John Dolmayan

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
John Dolmayan

Základné informácie
Narodenie 15. júl 1973 (50 rokov)
Bejrút, Libanon
Pôsobenie hudobník, skladateľ
Žáner Alternatívny metal, Heavy metal, experimental, Progresívny rock
Hrá na nástrojoch Bicie
Roky pôsob. 1997 – súč.
Vydavateľstvá American, Columbia, Serjical Strike, Axis of Justice
Súvisiace
články
System of a Down
Serj Tankian
Scars on Broadway
Axis of Justice
Webstránka systemofadown.com

John Dolmayan (arm. Ջոն Դոլմայան) (* 15. júl 1973, Bejrút, Libanon) je bubeník arménsko-americkej metalovej kapely System of a Down. John momentálne žije v Las Vegas v Nevade.

System of a Down[upraviť | upraviť zdroj]

John je súčasným bubeníkom kapely System of a Down, na tejto pozícii vystriedal svojho predchodcu Andyho Khachaturiana. Jeho štýl hry na bicie ovplyvnil novú generáciu bubeníkov a prilákal veľkú časť fanúšikov kapely. John je známy pre svoje výrazy v tvári, vďaka ktorým vyzerá neustále nahnevane. Hlavný spevák Serj Tankian povedal pre magazín Kerrang, že sa vždycky snažil prinútiť Johna, aby sa na pódiu usmieval. Na to mu ale John odpovedal, že na toto nemá dostatok energie, ktorú musí vynaložiť na udržanie sa v rytme.

1. novembra 2007 John otvoril svoj internetový obchod s komiksami Torpedo Comics. John je totiž od svojich 12 rokov nadšeným zberateľom Marvelových komiksov. Povedal, že komiksy a hudba boli jeho obľúbenými vecami jeho detstva. Vlastní tiež bicie pomaľované komiksovými motívmy od známych komiksových maliarov. Sklad obchodu Torpedocomics sa nachádza v Las Vegas a disponuje množstvom kusov tovaru s komiksovou tématikou (knihy, hračky, obrázkové príbehy, figúrky akčných hrdinov...).

Počas pauzy System of a Down spolupracuje na projekte Scars on Broadway a pomohol nahrať niekoľko piesní na album Elect the Dead od Serje Tankiana.

Dolmayan vyhral cenu bubeníka roku 2006 magazínu „DRUM!“.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku John Dolmayan na českej Wikipédii.