James Marsters

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
James Marsters
americký herec a spevák
americký herec a spevák
Narodenie20. august 1962 (57 rokov)
Greenville, Kalifornia, USA
Odkazy
Webstránkajamesmarsters.com
CommonsSpolupracuj na Commons James Marsters

James Marsters (* 20. august 1962, Greenville, Kalifornia, USA) je americký herec a spevák.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

V rokoch 2002 – 2004 účinkoval ako spevák v skupine Ghost of the Robot, momentálne je sólový spevák. V roku 2005 vydal CD Civilized Man. Roku 2007 vydal ďalšie CD z názvom Like a Waterfall. V detstve bol v skupine The Vandals.

James Marsters sa narodil v kalifornskom meste Greenville, ale vyrastal v Modeste, momentálne žije v Los Angeles. Preslávila ho rola Spikea v populárnom americkom seriáli Buffy, premožiteľka upírov a Angel. No zahral si i v mnoho ďalších filmov a seriálov. Z filmov to je Winding Roads kde si zahral Billa Johnsona, ďalej horor Hause on Hanted Hill kde síce nemal veľkú rolu no mohli ste ho vydieť na začiatku filmu ako kameramana. Hral i vo filme The Enforcers kde sa predstavil ako Sullivan McManus. K jeho skvelým filmom neodmysliteľne patrí i film Chance ktorý režírovala Amber Bensonová (Tara v Buffy). Známy i na slovenskom trhu je film Cool Money a práve v tomto filme James Marsters mal hlavnú rolu ako Bobby Comfort. Najnovšie filmy sú Shadow Puppets kde sa predstavil ako Jack, P.S.: I love you kde hrá Johna McCarthyho, Chasing the Devil a Dragonball.

Účinkoval aj v seriáli Smallville, kde stvárnil Brainiaca/prof. Miltona Fine. James Marsters hrá tiež i v divadle a to už od svojich deviatich rokov. Jeho obľúbená hra je McBeth, túto a mnoho ďalších si i zahral. Má modré oči a hnedé vlasy.

James Marsters je rozvedený, jeho ex – manželka sa volá Lianne Davidsonová a majú syna Sullivana (* 1996).

Ak by sa ho spýtali na to, že ak existuje nebo, čo by chcel počuť od Boha pri nebeskej bráne povedal by:" Viem, že si sa snažil, kámo. ".

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]