Kare Kano

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Kareši Kanodžo no Džidžó
Základné informácie
Anglický názovHis and Her Circumstances
Japonský názov彼氏彼女の事情 (カレカノ)
ŽánerKomédia
Romantika
Škola
Šódžo
Manga: Kareši Kanodžo no Džidžó
AutorMasami Cudová
Jazykjapončina
Počet zväzkov21
RokDecember 1995Apríl 2005
Anime: Kareši Kanodžo no Džidžó
RéžiaHideaki Anno
Kazuja Curumaki
ŠtúdioGainax
Rok2. október 199823. marec 1999
Dĺžka jednej časti23 minút
Počet častí26

Kare Kano (jap.: カレカノ; skratka z jap.: Kareši Kanodžo no Džidžó; slov.: Jeho a jej okolnosti) je japonská šódžo manga séria od autorky Masami Cudovej. Vychádzala vyše 10 rokov v dievčenskom mesačníku LaLa.

V roku 1998 vznikol podľa mangy rovnomenný anime seriál, vysielaný v japonskej televízii TV Tokyo. Bol ukončený 26 epizódami. Vznikol v produkcii „slávnej dvojky“ – v štúdiu Gainax s režisérom Hideaki Annom. Je určený hlavne pre tínedžerky a staršie dievčatá, teda žánrovo sa radí medzi šódžo anime zo školského prostredia. V anime však nechýba ani romantika s komediálnymi prvkami.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Hlavné postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Jukino Mijazawová (jap. 宮沢 雪野)
Hlas: Acuko Enomotová

Jukino je mladé dievča s veľkou túžbou po uznaní a chvále. Jej perfektný imidž šikovnej a atraktívnej študentky, s vynikajúcimi známkami, atletickým nadaním a záľubou v kvalitnom umení je však len pretvárkou. Len čo totiž zatvorí doma dvere, nastáva premena na nervóznu, povrchnú, hodiny sa bifľujúcu osobu v teplákoch a okuliaroch. Jukino totiž všetko podriaďuje svojej túžbe po prvenstve a obdive. Svoju rolu už roky hrá výborne, je idolom svojich spolužiakov a počúva neustále chválospevy. Až kým sa neobjaví Sóičiró, ktorý sa zdá byť rovnako nadaný a obľúbený. Jukino sa však o svoju pozíciu nechystá s nikým podeliť, preto sa Sóičiró Arima stáva jej najväčším rivalom – až pokým náhodne neobjaví jej pravú tvár.

Sóičiró Arima (jap. 有馬 総一郎)
Hlas: Čihiro Suzuki

Sóičiró je na prvý pohľad veľmi podobný Jukino – má vynikajúce výsledky v škole a v športe (napríklad v kende), získava obdiv a chváľu spolužiakov a k tomu všetkému navyše pochádza z uznávanej lekárskej rodiny. Hoci z iných dôvodov než pre Jukino, aj pre neho je jeho perfektný imidž veľmi dôležitý. Začne mať o Jukino záujem nevediac, že pre ňu je úhlavným nepriateľom. Keď Sóičiró zistí jej tajomstvo, začne ju vydierať a využívať na robenie domácich úloh. Po tom, čo prizná, že pravou príčinou bolo dostať sa k nej bližšie, sa medzi nimi postupne vytvára vzťah.