High School Musical

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
High School Musical

Základné informácie
Originálny názov High School Musical
Žáner Komédia/Muzikál/Rodinný/Dráma
Dĺžka 98 minút
Štát Spojené štáty
Pôvodný jazyk anglický
Rok 2006
Dátum uvedenia 20. január 2006
Rozpočet 4,2 miliónov $
Filmový štáb
Réžia Kenny Ortega
Scenár Peter Barsocchini
Kamera Gordon Lonsdale
Postupnosť
Nasledujúci High School Musical 2

High School Musical je americký romantický, komediálny a muzikálový televízny film z roku 2006. Je prvou časťou filmovej série High School Musical. Na televízne obrazovky bol uvedený 20. januára 2006. V USA ho počas premiéry videlo 7,7 milióna divákov. Vznikli aj ďalšie 2 pokračovania: High School Musical 2 (2007) a High School Musical 3: Posledný rok (2008).

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Seriál sa odohráva vo fiktívnom vidieckom meste Hawkins v Indiane začiatkom 80. rokov 20. storočia. V neďalekej inštitúcii Hawkins National Laboratory sa zdanlivo zaoberajú vedeckým výskumom pre Ministerstvo energetiky Spojených štátov amerických, no v skutočnosti robia tajné paranormálne až nadprirodzené experimenty na ľuďoch. Z nedbalosti sa im podarilo vytvoriť portál do alternatívnej dimenzie zvanej "Upside Down". Táto dimenzia však začne vplývať na nič netušiacich obyvateľov Hawkinsu katastrofálnym spôsobom.

Prvá séria začína v novembri 1983, keď Willa Byersa unesie tvor z Upside Down. Jeho matka Joyce, spolu s policajným náčelníkom Jimmom Hopperom, po ňom začnú pátrať. Medzitým z laboratória utečie malé dievča zvané Eleven a pomáha Mikovi, Dustinovi a Lucasovi nájsť ich strateného priateľa.Na konci sa však Will vráti ale Eleven záhadne zmizne do sveta Upside Down.

Druhá séria sa odohráva o rok neskôr a začína v októbri 1984. Willa zachránili, no málo ľudí vie, čo sa v skutočnosti stalo. Potom, čo zistia, že Will je stále pod vplyvom bytostí z Upside Down, sa jeho priatelia a rodina dozvedia o väčšej hrozbe ich vesmíru, než je Upside Down. Hopper nájde Eleven v lese a tak ju zoberie k sebe domov ale nikto okrem neho to nevie. Na konci sérii sa Eleven vráti domov ku kamarátom a spoločne s doprovodom Jimmom Hopperom zavrie bránu do Upside Down.

Tretia séria sa odohráva v roku 1985. Kým si dva páriky (El & Mike a Max & Lucas) užívajú romantické vzťahy Dustin so Stevom riešia Ruské "hádanky". Neskôr začne Will cítiť príšeru Mind Flayer a to tak že sa mu začne potiť krk.Mike, Eleven, Max, Lucas a Will začnú pátrať po tejto príšere zatiaľ čo Dustin so Stevom,Robin a Ericou pátrajú po Rusoch.Po čase Eleven zistí že Mind Flayer má nového hostiteľa a to Maxinho nevlastného brata Billyho. Na konci tejto sérii partička detí bojuje proti Billymu a neskôr proti samotnej príšere.Hopper, Joyce a Murray sa rozhodnú zavrieť bránu do Upside Down čím zabijú príšeru Mind Flayer.

Soundtrack[upraviť | upraviť zdroj]

  • „Start of Something New“ (Gabriella a Troy)
  • „Get'cha Head In the Game“ (Troy a Wildcats)
  • „What I've Been Looking For“ (Ryan a Sharpay, Troy a Gabriella)
  • „When There Was Me and You“ (Gabriella)
  • „Stick To The Status Quo“ (Wildcats)
  • „Bob to the Top“ (Ryan a Sharpay)
  • „Breaking Free“ (Gabriella a Troy)
  • „We're All In This Together“ (Wildcats, Troy, Gabriella, Sharpay a Ryan)
  • „I Can't Take My Eyes Off of You“

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]