Kúzelníci z Waverly

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Kúzelníci z Waverly
Slovenský názov Kúzelníci z Waverly
Originálny názov Wizards of Waverly place
Žáner Sitkom, Fantasy
Námet Todd J. Greenwald
Krajina Spojené štáty
Pôvodný jazyk anglický
Počet sérií 4
Produkcia
Dĺžka časti 23 minút
Vysielanie
Pôvodné 2007 – 2012
Disney Channel
Slovenské 2012
JOJ Plus
Obsadenie
Externé odkazy
http://disneychannel.disney.com/wizards-of-waverly-place

Kúzelníci z Waverly (angl. Wizards of Waverly Place) je americký fantasy sitkom vysielaný na stanici Disney Channel a nominovaný na cenu Emmy. Premiéru mal 12. októbra 2007 a záverečná epizóda bola odvysielaná 6. januára 2012. Seriál vytvoril Todd J. Greenwald. Dej sa zameriava na troch súrodencov: Alex (Selena Gomezová), Justina (David Henrie) a Maxa (Jake T. Austin), ktorí majú čarovné schopnosti a súperia o moc a titul kúzelníka rodiny. Na Slovensku sa seriál vysielal od 18. septembra 2012 na televízii JOJ Plus.

O seriáli[upraviť | upraviť zdroj]

Seriál sa sústredí na rodinu Russových, ktorá zahrňuje Alex (Selena Gomezová), jej staršieho brata Justina (David Henrie) a ich mladšieho brata Maxa (Jake T. Austin); Alexina najlepšia kamarátka Harper (Jennifer Stonová) tiež patrí do dejovej linky. Traja súrodenci sú kúzelníci a žijú spoločne so svojím taliansko-americkým otcom Jerrym (David DeLuise), ktorý je sám bývalým kúzelníkom a ich mexicko-americkou matkou Theresou (María Canals Barrera).

Deťom nie je povolené používať kúzla bez dozoru a len jeden z nich bude mať magické schopnosti, až budú dospelí a to bude rozhodnuté v kúzelníckom súboji. Ich otec Jerry vyhral tuto súťaž, ale predal svoje schopnosti jeho bratovi, aby sa mohol oženiť s ich matkou Theresou, ktorá je smrteľník, pretože kúzelník nemá dovolené oženiť sa so smrteľníkom. Alex sa občas dostáva do problémov pri používaní magických schopností, Justin vždy presvedčuje Alex, aby nerobila ešte viac problémov, než v ktorých už je a učí sa lekcie a mravy, ktoré sa vzťahujú ku kamarátom, rodine a škole.

Produkcia[upraviť | upraviť zdroj]

Seriál vytvoril a produkoval Todd J.Greenwald, ktorý začal vyvíjať seriál ako autor a producent počas prvej série seriálu Hannah Montana. Seriál je produkovaný It's a Laugh Productions a Disney Channel Original Productions. Hlavnú pieseň seriálu, ktorú napísal John Adair a Steve Hampton je v techno-popovom štýle a naspievala ju Selena Gomezová.

Seriál sa nakrúca v Hollywood Center Studios v Hollywoode v Kalifornii. Prvá epizóda bola vysielaná 12. októbra 2007, bola vysielaná okamžite po premiére filmu Twitches Too z Disney Channel Original Movie.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

  • Selena Gomezová ako Alex Russoová, kúzelníčka vo výcviku, je stredné dieťa a jediná dcéra v rodine Russových.
  • David Henrie ako Justin Russo, kúzelník vo výcviku, je najstaršie dieťa v rodine Russových.
  • Jake T. Austin ako Max Russo, kúzelník vo výcviku, je najmladšie dieťa v rodine Russových.
  • David DeLuise ako Jerry Russo, otec Justina, Alex a Maxa, bývalý kúzelník, ktorý ich učí o kúzlách.
  • María Canals Barrera ako Theresa Russová, manželka Jerryho a matka Justina, Alex a Maxa. Nie je kúzelníčka, ale vie o magickom svete a schopnostiach svojich detí.
  • Jennifer Stonová ako Harper Finklová, Alexina najlepšia kamarátka, ktorá sa v druhej sérii dozvie o kúzelníckych schopnostiach v rodine Russových.

Série[upraviť | upraviť zdroj]

Podrobnejší popis nájdete v článku: Zoznam častí seriálu Kúzelníci z Waverly

Séria Epizódy Začiatok vysielania v USA Koniec vysielania v USA Začiatok vysielania na Slovensku Koniec vysielania na Slovensku Vysielané na Slovensku na
1 21 12. októbra 2007 31. augusta 2008 18.septembra 2012 16.októbra 2012 Plus
2 30 12. septembra 2008 21. augusta 2009 17.októbra 2012 27. novembra 2012
Film 30. augusta 2009 25. augusta 2012 TV JOJ
3 30 9. októbra 2009 15. októbra 2010 14. októbra 2013 TV WAU
4 28 12. novembra 2010 6. januára 2012
Špeciál 15. marca 2013