Joey Jordison

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Joey Jordison
americký bubeník
americký bubeník
Narodenie26. apríl 1975 (46 rokov)
Des Moines, Iowa, USA
Odkazy
Webstránkaco.uk
CommonsSpolupracuj na Commons Joey Jordison

Joey Jordison (narodený ako Nathan Jonas Jordison, * 26. apríl 1975, Des Moines, Iowa, USA) je americký hudobník, skladateľ a producent. Je známy svojou prácou bývalého bubeníka a spolu zakladateľa americkej nu-metalovej skupiny Slipknot, a taktiež ako gitaristu americkej horror punkovej skupiny Murderdolls. Jordison hral v skupine Slipknot od ich vzniku v roku 1995 až do jeho odchodu z kapely v roku 2013. Bol bubeníkom, a taktiež zakladateľom americkej heavy metalovej skupiny Scar the Martyr, ktorá vznikla roku 2013 a skončila v roku 2016.

Vyrastal vo Waukee, v štáte Iowa so svojimi rodičmi a dvoma sestrami Anne a Kate. Svoje prvé bubny dostal vo veku 8 rokov. Predtým, ako sa v lete roku 1995 pripojil ku skupine The Pale Ones, ktorá neskôr zmenila svoje meno na Slipknot pôsobil v niekoľkých iných skupinách. Z deväťčlennej pôvodnej zostavy skupiny Slipknot, ktorá trvala od roku 1999 do roku 2010, bol Joey tretí, ktorý sa pripojil k skupine.

So skupinou Slipknot Jordison vystupoval na 4 štúdiových albumoch, a produkoval živé album 9.0: Live. Mimo hlavných projektov hral Jordison s ostatnými heavy metalovými skupinami, ako napríklad Rob Zombie, Metallica, Korn, Ministry, Otep a Satyricon. V súčasnosti hrá so skupinami Vimic a Sinsaenum.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]