Preskočiť na obsah

Johnny Ramone

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Johnny Ramone
gitarista punkovej kapely Ramones
Johnny Ramone
Narodenie8. október 1948
Queens, New York, USA
Úmrtie15. september 2004 (55 rokov)
Los Angeles
Odkazy
Webstránkajohnnyramone.com
CommonsSpolupracuj na Commons Johnny Ramone

John Cummings, známy ako Johnny Ramone, (* 8. október 1948, Queens, New York, USA – † 15. september 2004, Los Angeles) bol gitarista punkovej kapely Ramones.

V roku 1983 sa Johnny pobil so Sethom Macklinom z kapely Sub Zero Construction, pred svojim bytom. Johnny bol dokopaný do hlavy a utrpel otras mozgu. Johnny sa uzdravil a ďalší album Ramones sa volal Too Tough to Die (Príliš tuhý/tvrdý na to aby umrel).

Johnny Ramone mal konzervatívne politické názory, čo sa prejavilo napríklad v roku 2002 pri príležitosti uvedenia Ramones do Rock´n´roll Hall of Fame kde vyjadril svoj názor na amerického prezidenta Georgea Busha keď povedal: „God bless President Bush, and God bless America.“ (Boh žehnaj prezidenta Busha a Boh žehnaj Ameriku), prípadne v polovici 80. rokov, keď Ramones vydali singel Bonzo Goes to Bitburg (ako reakciu na návštevu vtedajšieho prezidenta Ronalda Reagana cintorínu v Bitburgu), ale Johnny dosiahol, aby bola pieseň premenovaná na My Brain Is Hanging Upside Down (Bonzo Goes to Bitburg), pretože pôvodný názov podľa neho Reagana uráža. Johnny tiež označil Reagana za svojho najlepšieho prezidenta.

Johnny bol výhradne rytmický gitarista. Hoci nahral niekoľko jednoduchých sólových partov (ako v California Sun, Now I Wanna Sniff Some Glue alebo Time Has Come Today), pravé gitarové sóla nahrávali (bez menovania na obale albumu) Ed Stasium, Tommy Ramone, Walter Lure, Daniel Rey a iní.

15. septembra 2004 umrel v Los Angeles po 5-ročnom boji s rakovinou prostaty.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]