Ivan Uhliarik

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ivan Uhliarik
Bývalý minister zdravotníctva SR
V úrade
2010 – 2012
Predchodca Richard Raši Zuzana Zvolenská Nástupca
Bývalý poslanec Národnej rady SR
V úrade
2012 – 2016
Biografické údaje
Narodenie3. jún 1968 (53 rokov)
Námestovo, Slovensko
Politická stranaKDH
Alma materKarlova univerzita
Národnosťslovenská
www.ivanuhliarik.sk

MUDr. Ivan Uhliarik (* 3. jún 1968, Námestovo, Slovensko) je slovenský politik, bývalý minister zdravotníctva Slovenskej republiky.

Ivan Uhliarik v rokoch 1987 až 1993 vyštudoval lekársku fakultu Karlovej univerzity v Prahe. Svoju profesionálnu kariéru odštartoval po skončení štúdia ako chirurg v Nemocnici s poliklinikou v Skalici. Neskôr sa ako lekár staral o pacientov dokonca v aj ruských nemocniciach v mestách Volgograd a Saratov.

V rokoch 1996 - 2003 pôsobil ako marketingový manažér vo firme Pfizer Inc. Do roku 2005 pracoval v Sanofi Aventis ako riaditeľ divízie. V roku 2006 sa stal generálnym riaditeľom Bristol Myers Sqiubb SR, kde pôsobil až dovtedy, kým sa stal ministrom zdravotníctva Slovenskej republiky (2010 - 2012). Ako minister zdravotníctva implementoval novú liekovú reformu na Slovensku, zaviedol 2. najlacnejšiu cenu liekov v EÚ, zameriaval sa na finančnú konsolidáciu štátneho zdravotného poistenia spoločnosti.

Bol členom parlamentného výboru pre zdravotníctvo, členom parlamentného výboru pre kontrolu Vojenských spravodajských služieb a predsedom parlamentnej skupiny Slovensko – Tureckého priateľstva.

Ivan Uhliarik je ženatý, ma 5 detí.