitánom SSC Neapol. Každoročne v máji organizuje v spolupráci s Policajným zborom SR dopravno –preventívnu akciu s názvom Jablko – Citrón. Jej cieľom je šíriť osvetu o potrebe dodržiavania dopravných predpisov medzi vodičmi, deťmi aj širokou verejnosťou. Taktiež sa aktívne angažuje v charitatívnej a CSR oblasti a to tak prostredníctvom rôznych aktivít a projektov (darovnie krvi, podpora dobrovoľníkov, ...) ako aj v podobe finančnej podpory. Produkty poisťovne sa umiestňujú pravidelne na popredných miestach vo viacerých prestížnych súťažiach finančných produktov ako Zlatá minca či Hypotéka roka.

História poisťovne Generali na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

 • 1831 – založenie Assicurazioni Generali v talianskom Terste
 • 1833 – vznik šiestich zastupiteľstiev Assicurazioni Generali na Slovensku (Komárno, Jelšava, Prešov, Kežmarok, Banská Štiavnica, Banská Bystrica) – ich činnosť ukončilo znárodnenie súkromných poisťovní v roku 1945
 • 1996 – založenie Generali Poisťovňa, a.s. na Slovensku
 • 2008 – vznik Generali Slovensko Poisťovňa, a.s. fúziou Generali Poisťovňa, a.s. a Česká poisťovňa Slovensko, a.s.
 • 2013 – zmena názvu na Generali Poisťovňa, a.s.
 • 2015 – Skupina Generali získala 100% vlastníctvo spoločnosti Generali PPF Holding B. V. (získaním plného vlastníctva zmenila názov na Generali CEE Holding B. V.)
 • 2015 – Európska cestovná poisťovňa a slovenská pobočka poisťovne Genertel sa transformovali na odštepné závody poisťovne Generali

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Archivovaná kópia [online]. [Cit. 2017-11-30]. Dostupné online. Archivované 2017-12-01 z originálu.
 2. Profile - Generali Group [online]. generali, [cit. 2017-09-26]. Dostupné online. (po anglicky)
 3. S., InterWay, a.. Generali Poisťovňa, a. s. [online]. www.generali.sk, [cit. 2017-09-26]. Dostupné online. (po anglicky)
 4. Tesla Motors is the Smartest Tech Company. MIT Technology Review. Dostupné online [cit. 2017-09-25]. Archivované 2018-11-09 z originálu. (po anglicky)
 5. Assicurazioni Generali. Fortune, 2015-07-21. Dostupné online [cit. 2017-09-25]. Archivované 2017-09-25 z originálu. (po anglicky)
 6. Europska.sk - Cestovné poistenie [online]. www.europska.sk, [cit. 2017-11-29]. Dostupné online.