Haluška

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Disambig.svg O priezvisku pozri Haluška (priezvisko).
Bryndzové halušky

Halušky sú jeden z tradičných pokrmov Slovenska. Tvoria neodmysliteľnú časť slovenskej, špecificky liptovskej, oravskej a okolitej kultúry.

Hlavnými surovinami pri varení sú zemiaky, múka (a prípadne vajce). Zemiaky nastrúhané (ľudovo "narajbané") na jemnú kašovitú hmotu sa zmiešajú s múkou a vajcami, čím sa vypracuje polotuhé cesto, ktoré sa "sádza" do vriacej vody. Práve technika sádzania malých kúskov cesta (nárečovo "metania") – z drevenej dosky (lopárik) a scedenia halušiek – patria k veľmi dôležitým momentom. Existuje množstvo receptov, ako pripravovať halušky.

Najznámejšie sú bryndzové halušky. Do nich sa pridáva bryndza, ktorá im dodáva výnimočnú chuť, môže sa posypat´ slaninovými oškvarkami a pažítkou, prípadne kôprom a podľa chuti dosoliť. Taktiež sa môže podávať s pohárom kyslého mlieka, alebo žinčice alebo priamo pridať smotanu k haluškám na tanieri.

Obľúbené sú aj strapačky - halušky s (kyslou) kapustou. Bryndza môže byť nahradená smotanou s tvarohom. Robia sa aj halušky s makom a dokonca aj halušky s lekvárom[chýba zdroj].

Dnes po celom Slovensku vznikajú (novodobé) salaše, ktoré ponúkajú ako jednu zo špecialít práve bryndzové halušky.


bryndzové halušky so slaninou a pažítkou