Preskočiť na obsah

Guild Wars Factions

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Guild Wars Factions
Základné informácie
Autor/VývojárArenaNet
VydavateľNCsoft
NávrhMike O'Brien
Dátum vydania28. apríl 2006
ŽánerMMORPG, CORPG
MódMultiplayer
PrístupnosťPEGI: 12+
PlatformaPC
MédiumCD(2) alebo Download
Minimálne požiadavkyIntel Pentium III 800 MHz CPU, 256MB RAM, 2GB miesta na pevnom disku, 32MB Radeon 8500 alebo GeForce 3 grafická karta, 56kbit/s internetové pripojenie, Windows 98/ME/2000/XP or Linux x86 w/Cedega
Ďalšie odkazy
Web stránka hryguildwars.com

Pozri aj Videoherný portál

Guild Wars Factions je časťou kooperatívnej RPG online počítačovej hry Guild Wars od spoločnosti ArenaNet. Hra je určená predovšetkým na spoločné hranie viacerých hráčov, ale ponúka ja možnosť hry pre jedného hráča. Hrať je možné iba s pripojením na internet. Viac informácii o herných princípoch platných vo všetkých datadiskoch nájdete v hlavnom článku o hre Guild Wars.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Misie[upraviť | upraviť zdroj]

Plnenie misií je na rozdiel od úloh nutným predpokladom pre dokončenie PvE časti hry. Celkovo je v hre 20 misií. Po dokončení poslednej misie má hráč možnosť vybrať si jednu z ponúkaných elitných zbraní. Jednotlivé misie sa robia na čas. Podľa času hráč končí misiu s bonusom minimálne jedného a maximálne troch mečov. Po splnení všetkých misií s bonusom na tri meče získava hráč titul Protector of Cantha. Viac o tituloch sa môžete dočítať v hlavnom článku o hre v časti o tituloch.

Špeciálne misie[upraviť | upraviť zdroj]

Špeciálne misie sú novým druhom misií, ktoré dostali k dispozícii hráči vlastniaci Guild Wars Factions. Tieto misie sa plnia v časovom limite a hráči za ne dostávajú odmenu v podobe skúseností a zlata. Misie sú prístupné z PvE lokácií ale ich hranie neprináša žiaden postup v hre. V každom meste z ktorého je prístup do týchto misií stojí NPC postava ktorá zobrazuje denný, mesačný a celkový rekord.

Dragon's Throat[upraviť | upraviť zdroj]

Cieľom misie je zabiť čo najviac nepriateľov v určenom čase. Tím má na začiatku k dispozícii 15 minút. Zabitím bossa (šefa) získava tím ďalších 60 sekúnd. Hrá sa na mape rozdelenej do niekoľkých miestností. Po zabití všetkých nepriateľov v jednej miestnosti budú týto po istom čase obnovený. Obnovovanie nepriateľov v miestnosti je limitované (napríklad v prvej miestnosti sa nepriatelia obnovia iba trikrát). Odmenou za hranie tejto misie je zlato a skúsenosti. Výška odmeny závisí od počtu zabitých nepriateľov a od faktu či bol prekonaný niektorý rekord.

Altrumm Ruins[upraviť | upraviť zdroj]

Cieľom misie je nazbierať čo najviac tzv. ambrov v určenom čase. Tím má na začiatku k dispozícii 10 minút. Zabitím bossa (šefa) získava tím ďalších 60 sekúnd. Ambry hráči získavajú zabíjaním príšer a bossov. Odmenou za hranie tejto misie sú skúsenosti, zlato a špeciálne kurzické factiony. Výška odmeny závisí od počtu nazbieraných ambrov a od faktu či bol prekonaný niektorý rekord.

Amatz Basin[upraviť | upraviť zdroj]

Cieľom misie je zachraňovať utečencov. Tím má na začiatku k dispozícii 10 minút a záchranou každých 25 utečencov získava bonus 60 sekúnd. Odmenov za hranie je zlato a kurzické factiony. Množstvo závisí od počtu zachránených utečencov a od faktu či bol prekonaný niektorý rekord.

Zos Shivros Channel[upraviť | upraviť zdroj]

Cieľom misie je chrániť kňaza pred nepriateľmi prichádzajúcimi v skupinách. Zabíjaním tzv. adeptov rozmiestnených na mape získava team bonus. Odmenou za hranie misie je zlato a luxonské factiony. Výška odmeny závisí od počtu zabitých nepriateľov, od času stráveného v misii a od faktu či bol prekonaný niektorý rekord.

The Aurios Mines[upraviť | upraviť zdroj]

Cieľom tejto misie je obsadzovanie kontrolných bodov podobne ako je to pri hraní aliančných bitiek, ale v tomto prípade nie sú vašimi súpermi ľudia. Množstvo nepriateľov brániacich svoje stanoviská sa v priebu hrania zvyšuje. Interval v akom nepriatelia prichádzajú sa naopak skracuje. Odmenou za hranie tejto misie je zlato a luxonské factiony. Odmena je závislá od množstva nazbieraných bodov. V priemere sa 75% zo získaných bodov premení na luxonské factiony a 18% sa premení na zlato.

Aliancie[upraviť | upraviť zdroj]

Aliancie vznikli vydaním Guild Wars Factions a majú v hre hneď dva rozmery. Prvým je možnosť spájať guildy do aliancií. V každej aliancii môže byť až 11 guíld z čoho jedna je lídrom a je podľa nej pomenovaná aliancia. Aliancie majú spoločný chat a jednotlivé guildy môžu navštevovať svoje guildhaly. Druhý rozmer aliancií vychádza z príbehu. Celé factions sú o boji dvoch frakcií (aliancií). Každá guilda si môže vybrať svoju príslušnosť k jednej z nich a stáva sa tak Kurzickou, alebo Luxonskou guildov. Podobne aj aliancia guíld je kurzická alebo luxonská.

Aliančné bitky[upraviť | upraviť zdroj]

Aliančné bitky sú druhom PvP hry. Bojujú v nej tri štvorčlenné korzické tímy proti trom štvorčlenným luxonským tímom. Cieľom hry je obsadzovať stanovištia, za čo každá strana získava body. Strana ktorá ako prvá získa 500 bodov vyhráva. Stanovíšť je 7 a po ich získaní sa na nich objavia štyria obrancovia. Ak chce nepriateľský team toto stanovište obsadiť, musí obrancov najskôr zabiť. Odmenou za hranie aliančných bitiek sú korzické, alebo luxonské factions, čo sú body ktoré sa dajú vymieňať za materiál potrebný pre kúpu drahých druhov brnenia, alebo sa dajú odovzdávať aliancii. Aliancia s dostatočným množstvom týchto bodov môže kúpiť niektoré mesto, za čo získa prístup do elitných misií.

Povolania[upraviť | upraviť zdroj]

Assassin[upraviť | upraviť zdroj]

Assassin (nájomný vrah, zabijak) je postava špecializovaná na boj zblízka. Jeho typickou zbraňou sú díky. Po bojovníkovy z Guild Wars Prophecies je to ďalšie povolanie, ktoré pri útokoch dokáže využívať adrenalín. Assassin je jediným povolaním v hre ktoré má podporu pre spájanie útokov do série. Série pozostávajú z troch útokov. Prvý je tzv. Lead útok, ktorý môže byť použitý kedykoľvek. Druhým v sérii je Off-hand útok, ktorý je možné uskutočniť iba po lead útoku. Niektoré typy off-hand útoku je možné použiť aj bez predchádzajúceho lead útoku, ale v tom prípade musí byť cieľ zhodený na zem. Posledným útokom v sérii je Dual attack, ktorému musí predchádzať úspešný off-hand útok. Ďalšou jedinečnou schopnosťou assassina je možnosť teleportovať sa. Má viacero skilov ktoré mu umožňujú premiestniť sa k nepriateľovi, alebo v prípade nebezpečenstva okamžite opustiť bojisko. Brnenie assassina nie je také silné ako brnenie bojovníka, preto v prvých líniách nevydrží dostatočne dlho aby mohol plniť úlohu bojovníka, ale kombinácia mimoriadne efektívnej série útokov a možnosti okamžitého presunu k nepriateľovi na veľkú vzdialenosť robia z assassina obávaného nepriateľa.

Ritualista[upraviť | upraviť zdroj]

Ritualista je druh mága, ktorý je spätý s prírodou. Jeho špecialitou je vytváranie obranných, alebo útočných duchov (spiritov). Duchovia sa nevedia pohybovať a dosah ich kúziel a pôsobenia je obmedzený. Tím v ktorom sa nachádza ritualista sa obyčajne snaží držať v ich dosahu. Ďalšou jedinečnou funkciou ritualistu je vylešovanie vlastností zbraní špeciálnymi kúzlami. Tieto vylešenia nie sú trvalé a obyčajne po niekoľkých sekundách končia. Ritualista ďalej dokáže vytvárať urny, ktorých efekt sa prejavý po rozbití. Priame poškodenie spôsobuje ritualista pomocou kúziel zameraných na vzdušnú mágiu, podobne ako elementalista z datadisku Guild Wars Prophecies. Miesto ritualistu je v zadnej časti tímu, nakoľko má slabé brnenie a býva často jedným z prvých cieľov nepriateľa, ktorý nedokáže efektívne bojovať pokiaľ ritualista vytvára duchov.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]